Skocz do zawartości
mst

[ROM] FirefoxOS na HD2 [NativeSD]- mamy porta :)

Rekomendowane odpowiedzi

mst
    Napisano (edytowane)

Na xda pojawił ciekawy art. HD2 nie chce po prostu odejść w niepamięć. Mamy kolejny OS na liście. Nie darzę Firefoxa jakąś wielką sympatią po przetestowaniu w wersji wtyczki do przeglądarki firefoxa, ale zważywszy, że jest to system z założenia na słabe bebechy pokroju starego zte blade, efekt na HD2 może być bardziej zadowalający niż ciężki android. Coś jak różnica między szybkością androida, a WP z jego ubogim graficznie UI.

Boot-to-Gecko-OS-by-Mozilla.jpg

[ROM][PORT][b2G][WIP][NativeSD]Boot HD2Gecko

_______________INSTALACJA_______________

1. Pobieramy i wypakowujemy folder BootHD2Gecko do folderu na karcie /NativeSD (czyli /NativeSD/BootHD2Gecko)

2. Pobieramy ROM i wrzucamy gdziekolwiek.

3. Wykonujemy kroki od 1 do 3.3 z poradnika http://forum.android.com.pl/f97/how-to-nativesd-na-clk-217294/

4. Uruchamiamy ponownie i mamy do wyboru dwa systemy Android w NAND i Boot2Gecko z karty (:

Edytowane przez mst

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z tego co widzę jeszcze dużo do zrobienia :D ale dlatego kocham Leona i nigdy się go nie pozbędę Król OS-ów :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mst

Jest problem z siecią i jakaś popaprana instalacja kernela po instalacji romu :P

Czekam, aż dadzą to w jednej paczce bo nie chce mi się znowu wszystkiego stawiać od podstaw. Tym bardziej, że jeszcze wczesna wersja. Bardziej bym się ucieszył z Open webOS, a jeszcze bardziej ze sprawnego Ubuntu i Sailfish.

Tak w zasadzie to się dziwię, jaki jest sens wypuszczać taki systemik. Z góry zakładają, że to na budżetowce będzie, przez co niema co liczyć na jakiejś bardziej zaawansowane aplikacje porównywalne do androida, iOS czy WP.

---------- Post dołączono o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Chociaż zawsze mogę się mylić :oFirefox OS zagości także w smartfonach z najwyższej półki - PC World - Testy i Ceny sprzętu PC, RTV, Foto, Porady IT, Download, Aktualności

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qnev

Zrobienie dla samego zrobienia daje widocznie dość satysfakcji. ;) Mi zależy również na zobaczeniu Ubuntu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mst

No dobra nie wytrzymałem, zainstalowałem to cudo. Jak na razie szału niema ale w pierwszym poście zamieściłem sposób instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi