Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

alexndr

[ODIN] Flashowanie oryginalnych ROM'ów Samsunga za pomocą ODIN'a

Rekomendowane odpowiedzi

Raff

Dzięki ;). Jeszcze tak dla upewnienia. Teraz mam wg. punktu 2 poradnika, który podlinkowałeś załadować najnowszy rom, a potem jak już po brandzie nie będzie śladu normalnie będe mógł wrzucać najnowsze romy normalnie odinem, bez zmiany bootloadera, dobrze rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malach

@Raff

niezbyt rozumiem.. :) streszczę: wrzucasz 3plikowca z tamtego poradnika odinem, odpalasz telefon(przejdź przez wszystkie etapy klikając "pomiń" itp, bo i tak zaraz będziesz znów wgrywać nowe oprogramowanie), sprawdzasz CSC kodem tam podanym i potem znów podłączasz do odina telefon, tylko tym razem wgrywasz najnowszy software dla Polski, czyli XXEMD2(http://forum.android.com.pl/f551/rom-i9300-xxemd2-jb-4-1-2-niebrandowany-oficjalny-dla-polski-xeo-ota-kies-odin-293771/) et voila, gotowe

po całej procedurze nie tracisz gwarancji, masz nienabity licznik flashowań i status "normalny", więc jeśli wyjdzie tak długo zapowiadane już oficjalne 4.2.2(lub też może jakas poprawka do 4.1.2, choć wątpię) to będziesz mógł zaktualizować przez OTA/Kies(ale też i przez odina oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam, czy jak mam androida 4.1.1 to moge zainstalowac rom Version: Android 4.1.2 >>> Firmwares | SamMobile | Page 3 ?

nie do konca rozumiem pewnej kwestii; Frimware=android version+ baseband version

P.s. czy po w graniu najnowszego firmeware jest mozliwosc przenoszenia apk na karte sd?

czy istnieje mozliwosc aby wgra rom 3-plikowy i nie tracąc tym samym danych tak zeby pamiec nie byla formatowana?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

x7nofate3,

Zależy jaki masz ROM i jaki ROM chcesz wgrać.

Nie, musisz robić to za pomocą zewnętrznych aplikacji.

Nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie wszędzie piszą że S3 robi sie Odinem 3.xx a tak naprawdę to robi się Odinem 1.85

Nie raz postawiłem S3 po grubszych fachowcach i zawsze 1.85 :)

P.S

Mój pierwszy post ale jestem w temacie GSM 14 lat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

Spoko, nie podejmę się kwestionować Twojego 14-letniego doświadczenia :)

Ja tam wierzę w teorię że to jest tak naprawdę obojętne - każdy działa (zgodnie z tym co napisałem w #3), ale nowym userom jakoś wolę zalecać co najmniej 3.04 (to najnowszy dostarczany z ostatnimi wyciekami Samsunga) :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polecam:

[27.08.2013 LATEST] Odin 3.09, Odin 1.85 | All versions! | Samsung ROM Flashing Tools - xda-developers

Znalazłem to teraz, opracowanie kolegi po fachu :)

Prawda jest taka że to najstabilniejsza i najlepsza wersja dla S3, wrzuca idealnie ROMy jedno plikowe.

Jak będziesz miał S3 z nowym bootem i niedziałającym aparatem (soft) to naprawisz to tylko 1.85 :)

Edytowane przez Gsm Liberty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

Używając ten rom:

http://forum.android.com.pl/f551/rom-i9300xxalef-3-plikowy-newbl-debrandowanie-czyszczenie-sgs3-z-nowym-bootloaderem-258955/

użytkownicy niejednokrotnie dziękowali mi za ożywienie telefonu z nowym bootloaderem w którym działał tylko tryb DM. Nie przypominam sobie, aby ktokolwiek napisał, że musiał użyć 1.85 :)

Sam również raz musiałem sobie nim DOSŁOWNIE (po pewnym ryzykownym eksperymencie) ożywić swój telefon (użyłem Odina 3.04) ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

Najnowszy 3.09 jest strasznie dziwnie zrobiony. Przez te zmienione nazwy przycisków, nie mam do niego zaufania. Mam wrażenie, ze łatwo w nim pomylić pliki, dlatego lepiej się czuję po pobraniu 3.07 :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich

Mam tu mały problem.

A mianowicie idąc zgodnie z instrukcją podaną na początku docieram do (5. Wchodzimy w telefonie w tryb download mode - wyłączamy telefon, a następnie naciskamy równocześnie przyciski Power+Home+Vol_Down, trzymamy je 2-3 sekundy aż ukaże się ekran jak niżej)- NIESTETY mi w tel wyskakuje FACTORY MODE a nie DOWNLOAD

Poradzicie jak rozwiązać ten problem!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi