Skocz do zawartości
LethalOne

Lenovo P770 IdeaPhone - informacje & ROMy & modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

69raku
    Zainstaluj program USB Host Controller, zakładka USB - przy nazwie pendrive'a klikasz mount i wybierasz wirtualny folder, którego zawartość będzie zawartością pena.

Dokładnie tak zrobiłem, tyle, że zainstalowałem USB OTG Helper. Działa!

Z innej beczki: czy jest jakiś sposób na pozbycie się polskich znaków z wiadomości sms? W ustawieniach wysyłania sms nie widzę takiej funkcji.

Ja używam GO Sms, ale mam problem ze "sparowaniem" go z ekranem blokady telefonu. W ROM-ie JDStara przy zablokowanym telefonie można wybrać:

1. - bezpośrednie przejście do wybierania numeru

2. - odblokowanie

3. - wysłanie sms-a.

Niestety mam problem z "podłączeniem" zainstalowanych aplikacji: do kontaktów i telefonu (Rocket Contact i Rocket Dial) z 1.-wszą pozycją (po prostu wyskakuje odblokowany home pulpit oraz podobnie mam problem ze "sparowaniem" trzeciej pozycji z GO SMS. Po przeciągnięciu telefonowania i smsowowania przez krótką chwilę widać okienko, gdzie można wybrać domyślną aplikację tzn. zainstalowaną lub stockową, ale to okienko jedynie mignie i znika i nie można wybrać domyślnego programu.

Raz udało mi się, że te okienka zostały na ekranie. Wybrałem domyślne aplikacje czyli Rocket Dial i GO Sms, ale po restarcie fona wszystko zostało zapomniane.

Mam jeszcze jeden problem:

korzystam z programu typu Reminder (Hmarik Reminder). Jest bardzo funcjonalny i spełnia w pełni moje potrzeby, ale ...

Podpowiedzcie proszę co mam zrobić aby ten program ZAWSZE działał w tle na fonie. Skoro mam mi przypominać o ustawionych terminach, to musi "chodzić" w tle. A już pare razy zauważyłem, że on się wyłącza, zwłaszcza po restarcie fona. Nie pomaga nawet przypisanie mu kłódki w ustawieniach - i tak jest kilowany. Co mam zrobić? (Ten program to moja druga pamięć, bez niego nie funkcjonuję zwodowo :):( )

PS

Wielki szacun dla JDStar'a. Świetny jest ten jego ROM. Telefon działa dużo sprawniej. WIELKIE DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    flit8

Cześć wszystkim!

Mam mały problem z instalacją lewa 5.0 z 10.I.2014. pojawia się błąd system 7 i instalation aborted. załączę zdjęcie, żeby jaśniej to pokazać. Na youtube znalazłem film instuujący jak to naprawić- przez ingerencję w plik update-script. Ale i to nie pomogło. Ma ktoś pomysł??

---------- Post dołączono o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:27 ----------

tutaj link do tego screen'a z telefonu

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/843/vf5e.jpg

Edytowane przez flit8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JDStar

Masz recovery inne niż LewaRecovery.

Usuń ze skryptu instalacyjnego pierwsze linijki z assert - jeśli usuniesz prawidłowo to zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dwa pytania (problemy).

1) Zmieniłem sieć z Virgin Mobile na NJU i wraz z nową kartą sim miałem od razu przypisany PIN. Przy próbie wyłączenia pojawia się komunikat "Nie można zmienić stanu blokady karty SIM. Wpisany kod PIN może być błędny" - nie jest...

Gdy chcę zmienić PIN wpisuję ten sam kod, ustawiam nowy - znów komunikat, że PIN może być błędny.

Po włożeniu karty do innego telefonu mogłem bez problemu zmienić kod.

2) Nie mogę wysyłać sms. Rozmowy działają w porządku, a przy wysyłaniu wiadomości jest komunikat - wiadomość nie została wysłana. Gdzie mogę wpisać nr do centrum serwisowego SMS? Wchodząc do podstawowej aplikacji sms mam w ustawieniach właśnie takie pole, do wyboru oba numery. W pierwszym Orange nr jest wpisany, w drugim pole było puste więc myślałem, że uzupełnienie tu załatwi sprawę. Jednak po wpisaniu i ponownym wejściu numer znika (tak jakby wcale nic nie przechowywał).

Próbowałem też wchodzić w *#*#4636#*#* (na próbę) ale tam również nic nie mogę wpisać.

/ edit

problem z sms rozwiązany - włożyłem kartę do innego telefonu - usunałem nr centrum sms i wpisałem go ponownie. Po włożeniu do Lenovo wszystko gra ;-)

ktoś pomoże z tą blokadą SIM?

Edytowane przez krzy5iekk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie:) mam kilka pytań - zainstalowana mam ta najnowsza LEWE PL :) I teraz tak:

1.czy jest możliwość zwiększenia miejsca na aplikacje? jakaś repartycja czy cos takiego? jesli tak to jak to zrobic i czy wiąże się to z utratą danych?

2.Czy ustawienie w mobileuncle w zakładce apptoSD cos daje? jesli tak to co ustawic - auto, internal czy external?

3.Czy jest możliwość jakiegos podkręcenia procesora? oczywiscie w miare bezpieczny sposób?

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie nie odzywałem się tutaj od dość dawna. Z P770 w kieszeni chodzę już od marca ub. roku i jestem b. zadowolony. Śmiga na nim ROW 112, ale chyba czas na zmiany.

Ale w nieco innym temacie mam z nim parę problemów:

1. Po każdym restarcie muszę konfigurować domyślną klawiaturę - na Swypa lub Swifta

2. Po każdym restarcie muszę przywracać widgety na pulpit (Business Calendar, FriendCaster Pro)

3. Po każdym restarcie muszę definiować domyślną aplikację do wybierania głosowego (Cyberone)

Jaki ROM wrzucić, by uniknąć takich sytuacji? Podpowie ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, podłączam się do pytania, która wersja ROMu pracuje najlepiej na p770? ktoś mógłby doradzić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lewa V5 by jdstar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Jestem posiadaczem tego fajnego telefonu z super baterią z Androidem 4.2.2. Jestem ogólnie z niego zadowolony miedzy innymi dlatego, iż nie muszę co dziennie go podłączać do ładowarki. Nie wiem jak Wasz telefon robi zdjęcia ale mój robi je fatalnie. Często nie ostre, prześwietlone.... Czy wgranie Lewa v5 rozwiąże ten problem czy po prostu ten telefon tak już ma??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maczet

Witam.

Posiadam najnowszego Lewa v5.

Mam problem z aktualizacjami z Google Play. Mianowicie aplikacje pobierają się w części i instalacja się zawiesza. Aplikacja zostaje zainstalowana do końca za jakiś czas (dzień lub dwa).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x