Skocz do zawartości
JustArchi

tutorial [Kompendium Wiedzy] Odin | Bootloader | Recovery | Backup | ROM | Root | Sudden Death | EFS | IMEI

Rekomendowane odpowiedzi

JustArchi

Ryzyko jest w przypadku używania pita, a nie konkretnej metody. To czy używasz 1-plikowca czy 3-plikowca owszem nie ma znaczenia, ale to czy repartycjonujesz urządzenie już ma. Zauważ, że zasadnicza różnica między moim powrotem do stock, a powrotem do stock alexandra jest taka, że ja nie używam w ogóle pita, podczas gdy on już tak. I to jest jedna z dwóch rzeczy, która mi się nie podoba. Druga to przestarzałe metody rootowania i przestarzałe romy (wraz z bootloaderem i kernelem bez SD fixa). I to w zasadzie tyle.

Ryzyko uwalenia telefonu pitem jest, i zawsze będzie, tak samo jak z bootloaderem, ale w przypadku bootloadera ryzyko obejmuje sytuację, w której podczas tej połowy sekundy nagle walnie nam prąd, w przypadku repartycjonowania wiele rzeczy może się "nie udać".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, tu masz racje, pita nie używasz, to jest zdecydowana różnica. ;)

Ale czekam z niecierpliwością jak opisze w poradniku używanie tego, bo nie ukrywam, że niestety czasami trzeba repartycjonować telefon. Sam się o tym przekonałem, kiedy wywaliło mi brak pamięci na oficjalnym romie + root + deodexed i full wipe + flash od nowa nie pomagał, telefon zwieszał się po 1, 2 dniach i tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

robie backup i nie moge znalesc tego 5. Cofnij się o jeden ekran do góry "Go Back" i wybierz "Custom Backup Job"

do usuniecia. znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malach

@JustArchi

może trochę laickie pytanie, ale po sprawdzeniu tych statusów w download mode jak z niego wyjść? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrtur

Przytrzymaj "Power" powyżej 5sek,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    malach

@up dzięki :)

to jeszcze jedno pytanie odnośnie #7 punktu - zależy nam na wyczyszczeniu wszelkich śladów po korzystaniu z custom roma, dlaczego zatem żaden z podpunktów nie zawiera informacji jak wyczyścić pamięć wewnętrzną telefonu? (chyba, że na którymś z etapów to się dzieje automatycznie, a nie wyłapałem tego z tekstu :))

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

takie pytanie z ciekawości: po wyłączeniu telefonu i podłączeniu do ładowarki który "kernel" jest używany? pokazuje się animacja ładowania baterii więc coś to musi generować :) bootloader ? czy kernel z ROMu? czy może sam ROM ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A jak tam z rootowaniem i auto reboot, bo jak pierwszy raz wgrywałem cf-autoroot to nie zaznaczałem auto reboot tak jak pisze autor na xda z kolei u Ciebie nie ma wzmianki by odznaczyć auto reboot?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

@malach

Official rom czyści wszystko to, co nadpisuje. Jeśli ktoś ma jakieś pozostałości to może sobie później z oficjalnego recovery nawet zresetować ustawienia do fabrycznych - to czyści /data i /data/media, a to są jedyne foldery, które "mogą" zostać ze starego romu.

Co prawda masz rację, dodam taki punkcik. Dzięki.

@dawidb3

Jeśli chodzi Ci o ładowanie telefonu podczas gdy sam system jest wyłączny to jest to mix bootloadera z kernelem. Innymi słowy Bootloader odpala Kernela z danego roma, ale kernel nie odpala całego systemu, więc kernel.

@ZduneX25

To nie ma żadnej różnicy - Auto Reboot odznaczamy wtedy, kiedy nie chcemy, żeby telefon nam zbootował do aktualnego systemu, np. podczas wgrywania recovery (żeby się upewnić, że się wgrało). No i dodatkowo auto reboota nie chcemy jeszcze podczas repartycjonowania, ale o tym za chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Jeśli jakimś cudem nadal walki z licznikiem nie będziemy w stanie wygrać to musimy się odwołać do baaardzo starej i niebezpiecznej metody na powrót. Odsyłam do poradnika kolegi @alexandr, nie ma sensu pisać 2x tego samego -> http://forum.android.com.pl/f551/rom-i9300xxalef-3-plikowy-newbl-debrandowanie-czyszczenie-sgs3-z-nowym-bootloaderem-258955/

Alexndr widzisz to i nie grzmisz? :D

JustArchi, przecież w tym romie jest nowy bootloader a poza tym rom wgrywamy tylko na chwilę, wchodzimy w DM i potem wgrywamy najnowszy rom. Robiłem to kilka razy - szybko konkretnie czyści i nie zamierzam zmieniać metody jeśli ta się sprawdza. Metody na pewno nie nazwałbym "niebezpieczną" bo już tysiące ludzi z tego skorzystało

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi