Skocz do zawartości
JustArchi

tutorial [Kompendium Wiedzy] Odin | Bootloader | Recovery | Backup | ROM | Root | Sudden Death | EFS | IMEI

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam pytanie w jakiej sytuacji potrzebny jest pit? I za co ten plik odpowiada? Dodałeś go do paczki. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

@inuictus

Wszystkie ustawienia, gry i aplikacje usera (wgrane przez Ciebie) siedzą w folderze /data/app oraz /data/data, czyli generalnie /data. Robiąc backupa z poziomu recovery również obejmuje to /data, chyba że wybrałeś inaczej, tak więc przywracając takiego "pełnego" backupa nie ma żadnej możliwości, żeby coś nie działało. Masz dokładnie pełny backup wszystkiego prócz /efs (bo i tak żaden rom go nie rusza), a w oddzielnej kopii masz dodatkowo /efs na "czarną godzinę". Przywracałem dany backup wielokrotnie i zapewniam Cię, że nie ma żadnej możliwości utraty czegokolwiek z aktualnego stanu.

@Rajjan

Zacząłem już pisać odpowiedni punkt (#4), prawdopodobnie skończę go jeszcze dziś.

@lolek43

Na razie go nie dotykaj ;). Dodam odpowiedni punkcik już niedługo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrtur

inuictus

Tak,masz pełen backup.

Backup samego efs jest bardzo ważny na przyszłość. W nim jest zawarty numer imei. Sprawdzasz w telefonie (*#06#) czy wyświetla Ci się IMEI i robisz wtedy backup i trzymasz na kompie tak długo jak długo posiadasz ten telefon. Backup efs w Aromie ma sens pod warunkiem,że nie robisz już backupu efs bez poprawnego IMEI ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli żeby zaoszczędzić trochę miejsca lepiej zrobić cały backup przed instalacją takich gier jak Fifa12, NFS, itp.

Nie do końca chyba zrozumiałem fragment "pełny backup wszystkiego prócz /efs (bo i tak żaden rom go nie rusza), a w oddzielnej kopii masz dodatkowo /efs na "czarną godzinę".

Właściwie co to takiego ten EFS (pewnie w nim są informacje o nr IMEI), i za co jest on odpowiedzialny że tak istotny jest jego backup?

EDIT: Po dodaniu posta przeczytałem dopiero posta kolegi mrtur, tak więc właściwie ostatnie pytanie nieaktualne :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Generalnie tak, jeśli chcesz mieć backupa najbardziej czystego jak to możliwe to możesz sobie taki zrobić przed instalacją jakichkolwiek aplikacji. Sęk w tym, że taki backup właśnie głównie do tego ma służyć :). Czyste systemy możesz sobie zapisać w formacie .zip i trzymać na karcie tak długo jak tylko chcesz, a w razie problemów sflashować. Backup z recovery ludzie głównie wymyślili do tego by móc bez problemu zrobić takiego "snapshota" z danego momentu swojego systemu, wgrać rom i później (po testach) wrócić do starego - bez potrzeby wgrywania czegokolwiek czy konfigurowania.

---------- Post dołączono o 23:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Dodałem punkcik #4 odnośnie powrotu do stock. Z chyba wszystkimi możliwymi wariantami. Powinniście być zadowoleni ;).

Mamy tutaj trochę paradoks, ponieważ żeby zresetować licznik musimy użyć triangle away, żeby użyć triangle away musimy mieć roota, a zrootowanie stocka kończy się zmodyfikowanym systemem, z kolei Odin z powrotem nam ustawia licznik na 1. Dobry mindfuck, co?

~Archi, 2013 :D.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że wrzucenie oficjalnego romu odinem nie nabija licznika. W moim przypadku zawsze pomagało najpierw wrzucenie stocka, potem root odinem, kasowanie licznika, wipe i ponownie odinem stocka. Licznik na zero, status oficjalny.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

@up

Mi też się tak wydaje i właśnie dlatego początkowa część tego poradnika ogranicza się tylko do bodaj 10 punktów. Po prostu rozbiłem to na wszystkie możliwe warianty, żeby przypadkiem pechowy user nie popadł w panikę i miał dalszego tutoriala ;). Pewno większość userów skończy na tym punkcie 10.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    truna

ja zawsze kasuje licznik przez TA (nawet przy custom romie) potem szybko uruchamiam DM wgrywam oficjalny rom i nigdy nie miałem problemu z nabitym licznikiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mając wgrany custom rom mogę zaktualizowć bootloader.?

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi