Skocz do zawartości
LethalOne

Lenovo P770 IdeaPhone - informacje & ROMy & modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

krzysk02, u mnie podobny problem nie występuje. Spróbuj albo wgrać nowszy ROM, albo zainstalować inny dialer (ja korzystam z exDialer)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za sugestie, protestuję i zobaczę jak działa. Jak ustawić w exDialerze żeby najpierw wyświetlał nazwiska kontaktów. Nigdzie nie mogę tego znaleźć.

---------- Post dołączono o 19:58 ---------- Poprzedni post napisano o 19:35 ----------

Dzięki Sapienti, tylko nie wiem jak podmienić dialer, ściągnąłem exDialera ale i tak cały czas jak przychodzi połączenie pokazuje się stary dialer.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

krzysk02 mi pomogło wgranie nowszego romu, ten wsad fabryczny to kicha.... a teraz wszystko lładnie chula łacznie z pokazywaniem kontaktów na zestawie głośnomówiącym w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jar76

Witam. Opadają mi już ręce . Za nic nie chce mi się wgrać recovery. Niby cała operacja przebiega pomyślnie, a po wejściu do recovery dalej krzaki. Poradźcie coś, co mogę robić źle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jak ustawić w exDialerze żeby najpierw wyświetlał nazwiska kontaktów. Nigdzie nie mogę tego znaleźć.
    Wchodzisz w dialpad - Ustawienia - Język i filtrowanie - ptaszkujesz opcję "Sortuj według nazwiska"

---------- Post dołączono 11-04-13 o 00:23 ---------- Poprzedni post napisano 10-04-13 o 23:13 ----------

Witam. Opadają mi już ręce . Za nic nie chce mi się wgrać recovery. Niby cała operacja przebiega pomyślnie, a po wejściu do recovery dalej krzaki. Poradźcie coś, co mogę robić źle.

1. Ściągasz ROM z postu McSlavko, np. ROW-109 lub ROW-110

2. Ściągasz TWR z postu Mc Slavko

3. Ściągasz sterowniki, które instalujesz w sposób opisany w poście McSlavko.

4. Rozpakowujesz plik zip z romem i plik zip z TWR

5. Z archiwum TWR wyciągasz plik "recovery.img" i podmieniasz go z takim samym plikiem w katalogu o nazwie target_bin

6. Kasujesz plik checksum.ini w katalogu target_bin.

7. Uruchamiasz Flashtool (może być ten, który masz w katalogu z romem, ew. ściągnij osobno). NIE PODPINAJ JESZCZE TELEFONU!

8. Z prawej strony okna klikasz "Scatter loading file" i wybierasz plik tekstowy ze słowem "...emmc_scatter" w nazwie, zlokalizowany w katalogu target_bin (tam, gdzie rozpakowałeś ROM).

9. Odptaszkuj wszystkie pozycje poza RECOVERY w głównym oknie, kliknij Download (niebieska strzałka), pomimo ostrzeżenia zgódź się na wgranie niepełnego romu. W dolnej części okna powinieneś zobaczyć napis "Searching". Dopiero wtedy podepnij telefon BEZ BATERII do USB. Jeśli masz dobrze wgrane sterowniki program wykryje telefon na jednym z portów COM i wgra ci Recovery Menu, a operacja zakończy się kółeczkiem.

Przypominam, że do Recovery Menu wchodzimy poprzez:

a) w bardzo rzadkich przypadkach wyjęcie na kilka sekund baterii,

b) wciśnięcie na 2 sekundy włącznika

c) trzymając włącznik jednocześnie VOL + i VOL -

d) trzymając klawisze VOL puszczamy włącznik po pojawieniu się napisu LENOVO na wyświetlaczu

e) puszczamy klawisze VOL

P.S. Zauważyłem, że wgrywanie FlashToolem Rom-ów zarówno stockowych jak i gotowanych, o ile mają chińskie recovery, to takowe wgrywa się w telefon.

Jeśli chcesz wgrać cały firmware z dobrodziejstwem inwentarza powtarzasz punkty 1-8, zostawiasz "zaptaszkowane wszystkie pozycje w głównym oknie i klikasz (przed podpięciem telefonu) w Firmware -> Upgrade. Operacja trwa znacznie dłużej niż wgrywanie samego Recovery Menu ale kończy się również zielonym kółkiem.

P.S. 2 Po wielu próbach z różnymi FW zostałem przy ROW 110, najbardziej stablilny i "user friendly", troszkę gimnastyki było ze zrootowaniem ale się udało...

Niemniej poluję na moda z Etotalk, jakby ktoś zdobył byłoby super (czekam na maila od nich, może się zliują). Ma polski język i parę ciekawych modyfikacji...

Edytowane przez Sapienti

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Niemniej poluję na moda z Etotalk, jakby ktoś zdobył byłoby super (czekam na maila od nich, może się zliują). Ma polski język i parę ciekawych modyfikacji...

Niestety ale rom z eto jest cienki, spolszczenie niepełne (porównywalne z wgranym orginalnie) a modyfikacje takie sobie, znajomy zamówił od nich p770... koszt całowity (z cłem niestety) prawie 1200 PLN... powiem krótko, nie warto, ROW110 jest o niebo lepszy, nie wspominając że ten rom z eto jest juz mocno przestarzały ....do niedawna był kupienia u nich na stronie za 24,99$

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    decees

Czy zamawiajac P770 z etotalk wystarczy wybrac "Etotalk Mod Rom" czy również "Multi-Language OS" żeby cieszyć się full PL ?

Etotal Mod Rom to wersja S121 FW - to dobrze czy niekoniecznie ?

Ok, powyzszy post juz rozwiewa watpliwosci ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jar76

Czy wam też wyświetlacz lekko migocze ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W moim nic nie migocze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jar76

Można jakoś przypisać kontakt do danej karty sim żeby nie trzeba było za każdym razem wybierać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x