Skocz do zawartości
Zorin

Jak ukryć niechciane grafiki z galerii?

Rekomendowane odpowiedzi

Zorin

Mam takie pytanie bo przeczytalem caly temat i nie znalazlem odpowiedzi. co trzeba zrobic zeby rozne obrazki i dzwieki sygica telefon nie kojarzyl w moich katalogach galeri i muzyce? z gory dzieki a jak bylo juz wczesniej to przepraszam.

// volgar: zrobiłem nowy temat z tych postów, bo w tamtym temacie nie pasowały za mocno ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam takie pytanie bo przeczytalem caly temat i nie znalazlem odpowiedzi. co trzeba zrobic zeby rozne obrazki i dzwieki sygica telefon nie kojarzyl w moich katalogach galeri i muzyce? z gory dzieki a jak bylo juz wczesniej to przepraszam.

stwórz pusty plik bez rozszerzenia o nazwie ".nomedia" i zapodaj do katalogu sygica, galeria ani player nie zobaczą tego więcej (ewentualnie rescan sd może być wymagany)

ps. wiem, wiem offtopem zawiało, ale się przyda niejednemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po utworzeniu pliku .nomedia usunęło mi wszystkie pliki mutimedialne z karty sd:(, nie ma dosłownie nic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ciekawe to, bo słyszałem gdzieś że już ktoś tak miał, ale nie mam pojęcia dlaczego bo ja tego używam od zawsze i nigdy nie miałem problemów

przykłady:

katalog CoPilota

11111hi.png

Katalog Fusion

22222y.png

ps, napisz dokładnie jak i czym to robiłeś, a może jakoś dojdziemy do tego gdzie jest wałek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stworzyłem pusty plik na kompie wrzuciłem go na kartę pamięci do głównego katalogu, zmieniłem jego nazwę przez ASTRO na .nomedia, chciałem wrzucic go do katalogu z grafikami ale już ich tam nie było:-(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja plik stworzyłem na telefonie w programie textedit i zapisałem od razu do katalogu z nawigacją, a później jak dodawałem do innych katalogów to kopiuj/wklej w rootexplorerze. Może to przez to że na kompie go zrobiłeś, zobacz moim sposobem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    quantz

Heh własnie się zastanawiałem co trzeba zrobić z tym fantem, dzieki wam wiem, że chodzi o plik .nomedia.

Ja to robie tak:

Odpalam terminal emulator i wpisuje:

cd /sdcard/ndrive/

cat > .nomedia

[wciskam enter]

[Wciskam klawisz powrotu i wychodze z terminala]

W galerii już nie widzę obrazków z ndrive'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja nadal nie mam pomysłu jak mogło wywalić mi wszystkie grafiki i filmy z karty:-(, zastanawiam sie teraz co jeszcze robiłem na telefonie, ale nic nie przychodzi mi do głowy... juz sam sobie nie wierzę:-P, zwłaszcza, że usunęło mi wszystkie grafiki nawet z folderów z aplikacjami przez co nie chciały sie uruchomic niektóre aplikacje, zniknęły też okładki płyt i dwa filmy w formacie .mp4 a co najlepsze pliki muzyczne .ogg i .mp3 pozostały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    isaak

Niestety nie jesteś sam mi też usunęło wszystkie grafiki i filmy :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zorin

ja juz sobie poradzilem. trzeba zrobic pusty katalog .nomedia i wkleic do folderow od nawigacji a nie do glownego katalogu na karcie. ja tez wkleilem na poczatku do glownego to tez mi wszystko poginelo ale wystarczy zrobic jak wyzej napisalem.

dziekuje dla wszyskich ktorzy pomogli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi