Skocz do zawartości
Gość mike1986

Karta microSDHC

Rekomendowane odpowiedzi

baggus

Tak. Używalem nokie 16gb. Teraz mam ją w Milestonie. Wszystko działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Czujny
    Napisano (edytowane)

Dziś doszła do mnie karta 4GB class 4 sdhc i niestety magik uznał ją za uszkodzoną - komputer nie wykrywa... Ja to mam pecha do allegro...

Adapter do komputera szwankował - na szczęście Android spokojnie sformatował mi kartę i działa ;) Class 4 wystarczająco szybka dla mnie ^^

Edytowane przez Czujny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    brolic
    Zrobilem ostatnio male rozeznanie w kartach microSD SanDisk Ultra i okazalo sie ze wersje do 8GB sa class2 a dopiero 16GB jest class4 . Tak to wyglada w Saturnie w ktorym bylem.

z tego co ja widze sa dostepne 8GB class 6 jednak pochodza np z niemiec sa wystwione na allegro i sa drozsze, sam własnie bede takiej szukał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    M3L3R

Posiadam 8gb class4 taka jaka jest oryginalnie w nokii 5800 ;) chodzi wszystko plynnie zapisywanie i odczytywanie, class2 nie sprawdzalem, ale roznice pewnie sa minimalne wiec kupujcie class4 dla spokoju ducha:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gader

Wydaje mi sie system nie bedzie w stanie uzyc tych 17 czy nawet 12 MB/s co innego czytnik w PC. Wtedy mamy komfort zapisu duzej ilosci danych szybko. Nie widac duzych roznic w zapisie losowym a to moglo by przyspieszyc operacje na malych ilosciach danych. Na plus SanDiska to to ze jego class2 ma 12MB/s a nie 5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    brolic

zakupiłem sandisk 8gb class 6 jak przyjdzie moge go jakos przetestowac (tylko nie wiem jakim programem) zapłaciłem 77zł z przesyłka i w zestawie jest adapter microSD >usb taki pendrive :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gader

Cena chyba dobra, nie masz co testowac. Jak to org class6 to zapis liniowy ok 17MB/s i odczyt 20MB/s.

Testy sa juz w watku o benchmarku kart pamieci:

http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=2114&page=4

Tylko czy to cos zmieni w uzytkowaniu jako Swap albo A2SD...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    brolic

mi raczej chodzi zeby szybko przerzucac z kompa filmy i muzyke na karte a swapa nie uzywan nawet i nie wiem czy cos zmieni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gader

Jak tak to sie nada. Problemem moze byc jak bys kopiowal duzo malych plikow, wtedy nie bedzie sie to odbywalo z predkoscia 17MB/s ale wiele razy wolniej. Male pliki czyli cos wielkosci okolo KB- kilkadziesiat KB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ralink

mam pytanie. Zeby wrzucic cos na karte to trzeba mieć czytnik !?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x