Skocz do zawartości
JustArchi

tutorial [Kompendium Wiedzy] Odin | Bootloader | Recovery | Backup | ROM | Root | Sudden Death | EFS | IMEI

Rekomendowane odpowiedzi

alexndr

@ JustArchi

Znowu odniosłeś się do w sumie zamkniętej dyskusji, do pierwszych kilku zdań :) Nawet sam napisałem że w sumie to nieważne... ;)

Zacznij czytać jeszcze raz od zdania "Ważniejsze jest to co mam Ci jeszcze do powiedzenia!" :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi
    1. Sam napisałem wcześniej, że jak się uprzesz to wgrasz BL przez recovery, ale jeśli przypadkiem kernel złapie zwiechę to masz cegłę . Dlatego właśnie nie powinno się tego robić.

http://forum.android.com.pl/f551/mobile-odin-a-poradnik-dla-poczae-tkujae-cych-i-nie-tylko-297269/index2.html#post2478453

Gdzie pisałem, że przez recovery nie da się wgrać BL? Toż przecież piszę cały czas i powtarzam, że możesz wykonać te same funkcje co z poziomu DM.

A co do bootloadera to tu masz całkowitą rację i się zgadzam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr
    Napisano (edytowane)

@up

Oj skracasz, skracasz swą odpowiedź dyplomatycznie :) znalazłeś jedyny punkt zaczepienia (faktycznie nie doczytałem sprostowania) i uważasz ze w 100% odpowiedziałeś na mojego posta?

Ok, nikt Cię nie zmusza :) czekamy zatem przynajmniej na filmik gdy zdecydujesz się rozbudować swój tutorial o repartycjonowanie :)

Koniec już z dawaniem nie sprawdzonych rad. Nie potrzeba nam więcej cegieł :)

Edit:

Jeszcze jedno - masz najwięcej do powiedzenia w temacie repartycjonowania i ryzyka z nim związanego a nigdy tego nie robiłeś na prawdziwym telefonie. Naprawdę nie dostrzegasz ironii?

Edytowane przez alexndr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Ale na co mam Ci jeszcze odpowiedzieć? Do czego mam się ustosunkować?

Gdybanie o tym co ucegliło telefon nie ma absolutnie żadnego sensu, bo jak już wspomniałem wyżej w repartycjonowaniu wiele rzeczy może się nie udać. Masz więc dwa przypadki - w obydwu userzy repartycjonowali samym pitem, a jedyna różnica jest taka ze jeden pit był wadliwy (na urządzenie SCH), a drugi dobry, ten który podałem. No i jeden telefon żyje, a drugi nie.

Sorry, ale chyba jednak wielu innych rzeczy również nie doczytałeś i próbujesz w jakiś sposób "zaszpanować" swoim kolegom, że umiesz się odciąć, a o co się teraz kłócisz? Rozwiałem wszystkie Twoje wątpliwości, repartycjonowanie nie jest potrzebne do czyszczenia, o bootloaderze sam napisałem. Czego się teraz chwycisz?

Naprawdę skończ już tą dyskusję bo nie ma sensu jej kontynuować, robimy OT od dobrych 2-3 stron.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alexndr

@up

To nie jest OT. W końcu rozmawiamy o tym co obiecałeś dodać do tutoriala "Kompendium" i o ryzyku z tym związanym :) a piszesz o rzeczach których nie robiłeś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Póki co nie napisałem o żadnej z rzeczy której nie robiłem w tym poradniku, wyjątek jest z bootloader'em XXALEF, ale akurat do tego punktu i tak nikt by nie doszedł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Archi niestety poraz kolejny napiszę Ci, że repartycjonowanie po coś jest i tylko to mi pomogło. Dzięki poradnikowi Pana z którym się aktualne kłócisz, dzięki niemu mam sprawny telefon. I tyle w tym temacie.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Ja się z nikim nie kłócę ;). I również nie uważam, że repartycjonowanie istnieje tylko po to, żeby coś nabroić, bo akurat w tej kwestii wiem dość dobrze jak działa. Nie zmienia to nadal faktu, że czyszczenie telefonu z custom romów na pure-stock nie wymaga repartycjonowania i to jest jedyna rzecz o którą tu walczę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

Tak, jeżeli ktoś ma sprawny telefon i chce tylko zmienić rom to zgadzam się z Tobą, jest to zbędne.

Co innego, że czasem trzeba i już. Po to jest poradnik kolegi i uważam, że nie jest on niebezpieczny, jeżeli pomaga. ;)

Miłej nocki. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

To tak dla rozwiania wątpliwości spytam jeszcze o bricka.

Sytuacja, w której sam nie naprawię telefonu i potrzebna będzie wymiana płyty głównej/serwis następuje tylko i wyłącznie, jeśli dojdzie do jakiegoś mechanicznego urazu? Czy załadowanie "złego bootloadera" Odinem spowoduje taki efekt? Czy może w wypadku "złego bootloadera", jak i innych uszkodzeń można naprawic telefon "po ciemku", próbować wejść do DM unbrickiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi