Skocz do zawartości
kapustowicz

Miracast w wydaniu HTC ONE + SAMSUNG Dongle AllShare Cast DZIAŁA

Rekomendowane odpowiedzi

PTV3000 jest droższy od Samsung Dongle Allshare Cast i od HTC Media Tank

ale HTC Media Link ma multi-tasking ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Vardal

Mutasek zgadza się w taki sposób działa bez problemu ale mnie się rozchodzi abym mugł widzieć calą zawartość telefonu gry internet pulpit itd :) ktoś ma jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To coś mnie tu dziwi.. posiadam TV Philips 47PFL6907K (nowy model z wbudowanym odbiornikiem WiFi). Tak jak tu opisane:

@vardal

Spróbuj wejść w galerię na jakiekolwiek zdjęcie bądź film, kliknij w prawym górnym rogu na opcję, będziesz miał wybór odtwarzacza, jak tv ma wifi badz DLNA, to będzie smigac:D

Wysłane z mojego HTC One za pomocą Tapatalk 2

.. zrobiłem tak, tylko że zdjęcia ładnie się zbierają na TV, natomiast w przypadku filmów już nie, bo wywala komunikat że wideo nie może być odtworzone na wybranym urządzeniu (błąd nr 701). Ciekawe co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mutasek24

Niestety, nic nie wykombinujesz...jedyna alternatywa jest zainstalowanie np.Imedia share pojdzie bez problemów;)

A co do wytłumaczenia dlaczego tak sie dzieje to...nie wiem>:( podejrzewam że jest róznica pomiedzy DLNA a micrast ktorego ONE obsługuje...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miracast jest jeden.

A mutasek24 pisał o DLNA. DLNA nie ma nic wspólnego z Miracast. Miracast to screen mirroring.

DLNA dzięki temu standardowi każde urządzenie, które może gromadzić treści multimedialne – filmy, muzykę, zdjęcia, prezentacje – może stać się serwerem, który udostępni je innym urządzeniom włączonym do sieci domowej, czy też biurowej. Ale nie na zasadzie screen mirroringu tylko raczej tak jak w sieci LAN, tylko nieco wygodnej.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kulmas

Witam

A nie dało by rady np. nagrywać jakąś aplikacją zrzut ekranu na zywo (to co robimy w smartfonie) i puścić taki pliczek po dlna? są wogóle takie aplikację na smartfona? bo na kompa jest sporo takich co mogą nagrywać co robimy na kompie. Myślę że znajdzie sie kiedys jakiś magik co rozkmini jak uzyskać efekt miracast przez zwykłe dlna. w imediashare są chyba jakieś programy które lecą na żywo i można puścić na tv po dlna i to samo zrobić po prostu ze zrzutem ekranu komorki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Za rok czy dwa Miracast będzie w każdym nowym telewizorze i każdym nowym smartfonie

Edytowane przez kapustowicz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kulmas
    Za rok czy dwa Miracast będzie w każdym telewizorze i każdym smartfonie

Hehe w moim starym kineskopowym tv też będzie? ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To w końcu z tym modułem Samsunga w htc One X+ działa miracast, czy DLNA? Bo DLNA, to ja w TV już mam, ale chciałbym mieć Screen Mirroring i nie wiem jaki zamiennik dla htc Media Link HD ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi