Skocz do zawartości
JustArchi

tutorial [Kompendium Wiedzy] Odin | Bootloader | Recovery | Backup | ROM | Root | Sudden Death | EFS | IMEI

Rekomendowane odpowiedzi

alexndr
    Napisano (edytowane)

@up

Mechaniczne uszkodzenie i brick to dwie różne sprawy. Zbrickować tel możesz wgrywając niewłaściwy bootloader, choć przy dobrym i przy repartycjonowaniu też się to może zdarzyć jeśli np braknie prądu :) na pocieszenie Ci powiem że zarówno repartycjonowanie jak i wgrywanie bootloadera trwa mniej niż sekundę

Samodzielnie nie naprawisz już telefonu przy bricku, bo ciemność na ekranie wynika z tego że tel nie wstaje wcale - nawet do DM, a nie z tego że wstaje tylko nic nie widać ;)

Edytowane przez alexndr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

Nie wiem, czytałem gdzieś, że koleś miał problem, że nic nie widział, a udało mu się wejść chyba po ciemku do DM i naprawić. A w takim razie kiedy przydaje się wtyczka do unbricka? Bo z tego co wiem, to ona włącza DM. I w przypadku który wyżej podałeś pozostaje tylko wymiana płyty/serwis?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Jeśli jakimś cudem dostałbyś się do pamięci wewnętrznej telefonu i miałbyś pole do popisu to mógłbyś ponaprawiać wszystko na swoje miejsce i telefon by ruszył, ale jak to zrobić i czy w ogóle się da Ci nie powiem z prostej przyczyny - to wie tylko samsung.

Brick masz zasadniczo tylko w jednym przypadku, jak już pisałem wcześniej - jak Ci padnie bootloader. A on może paść na wiele sposobów. Najbardziej popularnym jest wgranie złego bootloadera bądź spartycjonowanie złym pitem (przez co bootloader ulega przeniesieniu, a płyta główna odczytuje konkretny sektor). To o czym mówisz (naprawa "po ciemku") może się zdarzyć jeśli jakaś część bootloadera uniknie uszkodzeniu, ale telefon wstanie i załaduje potrzebne rzeczy do DM. Może się tak też zdarzyć z wielu innych powodów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Matt23

Czyli jeśli użyję złego pita, lub boota to większe szanse mam na cegłę, natomiast ta naprawa po ciemku jest bardziej prawdopodobna, jeśli telefon nie będzie się włączał z innego powodu, niż zabawa z bootem, pitem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Tak naprawdę jeśli telefon w ogóle nie będzie nic pokazywał to jest to wina albo wyświetlacza albo w części uszkodzonego bootloadera. A jeśli ten bootloader zostanie w części uszkodzony to masz farta, że nie w tej ważniejszej części, i to w sumie tyle, bootloadery się z dnia na dzień nie psują ;).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wcześniej udzieliłem się w tej sprawie w innym dziale, bo tam ktoś miał podobny problem, jednak rozwiązanie nie działało u mnie.

Chyba się nie zapędzam pytając o sterowniki w poradniku instalacji wszystkiego (kiedy bez nich nic nie zrobię):

dddey.png

Instalowałem już wszystkie wersje sterowników samsunga jakie znalazłem x64 jak i x86 (system mam 64 bitowy, w7). Problem w tym, że po instalacji sterownika pierwsze podłączenie telefonu w DM skutkuje instalacją i rozpoznawalnością urządzenia, jednak od razu po restarcie telefonu mam ten dymek i nie mogę w żaden sposób dostać się do telefonu przez komputer (adb, mtp, ptp). Po usunięciu sterowników system wykrywa telefon jako mtp i ptp, ale nie widzi go wtedy w DM (jest nieznane urządzenie CSC coś tam). Za każdym razem jak chcę coś wgrać odinem na PC muszę instalować sterowniki robić restart, wgrać, usuwać stery, restart i mogę używać...

Nigdy nie miałem takich problemów z androidami od LG, Sony, HTC. Wyczytałem w necie jakiś czas temu, że urządzenia samsunga (a raczej sterowniki tych urządzeń) nie są kompatybilne z chpisetami nforce, ale czytałem też o podobnych przypadkach datowanych na rok wstecz. Ciężko uwierzyć by nie zostało to załatane przez tyle czasu.

Ktoś coś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam.

Jak zrobie full wipe and cache i wgram ta najnowsza omege a mam teraz v41 z andkiem 4.1.2 a teraz chce wgrac 4.2.

1. Bede mial najnowszy bootloader i na wypadek sudden death to dobre przeciwdzialanie?

2. Wszystko tez powinno hulac bo to modyfikowany soft samsunga?

3. Roota trzeba robic od nowa? Jesli tak ktorym sposobem, ten autoroot dziala w ogole?

4. Czy moge zostawic kernel od siyah 1.8.9 czy cos nowego wgrywac?

Dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

@ZduneX25

Standardowo Windows 7+ (a ja jestem na 8) "łapie" sterowniki i automatycznie instaluje - zarówno z poziomu androida jako portable device oraz z poziomu download mode. Owszem masz pełną rację co do niekompatybilności niektórych płyt głównych z samsungami i prawdopodobnie właśnie tu leży problem.

@2razyjot

Custom romy nie aktualizują bootloadera. Samsung nie wydał jeszcze oficjalnie androdia 4.2.2 na SGS3, a ta omega opiera się na leaku (przecieku), ściągnij najnowszą na 4.1.2 jak chcesz rom bazowany na stock. Rootować nie musisz, a wręcz nie powinieneś bo custom romy są już zrootowane. Co do kernela to nie wiem czy rom nadpisze kernela - zawsze możesz zreflashować.

Generalnie na 3 z tych 4 pytań odpowiedź masz na pierwszej stronie, jakbyś uważnie czytał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pir0n

Mam problem po zaktualizowaniu bootloadera i przychodzi zrobić recovery to za pierwszym razem uruchamia się philz touch, rebootuje, potem wyłączam telefon, odpalam tą kombinacją 3 przycisków i mam jakieś stare recovery... Tak jakby się zrestartował. Wiecie co z tym zrobić ?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    JustArchi

Masz aktualnie jakiś custom rom? To na pewno jest GT-I9300?

SGS3 Nie ma żadnego mechanizmu "nadpisywania" recovery (afaik), więc jakaś część systemu za to odpowiada. Ewentualnie jak się już dostaniesz do philza to kliknij "reboot system now" i na pytanie o "disable flash recovery" wybierz yes, wszystkie inne (o ile w ogóle jakieś) no.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi