Skocz do zawartości
Faver

Telefon widzi kartę ale jej nie czyta

Rekomendowane odpowiedzi

Faver

Mam problem z kartą 8GB Kingstona MicroSDHC, class2 (tak przynajmniej pisze na karcie), a więc mianowicie o co chodzi, mogę wsadzić kartę do telefonu, telefon widzi ją ale nie mogę jej otworzyć czyt. nie wykrywa nic w galerii, w muzyce tylko garstke tego co tam miałem, w aparacie pisze że karty nie ma. Podoba rzecz dzieję się w komputerze (Vista), telefon z kartą podłączony do niego wykrywa karte ale nie wykrywa. Tutaj jest cały paradoks wyskakuje powiadomienie że znaleziono nową pamięc masową ale gdy klikam by otworzyc cały explorer.exe łapie zwieche i konieczne jest odłączenie telefonu/restart komputera/wyjecie karty SD. Taka sama rzecz dzieje sie na XP'ku. Dodam że nie mam problemu z kartą 2gb dołączoną do telefonu, ale jednak jest to za mało jak dla mnie a kolejnych 60zł nie chce wydać na karte...

Czy da sie zrobić format karty przez cmd (o ile w ogóle się da...) w takich warunkach? Czy może coś takiego podlega gwarancji (karta działała dobrze na nokii6220c, na nokii 5230 siostry nie działa, na swifcie też)?

I niech moderatorzy szybko nie zrobią :zamykam: i :kosz:

Edytowane przez Faver

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witaj,

może spróbuj ją przeformatować na różne kofigurację tj. ext fat, fat 32, fat 16. Swift powinien spokojnie odczytywać karty do 16-32 gb. Lecz skoro piszesz, że na nokii 5230 nie działa, to może to być problem z samą kartą. Wówczas podlega ona gwarancji. przynajmniej tak mi się wydaje. Nie powiem Ci dokładnie bo sam posiadam kartę 4gb SanDiska. Czyste przypuszczenie. Ewentualnością wydaję mi się przeinstalowanie windowsa bo chyba w nim leży cały problem. Polecam siódemkę. Sam miałem Vistę i wiem jakie są z nią problemy. Siódemka to połączenie funkcjonalności XP z 7ką. Spróbuj może się uda.

Jeśli nie to niech się wypowie ktoś, kto posiada taką samą kartę.

Pozdrawiam:)

Kolejna ewentualność to może jest istota jaką jest sam rom :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wpisz w google HP USB Disk Storage Format Tool podlacz ja pod kompa na xp i zobacz moze poradzi...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi