Skocz do zawartości
javman

Boot menu i recovery menu (WIPE) - przywracanie ustawien fabrycznych

Rekomendowane odpowiedzi

javman

Boot Menu:

1. wlaczamy tel guzikiem power oraz z przytrzymanym guzikiem x (jeśli z x'em nie działa to trzymamy power ze strzałką do góry), po 5 sekundach wyskoczy boot menu.

dscf8013c.th.jpg

Recovery Menu:

1. włączamy tel z wciśniętym klawiszem x oraz power button (jeśli z x'em nie działa to trzymamy power ze strzałką do góry)

2. jak wyskoczy logo motorola puszczamy guzik power ale trzymamy nadal jakies 5 sekund guzik x (jeśli z x'em nie działa to trzymamy power ze strzałką do góry a potem samą strzałkę)

3. wyskoczy ekran ostrzegawczy na ktorym jest trojkat i logo robocika androida, puszczamy wtedy x'sa

4. klikamy power button i wybieramy interesującą nas opcje:

1-sza opcja to poprostu ponowne uruchomienie telefonu, nie skasuje nam nic. wybieramy ja i wciskamy klawisz enter, aby wyjść z trybu przywracania.

2-ga opcja to instalacja pliku update.zip z karty nie robilem tego, nie wiem czemu służy, ale pewnie aktualizacji systemu którą już mamy wgraną :)

3-cia to przywracanie ustawien fabrycznych - ta nas najbardziej interesuje, zaznaczamy ją za pomocą nawigatora 4 kierunkowego i klikamy enter gdy chcemy przywrócić telefon do fabrycznych ustawień

4-ta, przywracanie partycji na karcie jeśli wcześniej coś majstrowaliśmy z nimi (z tymi partycjami) montowanej jako /cache (przydatna, jeżeli aplikacje w systemie zaczynają fiksować).

Motorola Flipout

post-40486-14255697856488_thumb.jpg

post-40486-14255697856621_thumb.jpg

Edytowane przez javman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opcja druga służy do instalacji upgrade'ów. Jestem ciekaw, czy da się wgrać tzw. vulnerable recovery z Milestone'a, za pomocą którego można uruchomić własne recovery...

Opcja czwarta służy do wykasowania danych z partycji montowanej jako /cache (przydatna, jeżeli aplikacje w systemie zaczynają fiksować). Nie ma ona za wiele wspólnego z partycjami na karcie SD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    javman

w 2 opcji, czy to chodzi o to ze jak cos namieszam to recovery pozwala przywracac stan w ktorym dokonam kopii? czym ta kopie zrobic? czy to ma sens jesli nie instaluje zbyt wielu programow?

4, ok dzieki, to moj 1 android i wlasnie zastanawialo mnie co to jest :) on je wykasuje czy poprostu nadpisze ? bo chyba kilka aplikacji jest instalowanych przy uruchomieniu po wgraniu romu jesli sa w niego wgotowane, tak?

Edytowane przez javman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ad 2. Recovery musiałoby zawierać np. nandroid = trzeba byłoby wgrać własne. Czy to ma sens? Zależy, ja nie używam - mam w miarę standardowy system i postawienie go od początku zajmuje może 30 minut. Więcej czasu zajęłoby mi robienie backupów po każdej większej zmianie, bo często bawię się różnymi aplikacjami, widgetami itp. Wolę zgrać ich konfiguracje na kartę SD (akurat te, których używam, mają taką opcję).

Przywracanie systemu wygląda wówczas tak: wgranie pełnego systemu, konfiguracja konta Google, wgranie aplikacji do półautomatycznego instalowania aplikacji z listy składowanej na SD (zdaje się, że FroYo ma już w sobie taką funkcjonalność), odtworzenie aplikacji, przywrócenie konfiguracji aplikacji z karty SD. Oczywiście trzeba jeszcze ręcznie dokonfigurować kilka rzeczy (np. WiFi), ale w moim przypadku nie ma tego wiele. Dodatkowo mam pewność, że nowy system nie zawiera śmieci, które mogłyby się nawarstwiać w kolejnych backupach.

ad 4. W partycji cache nie są trzymane programy, a jedynie ich prekompilowane wersje. Kiedy wyczyścisz partycję cache, system podczas następnego startu przekompiluje je ponownie (będzie dłużej uruchamiał się podczas kolejnego uruchamiania).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wiatm, u mnie jest taka bania ze wyskakuje mi ekran z foto ale nie wyskakuja mi ekrany ktorych zrzuty sa w zalacznikach...

o co kaman??

nie wyskakuje mi logo motorolla, poprostu przy przydszymaniu strzalki i power guzika nic sie nie dzieje, puszczam pałer guzik i wyskakuje ekran:

Bootloader

91,10

Batery ok

ok to program

connect usb

data cable

i to wszystko, zadnych opcji do wyboru nie mam-tak to jest jak sie jest biszkoptem

Edytowane przez [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    devila
    wiatm, u mnie jest taka bania ze wyskakuje mi ekran z foto ale nie wyskakuja mi ekrany ktorych zrzuty sa w zalacznikach...

o co kaman??

nie wyskakuje mi logo motorolla, poprostu przy przydszymaniu strzalki i power guzika nic sie nie dzieje, puszczam pałer guzik i wyskakuje ekran:

Bootloader

91,10

Batery ok

ok to program

connect usb

data cable

i to wszystko, zadnych opcji do wyboru nie mam-tak to jest jak sie jest biszkoptem

[email protected] - włączamy telefon z wciśniętym klawiszem x oraz power button - czytaj....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czytam kolego...

w pierwszym posicie jest napisane ze wlaczamy z X i power B, jesli nie dziala to wlaczamy ze strzalka w gore i power B.

z wcisnietym X telefon poprostu sie zalacza, i nic sie specjalnego nie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    devila

:oczy:Sposób, który u mnie działa tak: przycisk POWER + X, pojawi się logo motorola, potem robocik i trójkąt (puszczam przyciski). Następnie naciskam lekko POWER i wchodzę do Android system recovery utility, wybieram potrzebną opcję,:oczy: To tyle...

Próbuj, bo na pewno działa ;).

Pozdrawiam.

Edytowane przez devila

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja bym przypiął ten temat, dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi