Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

alexndr

Sposób na lagi przy przewijaniu (np SMS/MMS)

Rekomendowane odpowiedzi

fresz33

Też korzystam z Amuse i niestety musiałem wrócić do opcji bez renderingu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr
    [...] Gdyby ta opcja byłaby domyślna, to bym nawet nie wiedział dlaczego program źle wygląda na ekranie

Gdyby ta opcja była włączona domyślnie - twórcy aplikacji już dawno by coś z tym zrobili ;) a tak to sobie tylko liczą pieniążki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bzykla
    Też korzystam z Amuse i niestety musiałem wrócić do opcji bez renderingu.

Specjalnie zainstalowałem ten program :)

Zmieńcie sobie motyw programu z listy na ikony (obojętnie czy klasyczne czy nowoczesne).

Wtedy działa :)

Dodatkowo, zwróćcie uwagę, że widok listy tak naprawdę działa, tylko nie widać w co się trafia ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slupek

To wszystko wiem.

Zwróciłem jedynie uwagę, że ta opca może powodować komplikacje.

Możliwe, że jeszcze w innych aplikacjach mogą też wystąpić problemy i po prostu trzeba mieć to na uwadze.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ash

Super sprawa u mnie zdecydowana poprawa w tray'u smsach i kontaktach, niestety w SMS GO nie ma różnicy a tego glównie używam ;)

Pasek notyfikacji - nie zauważyłam zwolnienia jakiegoś.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi od kiedy włączyłem tą opcje to już 2 razy wysłał mi się mms zamiast sms do jednej osoby i nie wiem czy to wina aplikacji czy właśnie tego wspomagania.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Włączyłem te opcję (nie pierwszy raz ale teraz na głębszy wgląd co jest ZA tą opcją co PRZECIW).

@up moja dziewczyna dostała 8 mmsów zamiast smsów.

W programi PicSay pro kiedy używam efektu Bulge-Pinch (rybie oko i temu podobne) :

-BEZ OPCJI WYMUSZONEGO RENEDERINGU rybie oko swobodnie przesuwam po obrazku/zdjęciu i na bieżąco w czasie rzeczywistym mi pokazuje efekt.

-Z WYMUSZONYM RENDERINGIEM w czasie przesuwania pola rybie oka po ekranie ekran robi się czarny.

SMS/MMS działają mi minimalnie szybciej ALBO co bardziej prawdobodobne to tylko efekt placebo.

-Paper Camera ma podobne problemy co PicsayPro.

:fuckthisshit::wtf:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Odświeżam z nowymi wnioskami.

forcing hardware acceleration is a stupid thing to do as a general practice, you should only ever use it for testing purposes and only temporarily. It breaks apps and causes problems you probably won't notice at first.
    Despite what some mouthbreather "experts" at certain websites will tell you, forcing hardware acceleration CAN and WILL cause various issues in different apps, many of which won't be immediately apparent. This will lead to things like force-closes, which commonly make users think that the app has a problem when there really isn't one.
    If you're using a custom ROM and the developer has enabled "force hardware acceleration" by default, that developer is a moron and you'd be smart to use a different ROM. They're clearly prioritizing performance at all costs rather than stability. When an app force-closes, the developer gets a notification so that they can attempt to fix the problem. If the problem is that a user is doing something stupid, they might waste time trying to fix nonexistent bugs. This is bad for everyone.
    Also, 99% of ROM and kernel developers have no idea what they're doing.

Wniosek jest prosty. Wszystkie aplikacje dzielimy na dokładnie dwa rodzaje. Na te, które wspierają renderowanie GPU oraz na te, które tego nie wspierają. Jeśli dana aplikacja wspiera renderowanie GPU to Android umożliwia takiej aplikacji GPU + CPU. Jeśli aplikacja nie wspiera renderowania GPU to Android umożliwia takiej aplikacji tylko CPU.

Zaznaczone renderowanie GPU wymusza od każdej aplikacji renderowanie wszystkiego przez GPU. Jaki z tego wniosek? Taki, że dla aplikacji ze wsparciem GPU nie mamy procesora, bo wszystko jest wymuszone przez GPU. I m.in właśnie to jest powód force closeów niektórych apek oraz innych rzeczy.

GPU generalnie jest szybsze, tu się zgodzę. Co więcej powiem - wymuszone renderowanie GPU również może być szybsze, tyle że w 5% wszystkich aplikacji, i to tych które po pierwsze nie mają wsparcia dla GPU, a po drugie rzeczywiście z takim wsparciem działają lepiej. Jest wiele rzeczy, które procesor liczy lepiej, a aplikacja ze wsparciem GPU wie najlepiej co ma wysyłać do GPU, a co do CPU. Nie ograniczajmy jej więc wyłącznie do GPU.

No i to tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    slupek

Zauważyłem kolejne "utrudnienie" przy zaznaczeniu wymuszania renderingu gpu, mianowicie w aplikacji Navime GPS Tracker przy przeglądaniu mapy przebytej trasy i próbie powiększenie, mapa jest, ale nie widać trasy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

Przyznaję się bez bicia że sam zauważyłem, że włączanie tej opcji w ciemno na stałe nie jest najlepszym pomysłem ;)

Zgadzam się tu z JustArchi - nie włączam oraz nie zamierzam włączać tej opcji na stałe w moich romach.

Szkoda tylko, że mike1986 (Android Revolution HD), do tej pory robi sobie obciach opisując zalety swojego romu, w świetle tego co zacytował JustArchi :D

Edytowane przez alexndr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi