Skocz do zawartości
zigino

Flashowanie/ Wgrywanie stockowego softu przez ODIN (N7100)

Rekomendowane odpowiedzi

modoc

N7100XXDMB2 z Tmoblie. Jak najbezpieczniej wgrać czysty ROM i jaki jest najlepszy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez Odina. Ściągasz najnowszy soft dla Polski z Sammobile, ładujesz w PDA, telefon w tryb download i jazda. 5 minut i po wszystkim. Na wszelki wypadek i spokój kopia EFS przed całą operacją.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zamierzam zmienić oprogramowanie z brandowanego (Play) na stockowy

Obecnie w telefonie jest: JZO54K.N7100XXDME2.

Zainstalować chciałem N7100XXDMC3 N7100OXXDMC2, chyba ten jest odpowiedni?

Nie chcę jednak instalować KIESA, niezmiernie nie znoszę tego oprogramowania. Czy muszę wobec tego doinstalować jakiś sterownik (Windows 7 64bit prof.)?

Soft mam już pobrany, Odin 3.04 również.

Czy jeszcze czegoś potrzebuję?

edit

Już sobie poradziłem.

Sterownik jest niezbędny, ale zostaje pobrany przez Windows update.

Kies nie jest wymagany.

Edytowane przez drumknott

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

N7100XXDMC3 N7100OXXDMC2 lepiej według mnie zarządza baterią niż DME6, słuszny wybór według mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sugerowałem się właśnie dość sporą ilością negatywnych opinii odnośnie DME6. Stąd taki wybór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam problem z moim n7100. Po nieudanej probie wgrania customowego romu wgralem odinem rom N7100XXDMC3 N7100OXXDMC2. Problem w tym, ze zmienil mi sie nr imei. Dodatkowo podczas proby wykonania polaczenia otrzymuje komunikat nie zarejestrowano sieci. Co mam zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jackpe

Sprawdzić w innych tematach. Praktycznie codziennie ktoś o tym pisze i szuka rozwiązania.

Note2 z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na początku Odin nie wykrywał urządzenia, pomogło zainstalowanie Kiesa. Flashowanie przebiegło bez problemów, choć po naciśnięciu start w oknie odina pojawiło się (not responding) :D Po 30 sekundach jednak ruszył i pozbyłem się plusowskiego badziewia. Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, dzięki temu poradnikowi pozbyłem się brandu Play'a i w dodatku zyskałem trochę na baterii. Wgrałem ten sam soft co kolega wyżej napisał: N7100XXDMC3 N7100OXXDMC2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam problem z moim n7100. Po nieudanej probie wgrania customowego romu wgralem odinem rom N7100XXDMC3 N7100OXXDMC2. Problem w tym, ze zmienil mi sie nr imei. Dodatkowo podczas proby wykonania polaczenia otrzymuje komunikat nie zarejestrowano sieci. Co mam zrobic?

Przyłączam się do prośby kolegi, jakby ktoś znalazł się kto by napisał łopatologicznie jak przywrócić IMEI, a nie tylko zasrane szukaj tam i tam... i tak co temat praktycznie, który czytam >:( a autor napisał fajny temat i dobrze by było dla każdego od razu umieścić też w tym wątku info o możliwości utraty IMEI i w razie czego jak przywrócić go jak się ma kopie EFS i jak jej brak. Tak samo odrazu jak zrobić w ogóle kopię EFS, - za mało z początku doczytałem forum i myślałem może że to ogólnie pliki na fonie to tylko w KIES backup zrobiłem i jednak nic to nie warte przy utracie IMEI i braku logowania do sieci :/ ehh

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi