Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
Prius

Zablokowanie innym aplikacjom dostępu do internetu

Rekomendowane odpowiedzi

Prius
    Napisano (edytowane)

Witajcie. Jak wykupię pakiet internetu i włączę transfer danych to pewnie w ciągu 5 minut zeżre mi sporo transferu. Czy jest jakaś aplikacja która blokuje innym aplikacjom dostęp do internetu? Chciałbym żeby z internetem z pakietu łączyła się tylko przeglądarka internetowa. Mam Xperię U bez roota. Na poprzednim telefonie Galaxy Spicy miałem DroidWall'a ale dziś zauważyłem że jest na urządzenia zrootowane a ja nie mam roota :(.

Edytowane przez paaulo
    Skróciłem temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Prius

A żadnego innego rozwiązania nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Root jest łatwy no i nie masz takiego ryzyka cegiełki itp skoro wiesz o co chodzi :)

Dodam że ADblocker na andka to jakaś pomyłka, za każdym uruchomieniem systemu/gry/apki z Addami ta apka sciąga jakieś dane. Mi w miesiąc zżarła 993 megabajty ;/ dobrze że miałem pakiet internetowy bez limitu w Plusie bo inaczej to byłaby lipa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Raf Dz
    Dnia 12.05.2013 o 20:18, Prius napisał:

A żadnego innego rozwiązania nie ma?

Postanowiłem odnowić temat, gdyż rozwiązania tego typu zaczynają się pojawiać:

-NoRoot Firewall
    https://play.google.com/store/apps/details?id=app.greyshirts.firewall&hl=pl

-NetGuard - no-root firewall

https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.faircode.netguard&hl=pl

-NoRoot Data Firewall
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jianjia.firewall&hl=pl

Osobiście używam pierwszego. Po krótce, wyjaśniając zasadę działania chciałbym uwzględnić że dane przechodzą przez VPN utworzony przez ten program. Ów program wywołuje te na które mu pozwolimy, czyli niektóre się nie łączą bo nie mają z kim. Ot całe blokowanie (uprościłem, w nadziei że nawet małpa zrozumie). Dodam że ping mi wzrósł z średnio 24ms do 27ms, ale to prawie żadna strata w porównaniu z uciekającym transferem na reklamy od apek które i tak nie potrzebują internetu, albo wytracanie pakietu na powiadomienia z yt i fb co kilka minut.
    P.S. Moja pierwsza aktywność na tym forum, więc proszę o wyrozumiałe hejty :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Niezły odkop :) Po pięciu latach wiele się zmieniło

BTW, dobre propozycje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Raf Dz 5 lat temu faktycznie trzeba było oszczędzać, ale obecnie operatorzy zalewają nas ogromnymi falami "gigów", ba czasem ciężko to nawet przeżreć. Ja mam 30GB i raz nawet udało mi się zużyć 22GB, gdy tydzień nie miałem dostępu do WiFi.. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

To nie tylko o pakiety chodzi. Po co aplikacje mają coś wysyłać do sieci, jak tego nie chcemy i nie przeszkadza to w ich funkcjonowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@piskorfa to o co? Przecież cały wątek dotyczy "uciekającego transferu". A co do tego co Ty piszesz to dobry blocker plus umiejętne zarządzanie aplikacjami, wyłączanie autostartu, blokada niechcianych procesów i pozamiatane. Im wyższa świadomość użytkownika tym efekt lepszy..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi