Skocz do zawartości

Wykryliśmy, że używasz AdBlocka  :emo_im_sad:

Proszę, dodaj nas do wyjątków:) Wyświetlamy jedynie ładne, idealnie dopasowane reklamy - żadnych wyskakujących okienek czy wideo! Reklamy to jedyne źródło utrzymania naszej społeczności.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się jak to zrobić. Dziękujemy!

Dobrze znasz WordPressa? Czytaj więcej.. ×
stanax

Znane wirusy na Androida - lista

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, maxprzemo napisał:

@Maciejo22

Jeśli to była strona internetowa to za pobieranie plików odpowiada przeglądarka a nie strona czy czat. Czyli będzie to ścieżka zapisu przeglądarki. 

Edit:

A nie był to baner tego typu 

sig-pol.jpg

Edit 2:

Albo zobacz sobie jakie informacje o twoim telefonie są jawne w internecie i wysyła je tak zwany user agent twojej przeglądarki https://developers.whatismybrowser.com/useragents/parse/?analyse-my-user-agent=yes#parse-useragent

Dziękuję za odpowiedź, wyglądało to w ten sposób, że podczas rozmowy na czacie dostałem linka, wszedłem w niego przez przeglądarke i od razu bez żadnego zapytania coś się pobrało. Nie wyświetliła się żadna strona, najwidoczniej była to konkretna ścieżka tylko do pobrania pliku. Po czym gość od razu napisał, że te Xperie m4 mają słaby backdoor, i że piszę z takiej lokalizacji (podał moją przybliżoną lokalizację). Nie wyskoczył żaden baner itp te informacje napisał mi gość na czacie, który podał mi tego linka. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo
    15 godzin temu, Maciejo22 napisał:

najwidoczniej była to konkretna ścieżka tylko do pobrania pliku.

No ale tyle wystarczy żeby pobrać dane z user agent przeglądarki. A przybliżoną lokalizację to pobierasz znając ip. Ale tylko przybliżoną lokalizację a nie dokładną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    3 godziny temu, maxprzemo napisał:

No ale tyle wystarczy żeby pobrać dane z user agent przeglądarki. A przybliżoną lokalizację to pobierasz znając ip. Ale tylko przybliżoną lokalizację a nie dokładną.

Rozumiem, ale czy mógł to być jakiś szkodliwy plik, powinienem się obawiać? Przeskanowałem telefon darmowymi antywirusami z Google Play, ale jakoś nie wierzę w ich skuteczność. Co jeszcze mogę zrobić? 

Edytowane przez Maciejo22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    maxprzemo

Co jeszcze mogę zrobić? 

Sprawdź zawartość folderu do którego pobrał się ten plik. Prawdopodobnie będzie to folder Download bo to jest domyślny folder pobierania.

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

Według mnie to był odnośnik do zwykłej strony z javascript, która zczytała useragent z telefonu, tak jak to opisałeś na poprzedniej stronie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)
    3 godziny temu, maxprzemo napisał:

Sprawdź zawartość folderu do którego pobrał się ten plik. Prawdopodobnie będzie to folder Download bo to jest domyślny folder pobierania.

3 godziny temu, piskorfa napisał:

Według mnie to był odnośnik do zwykłej strony z javascript, która zczytała useragent z telefonu, tak jak to opisałeś na poprzedniej stronie

Panowie dziękuję za zainteresowanie moim problemem!

Sprawdziłem folder download na karcie pamięci jak i na telefonie, nie znalazłem nic podejrzanego, więc wierzę, że wszystko jest ok i nic mi nie grozi. :)

Edytowane przez Maciejo22

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to wy maci jeszcze wirusy na androidzie, pierwsze słyszę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa

jak byś chyba zgadł, ale wielu userow jednak mimo wszystko korzysta z tego wirusa, nieraz w celach komunikacji, ale nie przesadzajmy wiele, to trzeba być chyba złośliwym, aby takiego wirusa wprowadzić. To nie jest taki typowy wirus, wiellu ludzi jednak korzysta z tego, tak samo jak ja i wieele OPP w Polsce i za granicą.

Nie przesadzajmy z nimi.

Jest też mesenger, ale nie tylko, wiele innych, które wykrywają antywirusy, ale taki mesenger, za pomocą którego można się doskonale porozumieć, dogadać, pogadać etc.

A sam pospolity antywirs nie ejest wirusem, to samo mialem kiedyś, z małego wirusa zrobil mi sie jecze większy, ale nie od fb, czy innych

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    piskorfa
    Napisano (edytowane)
    1 godzinę temu, andrzejno napisał:

ale wielu userow jednak mimo wszystko korzysta z tego wirusa

Właśnie, korzystacie mimo tego, że ten programik wyciąga od Was więcej danych niż jakiś tam od czasu do czasu pojawiający się na horyzoncie spyware.

Ten ma przecież reputację, to może zbierać o Was wszystko :D

/edit/ Jakbyście nie doczytali w przytoczonych artykułach, to dodaję, że FB zbiera z Waszych telefonów SMS'y, MMS'y, kontakty, historię połączeń i wiadomości i co najlepsze już udostępnił dane wielu milionów użytkowników dalej.

A sporo na pewno nie wiemy

Edytowane przez piskorfa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi