Skocz do zawartości
risolth

Fastboot i inne "dodatki"

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Jakiś czas temu zainstalowałem w moim swifcie andka 2.1. Super się sprawuje, ale dalej czuje niedosyt.

Czytałem o "fastboocie", lecz nie wiele z tego zrozumiałem(zbyt chaotycznie jak na mój prosty rozum napisane). Domyślam się, że jest to coś w rodzaju programu rozruchowego(typu grub), lecz co on tak naprawdę oferuje? Wiem, że pozwala na wgrywanie np. tzw. recovery. Z tego co wyczytałem pozwala zrobić backup całej pamięci systemowej i w razie problemów przywrócić go. Ale jak to jest np. z andkiem 2.2 od quarxa? Wgranie tego ROMu odbywa się jakby przez "przywrócenie backupu" ? A co jeśli będzie brick(uceglenie)? Można bez problemu uruchomić recovery i wczytać sobie stary backup? Bardzo bym prosił o dogłębne wytłumaczenie na czym to polega. Nie prosze o gotowe linki, bo dużo już o tym czytałem, ale nie na tyle by to zrozumieć(sorka), więc prosze o wytłumaczenie.

Potrzebuje tych informacji, ponieważ mam zamiar trochę ulepszyć telefon przez różne modyfikacje typu JIT..

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bakuj

Tak prosto mówiąc to Fastboot umożliwia podłączenie komórki do kompa, bez włączonego systemu operacyjnego Android. Co za tym idzie można podmienić pliki systemowe, a także całą partycję. Obsługuje się go za pomocą Android SDK, a dokładniej narzędzia o tej samej nazwie uruchomionego za pomocą linii komend.

Wgrywasz za jego pomocą Recovery - program który uruchamia się niezależnie od systemu i umożliwia robienie kopii zapasowych wszystkich plików systemowych i parę innych ciekawych rzeczy ;)

Jeżeli system nie wstanie, a masz wgrane recovery - szansa uceglenia telefonu spada niemalże do zera.

Mam nadzieję, że pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak! Świetna odpowiedź! Takiego podsumowania potrzeba mi było do pełni szczęścia! Biorę się za instalacja fastboota :] Dzięki...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    kAdi

Również dzięki bakuj, biore sie za recovery jak tylko wrócę do domu;)

Sent from my GT540 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Swift

Witam

Jesli mam oficjalny rom z orange 2.1 wgrany przez lg updates to musze wgrac "metoda ruska" ten mod V20a_Fastboot.kdz zeby miec fastboota?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak musisz wgrać soft od nowa. Fastboot znajduje się w zmodyfikowanym bootloader w oryginalnym sofcie tego nie ma

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    WueRZet

Autor uzyskał odpowiedź.

:zamykam:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x