Skocz do zawartości
XGrzesX

Xperia Tablet Z

Rekomendowane odpowiedzi

Skala animacji okna oraz skala długości animacji. Włączałem zawsze w Xperii S, T i Z i telefon chodził jeszcze płynniej. Powinna być taka opcja chyba jej w tablecie nie wykastrowali?

Wysyłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wykastrowali, jest teraz znalazłem

Czy to renderowanie 2d nie będzie negatywnie wpływać na baterie?

Puki co włączyłem a wylaczylem animacje

Działa to faktycznie trochę lepiej, jest mniejlagow przy pisaniu ale bez rewelacji

Edytowane przez wojtas29

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do renderowania 2d to nie zauważyłem w swoich telefonach w których, miałem to opcję włączoną zwiększonego zużycia baterii. Pozdrawiam

Wysyłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lapeno

Witam,

Mam sprzęt od wczoraj. Jedyne co mnie mocno zastanowiło, to kwestia beterii i ładowania.

Sprzęto prosto z pudełka miał jakieś 65% naładowania - super. Wieczorem się rozładował - to dawaj ładowarkę.

No i....

Wygląda to tak, że podczas ładowania nie można używać tabletu i odwrotnie. Jeżeli mam podpiętą ładowarkę i zaczynam używać sprzętu - to przestaje ładować. Niby inkonka wskazuje, że trwa ładowania, dioda świeci na pomarańczowo, ale % naładowania baterii spada. Co ciekawe, przez noc (od północy do 7 rano) nie naładowało tabletu na 100%.

Ki diabeł? Rano ustawiłem tryb "stamina", ale co z tym jednoczenym ładowaniem i używaniem sprzętu? :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

te ładowarki co daje sony do tabletów to dokładnie te same które idą do telefonu z-ki

czyli 1500mAh i szczerze mówiac, to raczej nie za wiele.

poza tym, zanim bateria się sformatuje, czyli pierwszych parę ładowań, ma prawo trwać to nieco dłużej.

No i jeszcze

Używając tableta w czasie ładowania, zwróć uwagę na wtyczkę, gniazdo takie a nie inne przez co lubi się lekko wysuwać.

Jest tam taki proces, "urządzenia" oraz "surfaceflinger" zainstaluj bbs i obserwuj ;)

Edytowane przez wojtas29

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lapeno
    te ładowarki co daje sony do tabletów to dokładnie te same które idą do telefonu z-ki

czyli 1500mAh i szczerze mówiac, to raczej nie za wiele.

poza tym, zanim bateria się sformatuje, czyli pierwszych parę ładowań, ma prawo trwać to nieco dłużej.

OK, zostawiłem sprzęt na ładowaniu przed wyjściem do pracy. Jak wrócę, to będzie już jakieś 15 godzin ładowania. Zobaczę czy będzie naładowany w 100%

Używając tableta w czasie ładowania, zwróć uwagę na wtyczkę, gniazdo takie a nie inne przez co lubi się lekko wysuwać.

Jest tam taki proces, "urządzenia" oraz "surfaceflinger" zainstaluj bbs i obserwuj ;)

Raczej się nie rozłączyło - wtyczka siedzi dosyć mocno.

Hmm, mógłbyś jak dla lajkonika - o co chodzi z tym procesami i bbs-em? To mój pierwszy kontakt z androidem (używam na codzień blackberry a to zupełnie inny system i filozofia). a8)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

bbs - betterbatterystats - aplikacja której używam do monitorowania baterii

przydaje się kiedy coś drenuje ci baterie, lub chcesz wiedzieć które z aplikacji/procesów, są prądożerne.

procesy - aplikacje i procesy systemowe działające, również w tle.

bbs nie jest niestety darmowa, ale dość rozbudowana i ciekawa. Możesz poszukać czegoś darmowego, napewno znajdziesz lub odżałować tych parę zł. bo warto.

edit

jeszcze jedno.

czasem, jak coś ci drenuje baterie, warto zrestartować urządzenie. chociaż w przypadku xperia tablet z raczejk dość dobrze sobie z tym radzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lapeno

procesy - aplikacje i procesy systemowe działające, również w tle.

Dzięki za odpowiedź.

Jest jakaś kombinacja w XTZ?, która pokazuje te procesy w tle?

W BB muszę przytrzymać dłużej fizyczny guzik i pokazuje procesy w tle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstaluj es manager Ale jest kupa innych, do wyboru do koloru.

wystarczy wpisać w markecie task killer lub task manager

Osobiscie polecam ten es task manager

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lapeno,

Możesz sprawdzić czy po naciśnięciu lub ściśnięciu ramki z prawej strony widać na ekranie zakłócenia w postacji żółtej poświaty ?

Chodzi o efekt taki jak na tym filmie 20130601_193337.mp4 - YouTube

Oglądałem 6 czy 7 sztuk i we wszystkich występował ten sam efekt przy naciskaniu na ramkę po prawej stronie.

Dodatkowo zauwazyłem, że na ekranie widoczne są nawet lekkie dotknięcia obudowy z tyły jeśli: w pomieszczeniu jest ciemno, jasność wyświetlacza ustawiona jest na max,wyświetlane jest ciemne tło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi