Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
Sefon63

CWM - ClockworkMod Recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

77580552.png

CWM - ClockworkMod Recovery - Jest to taki jakby odpowiednik setup bios'u z PC na urządzeniach z Androidem. Jest podstawą , którą musimy mieć aby instalować custom romy. Nazywany również "trybem awaryjnym" telefonu. Żeby móc go wgrać, używać... musisz zainstalować najnowsze sterowniki do swojego telefonu oraz mieć zrootowany telefon. Za pomocą CWM możemy wykonać wiele przydatnych czynności jak: wyczyszczenie cache, dalvik cache, reset fabryczny, zrobienie backupu, instalowanie modyfikacji itp. Wszystkie funkcje opisane poniżej.

Dostępne nowsze wersje CWM:

6.0.4.9

6.0.3.2 <--
    6.0.3.1 <--

Jak uaktualnić?

- pobierz aktualny CWM na przykład z linków powyżej
    - rozpakuj pobrane archiwum
    - podłącz telefon do komputera w trybie debugowania
    - uruchom plik Flash_Recovery.bat
    - CWM się zaktualizuje i telefon się ponownie uruchomi

Jak zainstalować?

opcja nr.1

- ściągnij i wypakuj paczkę:
    - upewnij się, że masz zainstalowane sterowniki do swojego LG L7 (można ściągnąć ze strony producenta)
    - włącz w telefonie opcje "debugowanie usb" oraz podłącz telefon do PC w trybie oprogramowania PC
    - odpal emmc.bath (odblokowanie boot-loader'a) i poczekaj na restart telefonu
    - odpal recovery.bath (zainstalowane CWM na telefonei)i poczekaj na ponowny restart fona
    - ciesz się odblokowanym bootloaderem i wgranym CWM na swojego eLGika

opcja nr.2

- pobieramy apke ROM Manager z marketu LINK
    - instalujemy, uruchamiamy apke, dajemy opcję: Recovery setup, po czym install or update ClockworkMod Recovery
    - flashujemy CWM
    - cieszymy się wgranym CWM
    - ważne: żeby w taki sposób wgrać CWM musisz mieć odblokowany bootloader

81597588.png

Jak uruchomić CWM?

opcja nr.1

- wyłącz telefon
    - naciśnij i trzymaj przyciski:Volume up+ volume down- Power Key HOME (czyli wszystkie przyciski fizyczne, jakie posiada nasz telefon) . Poczekaj aż telefon zawibruje, po czym puść przycisk zasilania, poczekaj na włączenie CWM i puść resztę przycisków

opcja nr.2

- pobieramy apke ROM Manager z marketu LINK
    - instalujemy, uruchamiamy apke, dajemy opcję: Uruchom ponownie w trybie Recovery
    - telefon się uruchamia w trybie Recovery

32178786.png

Opis opcji w CWM:

- reboot system now – ponowne uruchomienie telefonu
    - apply update from sdcard – instalacja modyfikacji z pliku update.zip
    - wipe data/factory reset – ustawienia fabryczne telefonu, usuwa wszystkie aplikacje, itp... (pamięć użytkownika zostaje nietknięta)
    - wipe cache partition – wyczyszczenie pamięci podręcznej (cache)
    - install zip from sdcard – instalacja modyfikacji z paczek zip

- choose zip from sdcard – instalacja modyfikacji z zewnętrznej karty sd
    - apply /sdcard/update.zip – ta sama opcja co apply update from sdcard z menu wyżej
    - toggle signature verification – weryfikacja sygnatur, standardowo wyłączona, jeśli opcja będzie włączona prawdopodobnie niemożliwe będzie instalowanie custom romów
    - toogle script asserts – napiszę tylko, że nie zaleca się włączać tej opcji
    - choose zip from internal sdcard – instalacja modyfikacji z wewnętrznej karty sd
    - +++++Go Back+++++ – powrót

- backup and restore – tworzenie kopii zapasowej (Nandroid backup)

- backup – kopia zapasowa całego romu na zewnętrzną kartę sd
    - restore - przywracanie kopii zapasowej z zewnętrznej karty sd
    - advanced restore – zaawansowane przywracanie kopii zapasowej z zewnętrznej karty sd
    - backup to internal sdcard – kopia zapasowa całego romu na wewnętrzną kartę pamięci
    - restore from internal sdcard – przywracanie kopii zapasowej z wewnętrznej karty sd
    - advanced restore from internal sdcard – zaawansowane przywracanie kopii zapasowej z wewnętrznej karty sd

- mounts and storage – zarządzanie różnymi partycjami naszego telefonu

- mount /cache – montowanie partycji cache
    - mount /data – montowanie partycji data
    - mount /sdcard – montowanie partycji sdcard
    - mount /emmc – montowanie partycji emmc
    - mount /system – montowanie partycji system
    - format /cache – formatowanie partycji cache
    - format /data – formatowanie partycji data
    - format /sdcard – formatowanie partycji sdcard
    - format /emmc – formatowanie partycji emmc
    - format /system – formatowanie partycji system
    - mount USB storage – montowanie pamięci zewnętrznej jako nośnik USB
    - +++++Go Back+++ – powrót

- advanced – zaawansowane opcje CWM

- Reboot Recovery – ponowne uruchomienie telefonu w trybie CWM Recovery
    - Wipe Dalvik Cache – wyczyszczenie pamięci podręcznej Dalvik Virtual Machine
    - Report Error – tworzy raport błędów, który wysyłamy przez program ROM Manager do twórców
    - Key Test – testowanie klawiszy, przycisków telefonu
    - Show log – wyświetlanie logu
    - Partition SD Card – partycjonowanie karty sd
    - Fix Permissions – opcja przydatna gdy programy wywalają nam fc (nie zawsze działa)

- power off – wyłączenie telefonu
    - +++++Go Back+++++ – powrót chociaż sam nie wiem do czego, bo przecież jesteśmy na ekranie głównym

/pomocny był mi tutaj text Ernest05/ THX

Edytowane przez Positive
    Dodano nowy link do plików CWM

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Fajny temat, będzie gdzie odsyłać pytających. A co do odpowiednika, to nie odpowiednik biosu tylko setup biosu :-)

Wysyłane z mojego LG-P700 za pomocą Tapatalk 2

//dzięki, poprawione wzn

Edytowane przez wizjon
    :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dodaj jeszcze jedną metodę :). Kiedy mamy Terminal emulator też za jego pomocą możemy odblokować bl i wgrać cwm :). Metoda szymela00:

WRZUCAMY NA PAMIĘĆ TELEFONU (SDCARD - INTERNAL), NIE EXTERNAL-SD (KARTE PAMIECI),

Ścieżki wyglądają tak:

/sdcard/emmc_appsboot.bin bootloader

/sdcard/recovery.img recovery

w terminal emulator piszemy na telefonie:

su

dd if=/sdcard/emmc_appsboot.bin of=/dev/block/mmcblk0p5 (odblokowanei bootloadera)

oraz

su

dd if=/sdcard/recovery.img of=/dev/block/mmcblk0p17 (wgranie recovery)

!!!ŚCIEŻKI MOGĄ SIĘ RÓŻNIĆ W ZALEŻNOŚCI OD ROMU. NP V10K MA SDCARD I EXTERNAL_SD, A CM10 MA SDCARD0 I SDCARD1!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

koledzy nie moge znalezc wipe battery stats w menu achciałem skalibrowac baterię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wejdz z poziomu jakiegos menadzera z uprawniewnieniami przy naladowanej baterii na full z podlaczona ladowarka w data/system skasuj plik batterystats.bin i odlacz ladowarke

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymel00

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Chciałem zrootować mojego lgika. Zrobiłem tak jak pisałeś tutaj [Recovery] CWM - ClockworkMod Recovery. Zainstalowałem sobie sterowniki ze strony producenta, zaktualizowałem do v20, potem wgrałem te pliki emmc i recovery. Wyłączyłem telefon i chce odpalić w trybie recovery. Tylko że pojawia mi się niby logo LG, potem pamperek androida i telefon dalej się normalnie włącza - co więcej uruchamia mi się kreator jakbym go pierwszy raz uruchamiał.

To myśle ok, spróbuje przez rom managera. Włączam go wybieram setup recovery wybieram mój model i uruchamiam flashowanie. Pokazuję się okno że ściąga, pobierze całość pokazuje się wiadomość "flashowanie" a następnie prawie że od razu "wystąpił błąd podczas flashowania recovery". Czy ja coś po drodze źle zrobiłem ze taka prosta sprawa nie wychodzi na tym telefonie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymel00

Czy masz roota na telefonie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w sumie nie, w opisie nie zauwazylem wzmianki o potrzebie wczesniejszego zrootowania. Tak teraz szukam jakiegos poradnika na to ale tylko widze na zachowanie po aktualizacji, a nie jak go pierwszy raz zrobic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szymel00

Niestety do wszelkich modyfikacji systemowych androida trzeba mieć zrootowany soft, może i tego zabrakło w opisie, ale to są podstawy modyfikacji ;)

najlepiej wgrać soft z rootem i odblokowanym bootloaderem i wgranym recovery później jedynie warto sobie takie recovery zaktualizować do wersji 6.0.3.2

poczytaj ten wątek http://forum.android.com.pl/f758/lg-nie-chce-siae-zrootowaae-ani-zainstalowaae-romu-cm-10-pomocy-309164/

możesz wgrać sobie wersję v20d również http://forum.android.com.pl/f759/jelly-bean-4-1-2-v20d-root-cwm-296533/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi