Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Wakacyjny konkurs fotograficzny Czytaj więcej.. ×
alexndr

Sposób na lagi przy przewijaniu (np SMS/MMS)

Rekomendowane odpowiedzi

alexndr
    Napisano (edytowane)

Człowiek uczy się całe życie i czasami odkrywa tak proste rzeczy po tak długim czasie posiadania telefonu :D

Niedawno testowałem rom XXUFMB3 i największą zaletą tego romu była niesamowita płynność w przewijaniu wiadomości SMS/MMS i wątków SMS/MMS. Wróciłem niedawno jednak do XXEMR7 i lagi przy przewijaniu dosłownie porażały mój wzrok! ;) nie jest to bynajmniej własność tylko tego romu bo dzieje się tak na każdym romie 4.1.2 dla SGS3!

Rozwiązanie okazało się bardzo proste i chciałbym się nim podzielić :D

Wystarczyło zaznaczyć "Wymuś rendering GPU" w "Opcje programisty" :D Aby zmiany odniosły skutek - konieczny jest restart!!!

post-155931-142557243141_thumb.jpg

Zmiana moim zdaniem absolutnie nie wpłynęła na czas działania baterii (testuję to od 3 dni), co wydaje się być logiczne - "coś" przecież i tak musi się zająć renderingiem np w aplikacji "Wiadomości" - jeśli nie GPU to musiałby się męczyć procesor (CPU).

Czekam na opinie - gdzie jeszcze Waszym zdaniem ta zmiana pomaga? Wg mnie jeszcze pomogła w Tapatalk, ale różnica nie jest już tak porażająca jak np w przypadku przewijania dłuższego wątku SMS/MMS ;)

Edytowane przez camdell
    Dodano prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

A zrobiłeś restart po zaznaczeniu tej opcji? Bo dopiero po restarcie jest mega różnica :D

Normalnie miooodzioo :D piwko poszło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr
    Napisano (edytowane)

A wiecie co jest najciekawsze? Że drążyłem ten temat bardzo wnikliwie i pierwsze o czym pomyślałem to przetestować rom w którym autor chwali się że całkowicie usunął rendering CPU.

Okazało się, że Android Revolution HD, który niby ma w changelogu:

- Removed software (CPU) rendering - full Exynos 4 Quad (GPU) rendering

- [...]

- Enabled GPU UI rendering

- [...]

itd

... również używa CPU do renderingu w aplikacji wiadomości :D Dlaczego tak sądzę? Bo zainstalowałem dzisiaj testowo (po uprzednim backupie, potem Super Wipe - "Clean to Installl a New ROM" ) i zaznaczenie tej opcji też przynosi bardzo wyraźny efekt !!! (uprzedzając pytania - TAK, w Aroma przy instalacji AR HD wybrałem odpowiednią opcję aktywującą tylko rendering GPU)

Jak widać nawet poważni developerzy jak mike1986 - nie zawsze weryfikują praktyczne skutki swoich modyfikacji... albo serwują nam placebo :)

Edytowane przez alexndr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bzykla

Woohooo!

Miodzio! :)

Działa idealnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malach

sprawdzam aktualnie na CM10.1 i.. tu też to chyba działa! :D na pewno różnica jest jest o wiele mniejsza niż na stocku z powodu samej czystej płynności CM ale i tak da się zauważyć

@alexndr

nie wiem czym byłoby to forum bez Twoich poradników dla S3 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marxxx

Jednocześnie zauważyłem, że ściągany pasek powiadomień jest o wiele mniej płynny niż wczesniej :P

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

U mnie jest idealnie płynne wysuwanie paska powiadomień. Zresztą to byłoby nielogiczne - przecież rendering GPU może tylko poprawić płynność. A czy dobrze widzę że masz Note II a nie SGS3 ?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Marxxx

No to u mnie nie poprawił bo pasek powiadomień laguje, tak samo jak przesuwanie ikon z WiFi , GPS itd.

Napisałem z Note 2 co nie znaczy, że nie mam S3 :)

BTW na Notesie jest ta sama sytuacja.

Wysłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr
    Napisano (edytowane)

@up

Jaki masz rom? Używasz jakichś szeroko pojętych modów/dodatków wizualnych? (Jkay, 3minit)

U mnie też pasek powiadomień i wszelkie poruszanie się po menu jest idealnie płynne, przesuwanie ikon na pasku powiadomień też ideał :)

Edit:

Jakieś drobne przycinki mogą występować 2-3 min po uruchomieniu/restarcie telefonu, to normalne, ale potem się wszystko stabilizuje i jest po prostu IDEAŁ

To trochę tak jak z systemem Windows świeżo po uruchomieniu, coś tam sobie mieli przez pewien czas :) dopiero po kilku minutach dostaje kopa :D

Edytowane przez alexndr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi