Skocz do zawartości
Crixxu

Jak usunąć SimLock

Rekomendowane odpowiedzi

Crixxu
    Napisano (edytowane)

Nie ponoszę odpowiedzialności za to co stanie się z telefonem,ale jestem pewien, że sposób ten działa w 100% na Samsung GT-S6500, ponieważ sam to testowałem !

W końcu wpadłem na pomysł z tajnym kodem, aby odblokować nasze samsungi, i udało się...!! podzielę się informacjami z wami :)

Mój telefon jest zRootowany możliwe, że nie będzie działał bez root'a. Można spróbować telefonem bez roota i bez karty SIM, tak aby można było coś odratować w razie uszkodzeń.

UWAGA !! MUSISZ MIEĆ STOCK ROM !

Najpierw sprawdź, czy masz zablokowaną sieć.Aby to zrobić, przejdź do Dialera i wstukaj kod: *#7465625#, jeśli pisze przy pkt. 1 ON , znaczy że sieć jest zablokowana, i możesz ją odblokować poniższym sposobem.

Po sprawdzeniu sieci, przejdź ponownie do dialera i wstukaj kod: *#197328640# wyskoczy menu z dotykowym ekranem - Naciśnij [1] DEBUG SCREEN następnie przejdź do [8] PHONE CONTROL ; później [6] NETWORK LOCK oraz [4]NW LOCK NV DATA INITIALIZE (teraz telefon się ` zawiesi ` na minutkę, bądź też 2 :P ) .

Już tylko pozostało uruchomienie ponowne telefonu , żeby odblokować sieć.

Możesz się cieszyć telefonem bez SimLock'a!! :) Jeśli nie wierzysz, przejdź ponownie do dialera i wpisz *#7465625# , wszystko powinno być ` OFF `.

OPCJONALNE możesz zrobić Factory Reset, lecz nie jest to obowiązkowe. Aby to zrobić wejdź w Dialer i wpisz : *2767*3855# , lub wejdź w Recovery i zrób wipe .

Myślę że pomogłem, liczę na piwka, pozdrawiam :)

Edytowane przez Crixxu
    • Lubię to! 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Factory Reset wymieniony w ostatnim kroku nie jest wymagany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veray

Trochę trudno mi w to uwierzyć, ale sposób naprawdę działa. Przetestowany na moim S6500 (z NFC) z kartą w środku i rootem ;D Telefon z Orange. Po tym zabiegu śmiga karta z Play. Jutro będę na kompie to masz murowane piwo ode mnie :))

Tapnięte z mojego Mini 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdź, czy twój numer IMEI nie uległ zmianie, to jest ważne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veray

Sprawdziłem kodem *#06# - IMEI taki sam jak na pudełku. A czemu miałby się zmieniać? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Crixxu

IMEI nie ulega zmianie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veray

Pytanie do autora - jak jest z trwałością tego zabiegu? Czy jeżeli wgram od nowa ROMa przez Odina, to simlocka dalej nie będzie, czy może powróci?

Zainteresował mnie strasznie ten temat :) W Orange za zdjęcie locka musiałbym zapłacić ~~70 zł, a tu w parę sekund można to zrobić samemu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten proces modyfikuje plik nv_data.bin, do którego nic nie ma dostępu oprócz tego procesu usuwania sim-locka. Nie widać go w żadnym Root Explorerze, ani w żadnej aplikacji, jest to plik głęboko zaszyty w płycie głównej telefonu. Flashując oprogramowanie, nie ma szans aby Odin dostał się do tego pliku, więc sim-lock nie powróci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veray

A czy jest możliwość cofnięcia tego procesu? Na wypadek gdybym musiał oddawać telefon na gwarancję?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi