Skocz do zawartości
fitek77

HTC One - Uchwyt do samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Co jest warte polecenia zamiast oryginalnego uchwytu? Wasze znaleziska, opinie, spostrzeżenia.........

Oryginał: HTC Car Accessories Overview - HTC Accessories

Pozdrawiam,

Filip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oryginał 200zł kosztuje ale to jest bajka - mam od wczoraj - stabilny i aktywny - wkładasz HTC do uchwytu, on rozpoznaje, że jest jest w autku, włącza tryb samochodowy, bluetooth itp... - cudo ;D

Naprawdę warto dać te 200zł - zwłaszcza, że nie kupujesz tego codziennie, a to tyle samo co ze cztery wizyty w sklepie spożywczym przy 2 osobowej rodzinie ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    holipa

Waldziek powiem ci że oszczędnie z tymi zakupami lecisz. oszczędnie.

ja jednorazowo więcej zostawiam w sklepie robiąc zakupy dla dwóch osób.

co do samego uchwytu to czekam na przesyłkę :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@holipa specjalnie się nie spinam - obiady jem na mieście a w domu jestem tylko na sen ;D

Nie wiem czy tworzyć osobny wątek, ale na razie napiszę tutaj, może ktoś zna rozwiązanie mojego problemu.

Kiedy wkładam HTC do uchwytu, on włącza trym samochodowy, włącza BT.. ale chciałbym zmusić go jakoś żeby w tym samym czasie uaktywniał mobilny Hot-Spot i deaktywował go kiedy wyciągne htc z uchwytu..

Wiecie jak to zrobić??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Oryginał 200zł kosztuje ale to jest bajka - mam od wczoraj - stabilny i aktywny - wkładasz HTC do uchwytu, on rozpoznaje, że jest jest w autku, włącza tryb samochodowy, bluetooth itp... - cudo ;D

Naprawdę warto dać te 200zł - zwłaszcza, że nie kupujesz tego codziennie, a to tyle samo co ze cztery wizyty w sklepie spożywczym przy 2 osobowej rodzinie ;)

Dzięki za info. Zależy mi na funkcjonalności i ten tryb aktywny mi pasuje w oryginale, ale

ja np. wolę uchwyty na kratkę. Mam wtedy telefon pod ręką.

Czy możesz napisać jakiej długości jest ramię tego oryginalnego uchwytu? Mam wrażenie, że jest zbyt krótkie, ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wygląda to tak jak poniżej. Faktycznie ramie jest krótkie - ok 2cm. Jest za to możliwość dużej regulacji. Ja już przy poprzednich urządzeniach dorobiłem sobie w aucie plexi, do której przyczepiałem przyssawkę. Natomiast w zestawie uchwytu dostajesz plastikowy krążek z klejem. Możesz go przykleić np. do deski a do niego przyssać uchwyt - nie stestowałem tego i nie wiem jak do będzie trzymać się na krzywych i chropowatych powierzchniach...

post-534-14255724058072_thumb.jpg

post-534-14255724059921_thumb.jpg

PS. Pierwsze zdjęcie zrobione przez One a drugie przez Asusa tf300t... coś mi ta jakość nie pasuje w one..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    holipa

to zależy na jakiej zasadzie realizuje on to przełączenie w tryb samochodowy. czy jest to realizowane poprzez sprzętowe wpięcie w uchwyt , czy może za pomocą ukrytego w uchwycie tagu NFC. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    to zależy na jakiej zasadzie realizuje on to przełączenie w tryb samochodowy. czy jest to realizowane poprzez sprzętowe wpięcie w uchwyt , czy może za pomocą ukrytego w uchwycie tagu NFC. ;)

Wpięcie w uchwyt - lekko zmodyfikowana końcówka usb - nawet bez uchwytu, po wpięciu samego kabla htc myśli że jest w uchwycie...

Ale nfc można sobie nakleić na uchwyt, z tym że wtedy pojawia się problem automatycznego wyłączania hotspotu... chyba, że któryś program potrafi to zrobić - odczytuje informacje do powiedzmy 10 sekund - jak nie wykryje nfc to wyłącza tryb...

Nie mam jeszcze doświadczenia z nfc więc się trochę gubię..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    holipa

znajomy miał zrobione w One X tak że jak kładł tel na stoliku w sypialni to się wyciszał , a jak podnosił to na max głośność. więc dać się da. kwestia tego jak to rozwiązać.

niestety nie jestem w stanie wyciągnąć od niego szczegółów bo mój francuski leży i kwiczy >:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może On zna polski? ;D

A tak na serio, to wystarczy że wyciągniesz od niego informację jaki program to obsługiwał ;P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi