Skocz do zawartości
javman

Wgrywanie rom'u - zmiana oprogramowania

Rekomendowane odpowiedzi

javman

1. pobrac sterowniki ze strony motoroli Sterowniki lub skopiowac z telefonu po podlaczeniu go jako portal i uslugi, tak aby byly z motoconnect

2. pobrac interesujacy nas rom

flipout romy

3. pobrać RSDLite najlepiej 4.5.3 z RSDLite

4. zainstalowac sterowniki i rsdlite

5. wypakowac plik z romem do c:\Program files\Motorola\RSDLite

6. uruchomic RSDite, wybrać plik z romem (find the downloaded firmware) podajemy sciezke c:\Program files\Motorola\RSDLite i zaznaczamy plik (sbf)

7, gasimy telefon i uruchamiamy w trybie download (power + strzałka do góry na nawigatorze 4- kierunkowym przez ok 5 sekund). podłączamy kabel usb i powinny sie zacząć instalować sterowniki, po chwili gdy sie zainstaluja powinnismy zobaczyc ze wykryto polaczenie z urzadzeniem w rsdlite po kablu usb, jestesmy gotowi do flashowania.

8. klikamy start i czekamy az sie wgra do 100%, nie odlaczamy kabla dopoki program nie zrestartuje telefonu, jesli sie nie zresetuje sam a wyskoczy napis (PLEASE START PHONE MANUALY) w RDSLite to wlaczamy telefon przyciskiem power.

Edytowane przez javman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Próbowałem zmienić rom wg Pańskiego opisu i jest problem ponieważ nie mogę przejść w tryb Download. Jeśli przytrzymam klawisz power oraz x uruchamia się Android system recovert 2e.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sysu

Siemka

Powiedz mi do wgrania romu jest wymagany root ? Czy któryś z flashy posiada język polski ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    javman

diabelb, trzymaj x oraz power przez okolo 5 sekund i pusc je wtedy gdy zapali sie ekran, powinien pojawic sie ekran z logo motoroli a po chwili taki czarny ekran z napisem bootloader menu lub jakos tak.

sysu nie jest wymagany root, rom oznaczony jakos RUTEM_U3_01.14.2 ma napewno jezyk polski bo sam go mam, ale nie posiada on tego dodatkowego interfejsu od motoroli ktory sie nazywa motoblur.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeszukałem zagraniczne fora i żeby przejść do trybu botloader trzeba zamiest plusa przytrzymać "strzałkę do góry" na dżojstiku oraz power. Trzymanie plusa powoduje przejście do trybu recovery. A przynajmniej tak to wygląda w przypadku mojej motoroli Flipout. Przetestowałem rom RUTEM_U3_00.28.11 w wersji UK i to co mogę o niej powiedzieć po pobieżnym zapoznaniu się z nim to:

- brak języka polskiego co dla niektórych może być problemem

- naprawiona obsługa facebooka ( w końcu telefon poprawnie importuje kontakty wraz ze zdjęciami, datami urodzin, które oznacza w kalendarzu etc...)

- dłużej się włącza i chodzi też chyba trochę wolniej

- ponadto odtwarzacz pobrał mi okładkę do albumu, czego wcześniej nie zrobił - mała rzecz a cieszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a czy jest możliwość zgrania aktualnego rom;a aby mieć możliwość powrotu do niego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    javman

świetnie, sam niebawem sobie zainstaluje gdy tylko bede mial wiecej czasu :) szczerze powiem ze u mnie czasem do bootmeny wchodzi gdy przytrzymam tylko powera za dlugo, normalnie z iksem dziala ale dodamy do instrukcj itez aby trzymac strzałke :)

musisz zobaczyc jaki masz rom w informacjach o telefonie, bo mozesz miec jakas wersje brandowaną (przerobiona) przez PLAYA, ja mam z orange czysty rom i jak zmienie na inny to wiem ze w kazdej chwiuli bede mógł wgrac ten co mam teraz bo jest dostepny do pobrania z internetu. tak ze jesli masz jakas dostepna w necie wersje to mozesz sobie wrócic do niego bez klopotu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli nie ma opcji zgrania tego co jest zainstalowane na fonie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    javman

moze da sie zrobic jakos backup ale nie wiem zbytnio jak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    moze da sie zrobic jakos backup ale nie wiem zbytnio jak :)

ok. to jak coś znajdę to dopiszę co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi