Skocz do zawartości
patryk12

Karta SD jako ext_sd - nie mogę instalować aplikacji na sd

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam

kupiłem sobie Sony xperie E i jestem z niej bardzo zadowolony tylko mam jeden problem bo czyta mi kartę SD jako ext_sd i nie mogę zainstalować gier ani piosenek na sd tylko w pamięci telefonu. Czy jest jakiś program, który zmieni mi miejsce docelowe z wewnętrznej na SD.

Edytowane przez wisin
    pamiętaj by dokładniej nazywać swoje tematy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie da rady (o ile nie ma jakiegoś modu który to zmieni ale tego nie wiem bo mam inny tel) ręcznie będziesz musiał przenosić na kartę SD i do tego jeszcze nie wszystkie appki da się przenieść .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy stracę gwarancję jak to zrobię?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zawsze mozesz podmienic 2 linijki / 2 wyrazy miejscami w pliku vold.fstab wtedy karta pamieci bedzie czytana jako pamiec wewnetrzna i na odwrot.

Jak nie to sprobuj uzyc programu link2sd, tylko wtedy musisz stworzyć 2 partycje na karcie SD (do poczytania na necie) i oczywiscie roota. Tego sposobu nie sprawdzalem

Gwarancje tracisz po glebszych modyfikacjach jaka np jest zrootowanie telefonu. Zazwyczaj sa sposoby by niektore modyfikacje odwrocic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,Panowie dziś chciałem w xe(c1505)zainstalować karte pamieci micro sdhc sandisk 8gb sformatowałem ją pod exfat i włozyłem do gniazda i albo jej nie widzi albo przy opcji"zainstaluj karte sd"kręcą sie chwile kółka i info ,ze niestety ustawienia,aplikacja została zatrzymana" nie wiem czy karta za duża czy soft z brandem(t mobile) albo go sfleszować na bez brandu,Panowie podpowiedźcie coś prosze.

Karta sprawna na 100% sprawdzana w z1-ce.

Edytowane przez waldekmar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Jeśli chodzi o flash bez brandu to na pewno pomoże,telefon nie będzie się dusił tak bardzo.Temat z linkiem do softu i instrukcją wgrywania znajdziesz na forum.Natomiast telefon nie czyta karty bo zrobiłeś zły format karty.Zmień format karty na ext2,ten format powinien przeczytać smartfon.

Spróbuj tym programem- Partition Wizard Home Edition 8.1.1 - dobreprogramy

P.S w razie problemów z instalacją sofa pisz pod tematem o instalacji nie tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli co,karta nie jest za duża-bo tego sie obawiam najbardziej,nie wiem czy ją jutro wymienić na 4gb póki tranzakcja świeża..............

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    carmel

Wiesz co jeśli masz taką możliwość to wymień kartę na 4gb ja aktualnie korzystam z 2gb i jest dobrze.

Oczywiście bez żadnych zmian formatu:),aha no i do tego telefonu nie koniecznie musi być sandisk...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ok,dzięki za info z fleszem narazie odpuszcze spróbuje ją jutro wymienić na 4gb najpierw Twoim programem ją spr.sformatować a jak to nie pomoże to jutro wymieniam.............

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi