Skocz do zawartości
pebe86

Problem z ustawieniem tapety- Android 2.1 w Galaxy S

Rekomendowane odpowiedzi

pebe86

Witam wszystkich,

Na początku zaznaczam, że przeszukałem forum szukając odpowiedzi na moje pytanie, a jeśli gdzieś jest- to z góry przepraszam :)

Otóż od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Samsunga Galaxy S z Orange (soft oryginalny, 2.1, niemodyfikowany) jednak za cholerę nie mogę dojść, jak wyłączyć w nim opcję przesuwanej tapety. Chodzi mi o to, żebym ustawiając tapetę, miał ją "w oryginale" nieruchomą na wszystkich pulpitach. Już mnie zaczyna denerwować to, że jak ustawiam tapetę to jest ona rozciągnięta na wszystkie ekrany... Nawet jak mam tylko jeden pulpit to i tak ustawiając zdjęcie widzę tylko jego część :)

Fajna sprawa w przypadku aktywnych tapet, ale czasem chciałbym sobie ustawić na tapetę zwykłe zdjęcie...

Znalazłem sporo wątków jak coś takiego włączyć w starszych telefonach, jednak nigdzie nie znalazłem informacji jak taką opcję wyłączyć :)

Szukałem w opcjach ale nie znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Trochę się dziwię jak Ci się udało znaleźć opcje żeby to włączyć gdyż android zawsze rozciąga zdjęcie na wszystkie pulpity więc jak można włączyć coś co zawsze jest włączone :) Wyłączyć się nie da. Musisz sobie zainstalować innego launchera który ma taka opcję np. Launchera Pro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wyłączyć się nie da

brawo android. co to jest za gniot to mi ręce opadają. żeby człowiek się gimnastykował z ustawieniem normalnej tapety to się w pale nie mieści

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie rozumiem co tu jest trudnego. Wybierasz zdjęcie na tapetę, palcem rozciągasz ten prostokąt na fragment fotki który Cię interesuje i masz gotowa tapetę. Tapeta musi być dwa razy szersza niż format ekranu w telefonie bo pulpit androida jest szerszy niż w innych telefonach. Dlatego są przesuwane pulpity co według milionów użytkowników androida jest super gadżetem i czego użytkownicy telefonów bez androida mogą tylko pozazdrościć. Dawanie tapety bez możliwości jej przesuwu jest według mnie bez sensu i mało estetyczne. Podoba się to chyba tylko ułamkowy procenta i dlatego producent nie przewidział tego w systemie.

Android to jest taki system ze jak czegoś w nim nie ma lub Tobie nie pasuje to sobie instalujesz program który to ma lub może Ci coś pozmieniać pod Twój gust. Tą pierdułkę do blokowania tapety na jeden ekran ma Launcher Pro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Dawanie tapety bez możliwości jej przesuwu jest według mnie bez sensu i mało estetyczne.

W ubuntu też jest wiele ekranów a na każdym z nich jest tapeta w całości. Brak możliwości przesuwania jest bez sensu i mało estetyczny? Nie, to przesuwanie tapety jest bez sensu ponieważ sprawia, że w żadnym momencie nie widzisz tapety w całości tylko poszczególne jej fragmenty. A myśląc logicznie to jak ktoś wrzuca zdjęcie na tapetę to właśnie po to aby mieć je cały czas na widoku.

Myślisz że jak daje na tapete coś takiego to po to aby mieć to w kawałkach? http://bentley-continental-gt.info/images/wallpapers/bentley-535164.jpeg

edit: jak skonfigurować tego launchera? zainstalowałem go i nie widzę jego ikony

Edytowane przez egoiste

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Klikasz na domek. Nie wiem czy akurat w xperii jest domek. Wybierasz zainstalowanego launchera. Jak już go uruchamiasz to klikasz na menu i tam gdzieś są opcje do konfiguracji.

Ja zawsze daje takie tapety że nawet jej kawałek się ładnie prezentuje :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety nie mam żadnej ikony. launcher zainstalowany bo go widze na liście aplikacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    niestety nie mam żadnej ikony. launcher zainstalowany bo go widze na liście aplikacji

Nie w ikonę tylko w klawisz domek czy home (jak go tam zwał )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok, dzięki, już mam :D

a jest gdzieś jakieś spolszczenie do tego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz mieć najnowszą wersję to tylko po angielsku.

Zresztą metodą prób i błędów szybko dojdziesz co i do czego służy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi