Skocz do zawartości
piotrgraba

Błąd pamięci telefonu w aplikacji Aparat bez karty SD

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie, Kochani! Mój pierwszy post na Forum :)

Mam problem. Dostałem dziś Sony Ericssona Xperia ray. Piękne urządzenie! Ale to mój pierwszy Android, i nie bardzo rozumiem.. Nie ma w telefonie karty SD, i telefon ogólnie sobie działa, właściwości pamięci w Ustawieniach pokazują że dostępne jest chyba 420 MB pamięci, karty SD brak, ale np. włączając Aparat pojawia się Błąd pamięci. Brak pamięci telefonu, i nie da się zrobić zdjęć! Po podłączeniu do komputera PC Companion zgłasza błąd telefonu, że nie wykryto pamięci telefonu. Ale np. Facebook się właśnie zaktualizował ze Sklepu Play, czyli nic nie rozumiem. Jest ta pamięć, czy jej nie ma? Czy to standardowe, że trzeba mieć kartę pamięci w urządzeniu? Miałem parę dni ojca Xperię tipo, też bez karty pamięci, i dało się robić zdjęcia..

Kochani, proszę o pomoc! Dotychczas miałem Nokie z Symbianem (dziwne podziały pamięci na pamięć telefonu, pamięć masową (obie dają pamięć wewnętrzną), pamięć karty SD i pamięć USB OTG) i iPhone'a, który pod względem pamięci ejst bardzo prosty - masz te 16 giga, to wrzucasz na to co chcesz - aplikacje, muzykę, podcasty czy cokolwiek. Szczerze mówiąc, nie znam się! :(

Edytowane przez piotrgraba

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blom
    Napisano (edytowane)
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    [/WARNT]
    (sformułuj go tak aby konkretnie mówił o problemie np. Dlaczego nie mogę używać pamięci dostępnej w telefonie?)
    Pamięć w telefonie służy aplikacjom, nie danym użytkownika i dlatego nie wykrywa ani pamięci ani nie można zrobić zdjęcia. Po zainstalowaniu SD będziesz miał miejsce na swoje dane.
    Poza tym Tipo ma trzecią partycję na dane użytkownika, a Xperia Ray nie i dlatego na Tipo można było robić zdjęcia.

Przenoszę do działu Xperia Ray. Edytowane przez blom

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O rety, co za ulga! Dzięki blom! Jestem Tobie winny piwo! :) Daj znać jak będziesz w Olsztynie :) Kortowiada teraz jest dobrym powodem ku temu :) Jeszcze raz dzięki wielkie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi