Skocz do zawartości
kapustowicz

Miracast w wydaniu HTC ONE + SAMSUNG Dongle AllShare Cast DZIAŁA

Rekomendowane odpowiedzi

WAŻNA INFORMACJA DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH

HTC One łączy się bez problemu dzięki technologii Miracast z SAMSUNG Dongle AllShare Cast Moduł HDMI WiFi

-osobiście sprawdziłem.

Dla niewtajemniczonych,

Technologia Miracast kryje się w ustawieniach w opcji Wyjście multimediów (Media Output),

pozwala to na bezpośrednie mirrorowanie obrazu z telefonu na telewizor. W ten sposób można rzucić obraz/film (i dźwięk) odtwarzany na telefonie na telewizor).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ginger

Super. Jaka jakość obrazu? 720/1080? Jak opóźnienie? Czy można robić całkowity mirror wszystkiego, czy tylko konkretne aplikacje (typu galeria) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakoś obrazu chyba taka jaką masz na swoim urządzeniu.

Jest to całkowity mirror wszystkiego. Jak ustawiasz urządzenie do pionu to masz wąski obraz do pionu a jak obracasz obraz w urządzeniu to masz obraz na cały telewizor.

Jedynie przy oglądaniu youtube z tableta przez aplikację robi się tak że na telewizorze widzisz pełny obraz a na tablecie masz czarne okienko i widoczne wszystko inne (tzn. wyszukiwarka, komenatrze, inne sugerowane filmy) - bardzo praktyczne.

Niestety nie nadaje się to do gier zręcznościowych bo jest ok. 1 sek. opóźnienie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ginger

Dzięki. Zaczynam się rozglądać za adapterem który obsługuje miracast i widi. Nie wiesz, czy jest coś na co warto zwrócić uwagę?

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Poczytaj ten link to będziesz wiedział więcej (doczytaj wątek do końca).

WIDI to Miracast - ja upatrzyłem sobie takie urządzenie, ale jak się okazało że SAMSUNG Dongle AllShare Cast DZIAŁA, to nie kupuję innego urzędnia.

HTC też ma podobne akcesorium

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vardal

Witam Ja mam telewizor Samsung Led tv Mam do niego podłączony kabel od routera w opcjach na telewizorze mam ALLSHARE w ALLSHARE jest opcja Screen share czy jakoś tak i tam mam zezwolenia lub nie dla określonych urządzeń czyli wydaje mi się że mogę na tym telewizorze odebrać obraz z mojego One'a.Szkopół tkwi w tym że telewizor wykrywa komórke bez problmeów a ja w opcji wyjście multimediów nie mogę znaleść nic i wyśiwtla się jedynie prezentacja HOW TO z media linkiem hd w roli głównej Proszę o pomoc jak moge utworzyć coś ala Miracast żebym mógł widzieć cały pulpit wraz z zawartością na tv.Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miracast wykorzystuje bezpośrednie połączenie przez WIFI między np. tabletem i TV. Czy Twój telewizor obsługuje Miracast i czy ma wbudowany moduł wifi?

Sprawdź czy Twój telewizor jest na tej liście urządzeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

@vardal

Spróbuj wejść w galerię na jakiekolwiek zdjęcie bądź film, kliknij w prawym górnym rogu na opcję, będziesz miał wybór odtwarzacza, jak tv ma wifi badz DLNA, to będzie smigac:D

Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ginger

a jest! Push2TV NetGear-a. Link już był podany. Model PTV3000. Sam sie przymierzam...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

PTV3000 jest droższy od Samsung Dongle Allshare Cast i od HTC Media Tank

Ja

@vardal

Spróbuj wejść w galerię na jakiekolwiek zdjęcie bądź film, kliknij w prawym górnym rogu na opcję, będziesz miał wybór odtwarzacza, jak tv ma wifi badz DLNA, to będzie smigac:D

Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi