Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wynegocjowaliśmy najlepszą ofertę tylko dla użytkowników Forum Android.com.pl! Czytaj więcej.. ×
Dofgus

Wgrywanie romów na LG P700. Co i jak?

Przydatny temat  

35 użytkowników zagłosowało

1. 1. Przydatny temat

• Tak
        25
      • Nie
        10

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zaktualizowałam androida do najnowszej wersji przez oprogramowanie zamieszczone na stronie producenta. Zrobiłam hard reset - wszystko pięknie ładnie (brand Plusa). Ale pojawiły się problemy z czujnikiem zbliżeniowym, dziś (tj po tygodniu) pojawiły się problemy z rozłączaniem połączeń... Nie wspomnę już o wszechobecnych lagach...

I tu moja prośba, nigdy nie bawiłam się w zmiany romów i rootowanie telefonu, ale ten kolega chyba tego wymaga.

Byłabym bardzo wdzięczna za wskazanie romu (zmodyfikowanego oczywiście) jakiegoś pięknie odchudzonego, niebateriżerczego oraz wskazanie co i jak zrobić, aby ta moja maszynka zaczęła działać jak należy, bo nie wierzę że to co teraz sobą prezentuje to szczyt jego możliwości.

P.S. Jestem kobietą, która dotąd nie grzebała w androidzie, proszę zatem o cierpliwość i wyrozumiałość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Ok dziś się za to mam zamiar zabrać tylko kompa z 7 muszę dopaść, bo wiem że na 8 nie wszystko chodzi.

Byłabym wdzięczna za info co to za android jest - tj czym różni się od tego wgranego przez producenta (poza rootem)? I jeszcze takie pytanko - czy powinnam się bać? Tj nie chcę uśmiercać telefonu, ale tak "w realu" nie mam do kogo się zwrócić z prośba o pomoc i muszę walczyć sama... a nie chciałabym aby ta walka skończyła się tragicznie dla L7...

Edytowane przez positivepl
    Nie cytujemy posta pod postem. Uzyj @up

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

To jest android niebrandowany, czyli bez dodatków operatora. Ta wersja jest już zrootowana, zawiera CWM i odblokowany bootloader czyli wystarczy go wgrać i wszystko co potrzebne już jest ;) Można na nim zostać lub do woli wgrywać różne custom romy takie jak CyanogenMod czy Avatar.

A co do strachu? Jak się robi zgodnie z instrukcją podaną wcześniej to nie ma się czego bać. Należy tylko robić dokładnie i powoli, nie ma co się spieszyć. Zawsze lepiej przeczytać dwa razy zanim się coś zrobi i wtedy wszystko jest OK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie piwka lecą :)

Co prawda nie obeszło się bez emergency mode, ale na siłę próbowałam na win8...:facepalm:

Na win 7 poszło bez problemu... bardzo happy jestem, że wszystkie aplikacje i dane się zachowały.

Dzięki

Edytowane przez Iwona2912

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, prosiłbym o pomoc, mój L7 jest strasznie zamulony, mam zainstalowane tylko 2 aplikacje i cały czas mam 0-30mb wolnego ramu i po prostu strasznie ciężko korzysta się z tego tel... posiada on androida 4.1.2. Czy mógłby mi ktoś cos poradzić? Czy w ogóle da się coś z tym zrobić? Ogólnie nie łapię sie w tych modyfikacjach... czy samemu da sie to ogarnąć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja natomiast mam inne pytanie jak wrócić do STOCKA w wersji V20F...

Z tego co pamiętam to przez KDZ nie idzie chyba?

Jaki soft masz teraz?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi