Skocz do zawartości
ewamajewska

Lagi przy wybieraniu numeru rozmówcy

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu miewam problemy z dzwonieniem. Po kliknięciu w ikonę kontaktu pojawia się pusty ekran i dopiero po kilkudziesięciu sek (do 1 min) pojawia się ekran łączenia z wybraną osobą (albo i nie pojawia się- następuje powrót do strony głównej). Podobne zjawisko miałam przy wychodzeniu z aplikacji - długie ładowanie się ekranu. W tym przypadku pomogła zmiana launchera na GOLauncher. Ale z tym dzwonieniem mam ciągle problemy. Może ktoś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    coolos

Masz oryginalny rom czy dokonywałaś modyfikacji oprogramowania? Pewnie przydałoby się wyczyścić pamięć wew. telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lag jest akurat tutaj rzeczą normalna ale nie taki :P mój max Lag trwał 2 sek

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Damis

hard reset zrób...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rom mam oryginalny, zmieniałam jak napisałam, tylko launcher. Hard reset kiedyś już robiłam, wolałabym tego uniknąć. Pamięci wewnętrznej mam wolnej 441 MB. Nie wiem jak ją wyczyścić, w ustawieniach przy pamięci wewnętrznej jest podane tylko ile mam miejsca i "przywracanie danych fabrycznych", czego j.w., wolałabym nie robić.(sporo roboty, by przywrócić stan sprzed resetu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Damis

coś za coś niestety :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ten telefon to jeden wielki lag :/// Wg mnie jedyną opcją na bezstresowe użytkowanie telefonu jest rootowanie i instalacja romu bez Sense. Sense jest ładne, ale zmula niemiłosiernie. Przerobiłem całą masę softów, bo mi oryginalny mulił i resetował się. Od kiedy mam roota pozbyłem się jakichkolwiek software'owych problemów. A od kiedy zainstalowałem ILWT na androidzie 2.3.7 telefon chodzi jak burza już drugi miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak patrzę na instrukcję rootowania telefonu to już przy pierwszym punkcie ogarniają mnie koszmarne wątpliwości. Jestem dosyć przeciętnym (delitatnie powiedziane!) użytkownikiem smartfona, muszę w zgodzie przeżyć z nim jeszcze ponad rok (cyrograf podpisałam na 3 lata), wolałabym nie przerabiać go na gustowny przycisk do papieru.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Regulamin forum pkt 4.6

Witaj, niedawno zrootowalem swoja zetke. Jak zrobisz wszystko krok po kroku to nic sie nie stanie. Opis prowadzi za raczke. Po zrootowaniu bedziesz miala na pokladzie Androida 2.2, ktory pewnie nie przypadnie do gustu. Ja za pomoca Rom managera wczytalem custom rom z andkiem 2.3.3 i sense 2.1, nastepnie powywalalem zamulacze typu facebook, twitter itp i telefon smiga jak nalezy. Jezeli boisz sie o dane to wczesniej mozesz je zarchiwizowac poprzez My backup jesli nie masz roota a po zrootowaniu np Titanium Backup.

Edytowane przez SnP88
    cytat

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

No dobra, widzę że muszę wszystko wyłuszczyć "jak pastuch krowie" ...Większość fachowców, od rootowania myśli, że wszyscy "tak mają", jak oni. Może to jakaś różnica pokoleniowa, ale wśród moich bliskich znajomych (ze 30 osób) i tak uchodzę za specjalistkę od grzebania w telefonie (nie wiem, czy ktokolwiek z nich ściągnął chociażby jedną aplikację z Marketu, a mają rożne smartfony). Już dawno zerkałam na instrukcję, ale np.:

"1. Zainstaluj i skonfiguruj adb (w dalszej części poradnika zakładam że wiesz co to adb i umiesz się nim posłużyć), a w telefonie zaznacz 'Debugowanie USB'(Ustawienia ->aplikacje->tworzenie)" - no, domyślam się, że to adb, to program HTC Sync (?), debugowanie w telefonie potrafię włączyć, ale...

"2. Pobierz wszystko:

- Download File (rozpakuj)

- Error - Link disabled or is invalid - Mirrorcreator - Upload files to multiple hosts

Error - Link disabled or is invalid - Mirrorcreator - Upload files to multiple hosts

Error - Link disabled or is invalid - Mirrorcreator - Upload files to multiple hosts

(sa 3 party, wiec trzeba rozpakowac po pobraniu)

- Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! (rozpakuj)

- Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! (rozpakuj)"

Skąd mam pobrać, gdzie rozpakować? A dalej:

"3. Pliki(nie foldery) umieść w C:\vision

4. Odpal adb(uruchom ->cmd itd.)"

Jakie "pliki (nie foldery)"?, jakie "C:\vision "?, jakie "uruchom->cmd "?

Itd, itd... A jeszcze to urocze:

"Standardowo, nie ponoszę odpowiedzialności, jeśli Twój telefon ulegnie uszkodzeniu "

no nic, tylko brać się do roboty! Widzę, że niektóre cytaty nie skopiowały się, ale i tak chyba widać o co chodzi.

P.S.Teraz, gdy nie udało mi się skopiować linków do aplikacji zrozumiałam (mniej więcej ) co to jest. Muszę pomyśleć!

Edytowane przez ewamajewska

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi