Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

stanax

Znane wirusy na Androida - lista

Rekomendowane odpowiedzi

Ccysio

Ja na przykład zazwyczaj radzilem sobie bez antywirusa na pc, ale zdarzyło mi się ze jego obecnosc uratowała mnie od czyszczenia całego komputera. Na smartfonie zainstalowalem sobie avasta, ale z tego względu że posiada funkcję anti theft co może okazać się przydatne w razie kradzieży lub zgubienia telefonu.

Wysłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bart00

możesz spróbować jeszcze avg , też ma moduł antykradzieżowy, troszke ubogi ale mimo wszystko nie zamula tak telefonu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LFC

Dzisiaj przeglądając neta wszedłem/przekierowało mnie na jakąś gównianą stronę gdzie pojawił mi się taki komunikat:

qq9.png

rnnf.png

Oczywiście nie zainstalowałem tego antywirusa bo jak sądzę dopiero wtedy bym złapał wirusa jakbym właśnie zainstalował coś z tej stronki, od razu przeskanowałem telefon Avastem i nic nie wykryło. Moje pytanie, czy nic na pewno nie mam na telefonie jeśli nie zainstalowałem tej aplikacji i Avast nic nie znalazł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    geekon

Na pewno nic nie masz, jak na razie nie ma takich wirusów na Androida (i pewnie nie będzie), żeby się same bez twojej wiedzy instalowały. Jedynym zagrożeniem są te ukryte w apkach z lewych źródeł, które i tak sam musisz zainstalować żeby coś się stało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LFC

Czyli dopiero złapałbym wirusa jakbym to zainstalował, tak? Właśnie jak zobaczyłem ten zegar to było raczej jasne że to ściema, poza tym jaka stronka oferuję instalację antywirusa bo jego złapaniu. :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W androidzie to nawet nie ma katalogu /os/, z tego co pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Koko35

Miałem kilka min temu dokładnie to samo co kolega LFC, tylko w zagrożeniu nie było paska a kółko z czerwonymi kreskami, kreski doszły do końca, coś tam pisało by rozłączyć i przekierowało na stronkę z antywirusem cały czas ostrzegając że mam w S4 7 zagrażających telefonowi szkodliwych aplikacji, zainstalowałem szybko AVG który nic nie znalazł. Czy faktycznie są jakieś wirusy mogące uszkodzić telefon z Androidem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stanax

Raczej nie, ponieważ uszkodzenie telefonu nie przynosi żadnego zysku. Ich celem jest najczęściej kopiowanie kontaktów i rozsyłanie spamu na nie, kradzież haseł do kont mailowych (to samo - spam) lub kodów/haseł do kont bankowych, innych "treściwych" danych, zdalne wysyłanie esemesów bez wiedzy użytkownika do Namibii albo innej galaktyki ;)

Dziś kolejna osoba ma problem z 7 błędów w telefonie, dlatego dopisuję.

Należy ignorować wszelkie tego typu komunikaty. Powinno się natomiast zainstalować dla pewności dobrego antywirusa. Polecam tego (sam używam z powodzeniem) i uaktywnić firewalla w nim po wejściu w Traffic Monitoring. Tapnięcie ikonki w lewej kolumnie włącza monitoring przesyłu danych z i do telefonu przez konkretną aplikację, zaś w prawej blokuje jej całkowicie dostęp do Internetu.

0vSgca25UNCtDsTW7XUpMm7_FiOs-60KLv8oh6UKNl0K9QcTNeON_EAKc2xErRUgcw=h900

Dodatkowo, by zabezpieczyć się bardziej, można pobrać Google Authenticator

Google Authenticator generuje kody weryfikacji dwuetapowej na Twoim telefonie. Włącz weryfikację dwuetapową, by chronić swoje konto przed włamaniami dzięki dodatkowej warstwie zabezpieczeń. W ramach weryfikacji dwuetapowej podczas logowania się należy podać – oprócz hasła do konta – kod wygenerowany przez aplikację Google Authenticator.
    Edytowane przez stanax

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Android.FakeMart to kolejny koń trojański dla urządzeń z systemem Android informuje Symantec na swojej witrynie internetowej. Data wykrycia zagrożenia to 11 sierpień 2013, a więc nie tak dawno.

Wirus może wysyłać wiadomości SMS na specjalne numery premium. Może także blokować wiadomości przychodzące i kraść informacje z zainfekowanego urządzenia.

źródło:

Android.FakeMart uważaj na tego trojana !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Android.Fakeupdate jest kolejnym koniem trojańskim dla urządzeń z systemem Android, który pobiera informacje z innych aplikacji na zainfekowanym urządzeniu - informuje Symantec na swojej witrynie internetowej. Data wykrycia zagrożenia to 19 sierpień 2013.

źródło: Android.Fakeupdate - nowe zagrożenie !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi