Skocz do zawartości
fitek77

HTC One - Uchwyt do samochodu

Rekomendowane odpowiedzi

holipa

w aucie mam oryginalne . w domu mam 2A ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Masta
    w aucie mam oryginalne . w domu mam 2A

A to nie lepiej na odwrót ? Po co tak katować baterię na chacie. To raczej w aucie potrzeba szybszego ładowania, no chyba że...

Nie dostaje za bardzo po tyłku bateria ładowana 2A? Zdaje się, że jak by to było takie ok to producent na pewno dawał by ładowarki z napięciem 2A, a żeby szybciej ładować, a jednak tego nie robi.

A co do samego uchwytu, to nie można było go ''wyścielić'' jakimś miękkim materiałem ?:zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bateria i tak ładowana jest pod kontrolą chipów wewnątrz telefonu. Nic jej nie będzie.

Czy ładuje się szybciej na 2A czy 1A? Nie zauważyłem.

2A mam w aucie i jak już podłączam to najczęściej gdy tel. jest używany np jako navi.

Wydaje mi się, że czas ładowania jest podobny, ale nigdy nie podchodziłem do tego naukowo-laboratoryjnie :)

Wziąłem 2A bo ma 2 równoległe gniazda i daje radę z 2 smartfonami (daje wtedy 2x~1A).

Ale troszkę zboczyliśmy z tematu i zrobiło się ciut NTG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    holipa

yoshky ja też z tego względu wziąłem 2A z 2usb.

dokupiłem też dziś taką philipsa do auta.

żeby oba naraz podłączać bez kombinacji z przejściówkami.

wystarczy że mam dwa gniazda zapalniczki (jedno dołożone pod dechą typowo pod ładowarkę GPS'a który wręcz mieszka w aucie), nie muszę do tego mieć dennej jakości rozdzielaczy z marketu :PP

a tak w temacie to jedyna wada której się dopatrzyłem zniknęła.

mam już dwa uchwyty i jestem happy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maad11

A propos ładowarek z dwoma portami USB... jakich koledzy kabli używacie do ładowania?

Mam też taką ładowarkę i kupiłem 2 kable długości 1,5m do domu i auta (niby sygnowane Esperanza) i max. prąd ładowania na nich to ok. 400 mA, gdy na kablu oryginalnym mam czasem i ponad 800. Tak duże straty to zero korzyści z ładowarki 2,1A :mad:

Kable chciałem specjalnie dłuższe niż oryginalny, ale jak widać to chyba kiepski pomysł

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@UP

W domu mam 3 szt. oryginalne HTC, w biurze przy jednym PC oryginał Nokia przy drugim jakiś "no name", przy netbooku też "no name" i przy laptopie kolejny podobnie jak w domowym PC :) Ładowarka samochodowa ma swój kabel który bez problemów daje radę na obciążeniu, do drugiego gniazda ładowarki jeśli potrzebuję biorę jeden z w/w. U kolegi ładuję się z Samsunga u ex również (wiem, mezalians ;) )

Do tego noszę się z zamiarem zrobienia "batterypacka" z jakiejś żelówki 7-14Ah 12V + ładowarka samochodowa 2A + wskaźnik naładowania aku w jednej obudowie i wtyk zapalniczki do ładowania w aucie. Ale jakoś ostatnio przestałem chodzić w góry :(

Trochę kabli jest, ale przynajmniej nie narzekam na brak prądu. Bateria od niemal dwuletniego DHD nie wykazuje nadmiernego zużycia.

Znów trochę OT, mam nadzieję, że zostanie wybaczone.

Również pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maad11

Dzięki za odpowiedź, czyli jednak "oryginały" głównie.

Ktoś używa jakiegoś dłuższego kabla do ładowania (1,5m), który nie dawałby zbyt dużych strat i może ew. polecić?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    holipa

ja używam oryginalnych kabli od HTC (któryś z kolei telefon mam , a przeważnie zostają w rodzinie).

mam jeszcze jeden kabelek na zapasie:PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kondi

Polecam program AutomateIT do takich kombinacji. Można sobie ustawić wiele akcji na dane zdarzenie.

Ja mam ustawione, że jak włożę tel do stacji dokujacej to wlacza bluetooth, nawigacje, gps, wylacza wifii, wylacza wibre a po zakonczeniu odtwarza mi dzwięk. (odwrotnie dla odpięcia ze stacji)

Takich akcji mozna sobie robic setki, ale najlepsza jest autoblokada jak wlozysz tel do kieszeni albo wlaczenie wifi jak wykryje ze jestes w domu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W kwestii uchwytów mogę polecić Clingo. Fajna sprawa i naprawdę wygodny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi