Skocz do zawartości
LethalOne

Lenovo P770 IdeaPhone - informacje & ROMy & modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos, kto uzywal obu softow - 110/111 i 113 moze podac, czy zauwazyl jakies istotne roznice?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Speed666 i jar76 serdecznie dziękuję za odpowiedź :super:

Upewniliście mnie na tyle, że chyba zaryzykuję. Jak się nie przestawię na dotykowca to pogonię na allegro, żeby kasy nie wtopić i wrócę do wysłużonej N79 (a jak w końcu padnie to kupię sobie telefon dla seniora :przestraszony: ).

Moje spore i trzęsące się jak alkoholikowi na odwyku paluchy mogą być barierą nie do przeskoczenia. Na allegro widziałem takie "cosie" do obsługi telefonów dotykowych a jak to nie pomoże a telefon się spodoba to będę chodził z klawiaturą i myszą USB w kieszeni bo widziałem na filmikach, że z P770 działa :DDD

Powiedźcie drodzy forumowicze jeszcze dwie rzeczy:

- żeby działał kompas (kiedyś widziałem u znajomego na Andku) telefon musi posiadać czujnik magnetyczny/żyroskop? P770 chyba go nie posiada? W oficjalnym info jest tylko proximity sensor i akcelerometr.

Chodzi o funkcję, że po połączeniu z GPS np. mapa przesuwa się w zależności od kierunku w jaki skierujemy telefon a nie dopiero jak GPS wykryje ruch. Na rowerze w środku lasu taka funkcja by była bardzo przydatna :)

- czy jest jakaś aplikacja do zarządzania telefonem z komputera? Chodzi np. o synchronizację, wykonanie kopii zapasowej czy przeprowadzenie upgrade'u oprogramowania?

Edytowane przez sszynaa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety P770 nie ka czujnika pola i kompas nie działa. Też mi trochę brakuje tej funkcji jak jeżdzę na rowerze ale tragedii nie ma - można się obejść.

Z aplikacji - Lenovo daje jakąś IdeaTool z tego co widziałem - backup można zrobić z poziomu telefonu na kartę SD i potem przywrócić ją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

napisałem w innym wątku... napiszę i w tym.. to że Tobie się udało zainstalować aktualizację softu poprzez TWRP to nie znaczy że innym się uda, na rosyjskim forum wyraźnie napisali żeby nie ryzykować i instalować poprzez oryginalne recovery

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dniu wczorajszym dotarł do mnie telefon. Dziękuję za pomoc przy wyborze :)

Na razie bawię się nim na sucho, więc ciężko coś więcej powiedzieć, szczególnie, że jest to mój pierwszy Android. Jakość wykonania jest rewelacja. Obudowa trzyma się jakby była wykuta z jednego kawałka :) W żadnym wypadku nie nazwałbym tego telefonu "chińszczyzną" w złym tego słowa znaczeniu. Masa moim zdaniem jest na plus - pewniej leży w dłoni, nie jest cienki jak papier, który miałby się złamać po włożeniu do kieszeni.

Telefon działa płynnie. Trochę się bawiłem wczoraj i dziś (choć niewiele bo telefon większość czasu leżał w domu nieużywany bez karty sim) ale włączony bt i wifi i ma jeszcze niecałe 60% baterii. Jak go wczoraj dostałem miał ok. 70% ;) Prognozy są więc mocno obiecujące.

Jakość wyświetlacza w porządku, nie wiem jeszcze jak w pełnym Słońcu.

Drażni mnie trochę dioda od aparatu - jej wykorzystanie z bliska (do tekstu) mija się z celem bo całkowicie prześwietla zdjęcie. Nie znalazłem opcji kompensacji błysku (o ile można tak nazwać w diodzie aparatu w telefonie ;) ) Ma ktoś na to jakiś patent?

Ogólnie muszę się przyzwyczaić i polubić z Androidem (na razie trochę nie ogarniam) zanim przeniosę się na Lenovo i odłożę moją wysłużoną Nokię ale myślę, że będzie dobrze :)

Kontakty z symbiana przerzuciłem zapisując wszystkie pozycje do vcf na kartę i przeniosłem sobie na Lenovo.

Jeśli chodzi o zakup telefonu na miejscu w PL bez miesięcznego oczekiwania na przesyłkę to poszukajcie KowalMario z allegro (towar wysłany następnego dnia po zakupie). Bardzo sympatyczny gość. Cena jakieś 200-250PLN wyższa niż na aliexpress ale otrzymałem pisemną 12miesięczną gwarancję realizowaną (podobno) przez jego zaprzyjaźniony serwis, z którym gość ma podpisaną umowę. Gwarancja obejmuje root'a. Telefon dostałem już zrootowany z angielskim softem. Jeśli chodzi o sam zakup mogę z czystym sumieniem polecić - co do serwisu gwarancyjnego nie mogę się wypowiedzieć ale mam nadzieję, że nie będę musiał się o tym przekonywać :)

PS.

Jeśli chodzi o ściąganie bezpośrednie z Aliexpress - znalazłem etui do telefonu, które mi się spodobało i było w miarę tanie - rodzime i z ebaya jakoś mi nie podchodziły. Okazało się, że przelew do Singapuru kosztował mnie w AliorSync'u 70PLN!! Szkoda, że zrezygnowali PayPala. Warto wziąć to pod uwagę przy kalkulowaniu opłacalności zakupu, jeśli nie posiada się innej, tańszej metody płatności to warto chyba jednak kupić lokalnie - szczególnie w wypadku telefonu, gdzie pozbywamy się problemu gwarancji (oczywiście mowa o zakupie u pewnego sprzedawcy).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja czekałem na przesyłke z Alliexpress za pierwszym razem 4 dni (!) za drugim 5 dni (kupiłem dwa fony, dla siebie i żony).. wysłka free ship HK Post. Z opłatą za przelew to pojechałeś konkretnie... ja płacę kartą i nie mam żadnych opłat za przelew (?). Trochę herezjami zajechało z Twojego postu ale nie bedę ich komentował, ważne że masz fona i pisemną gwarancję (która jak przyjdzie co do czego i tak pewnie odeśle telefon do chin)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodalem to info, jednak na paru szt tak instalowalem, tak wiec nie rozumiem tych obaw panow z rosyjskiego forum. Moze oni to robia w jakis inny sposob, i to u kogos spowodowalo problemy, albo wrecz przeciwnie - jeden z nich zrobil cos inaczej i "zasial panike".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla poszukujących softu z polskim językiem (w całości, żadne koślawe spolszczenie made in China):

[ROM] Lenovo P770 LewaOS-4.1 20130402 multilanguage - xda-developers

Przygotowany przez JDStar ROM oparty jest na dość popularnym sofcie LewaOS, wrzuciłem go sobie na próbę przez TWR, bez problemu dało się go zrootować. Chodzi bardzo ładnie, jest płynny, działa Google Play, ma parę ciekawych funkcji (m. in. mocno rozbudowaną górną belkę). Polonizacja niemal idealna. Jedyne, do czego można się przyczepić na chwilę obecną to problemy z wrzuceniem na pulpit niektórych widgetów.

System to Android 4.1.2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Zieeeew.... ROW_113 lepszy, jakos nie mam przekonania do LewaOS. Ale mozna potestowac. Ten jezyk polski dla niektorych tutaj to widze ze jest sensem zycia...

Edytowane przez LethalOne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x