Skocz do zawartości
Kopcio

Następca zetki. Na co ją wymienicie?

Rekomendowane odpowiedzi

Kopcio

Jak wiadomo telefon już do najmłodszych nie należy, i w końcu czeka go wymiana, ew. degradacja na 2 plan :) Myśleliście już o tym, jaki mógłby być wasz kolejny telefon? HTC porzuciło (niestety :wsciekly: ) telefony z qwerty, a z tego co wiem, tylko motorola ma w swojej ofercie telefony z lepszymi podzespołami. Czy może coś z większym ekranem i bez fizycznej klawiatury?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tupper

Nexus 4 - mam dosc HTC i braku jakiejkolwiek troski o rozwój i updaty systemu....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    coolos

Jeżeli chodzi o telefony z qwerty to w moim mniemaniu nie ma alternatywy. Motorole są stosunkowo drogie lub niedostępne na naszym rynku. Każdy musi wiedzieć czego chce od telefonu. Ja mam swoją DZ już prawie 2 lata, ostatnio myślałem o zmianie, ale rozważyłem za oraz przeciw i stwierdziłem że jednak nie warto. Nowe urządzenia nie mają do zaoferowania aż tyle zmian i dodatków aby było warto się przesiadać, lepiej odłożyć kasę np. na wakacje ;). Ten punkt widzenia nieco zmienia się, jeżeli naszym głównym priorytetem są gry (chociaż i w tym temacie nie jest źle), to jednak widać że najbardziej wymagające produkcje potrzebują więcej mocy niż DZ ma do zaoferowania. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DeTeMoto

Ja się zastanawiam, czy w ogóle potrzebuje smartfona? Jako że mam lat już trochę i nie bawi mnie granie ani słuchanie muzy na czymś takim a i ledwo dychająca bateria oraz śmieszna cena (stać mnie na tel. za 2-3 tys. zł ale nie widzę sensu) reaktywowałem swoją Nokię E52 :).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    B737

Po blisko dwóch latach z Zetką przyszedł czas na zmianę i u mnie. Myślę o SGS III lub IV, HTC One X lub Xperii T.

Ale... zasadniczo podzielam pogląd coolosa :)

Chęć zmiany ze względu na:

- ciągle resetujący się Sense oraz samoczynnie wyłączający się czasami telefon,

- większy ekran dla lepszego wyświetlania treści,

- czas pracy na baterii.

Tylko pytanie brzmi, czy taka zmiana będzie rzeczywiście wyraźnym skokiem jakościowym i czy warta jest 1100-2400 PLN? :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

póki co nie widzę godnego następcy dla DZ- każdemu smartfonowi czegoś brakuje i nie mówię tu o sprzętowej QWERTY bo to oczywistość :P

wydawałoby się wymagań nie mam dużych: minimum 4.6" ekran, najlepiej 1080p ale 720p może być. Nie odpuszczę jednak sprzętowego klawsza aparatu dwustopniowego na boku- i z tym jest póki co problem- praktycznie nie ma smartfonów z andkiem z tym klawiszem a ja już coś jest to zwykle jest słaby aparat (lub średni). Moc, ghz, prędkość grafii- to mnie nie obchodzi jeśli jest wszystko płynne.

miałem 2 faworytów jak na razie (zakup gdzieś w grudniu ale nie lubię przepłacać za nowości więc zwykle 6 miesięcy min czekam od premiery): xperia z i one od htc ale żaden nie ma tego klawisza- to mnie skutecznie odrzuca od tych fajnych modeli.

Qwerty polubiłem ale mając te ok 5" przeżyję bez...

mam nadzieje, że do końca roku Sony pokaże togari: 6.3" smartfon o którym głoszą plotki i że będzie miał sprzętowy klawisz aparatu, ewentualnie htc wypuści coś z tym klawiszem aparatu- nawet bym wolał hTC bo lubię ich staranność w wykonaniu choćby ładowarki czy samego smartfonu - Sony też ok ale ładowarki tandetne dają :D

a co jeśli nic takiego Sony/hTC nie wypuści?

prawdopodobnie przejdę na inną platformę: BlackBerry albo htc z WindowsPhone ;)

oczywiście nie wykluczam, że DZ zostanie na dłużej...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    coolos
    Po blisko dwóch latach z Zetką przyszedł czas na zmianę i u mnie. Myślę o SGS III lub IV, HTC One X lub Xperii T.

Ale... zasadniczo podzielam pogląd coolosa :)

Chęć zmiany ze względu na:

- ciągle resetujący się Sense oraz samoczynnie wyłączający się czasami telefon,

- większy ekran dla lepszego wyświetlania treści,

- czas pracy na baterii.

Tylko pytanie brzmi, czy taka zmiana będzie rzeczywiście wyraźnym skokiem jakościowym i czy warta jest 1100-2400 PLN? :oczy:

- Na ciągle resetujący się sense zmień rom ;) (mi obecnie ciężko by było przestawić się na rom bez usprawnień od cyanogen'a),

- co do większego ekranu to fakt - dobrze jest mieć większy ekranik aby wszystko było większe, a przeglądanie stron bardziej komfortowe (chociaż na 5 calach również nie ma w tym temacie cudów), weź jednak pod uwagę że i telefon staje się większy i mniej poręczny,

- obecnie standardowe baterie to około 2000mAh, przy czym należy tutaj wspomnieć o wielordzeniowych architekturach i dużych ekranach - które lubią sobie podjeść.

Trzeba uważać aby nie dać się zwariować i stać się ofiarą marketingu :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kopcio

Ja mam swoją zetke ponad dwa lata, dużo pisze sms, czasami gram i słucham muzyki do tego przeglądanie stron www po wi fi albo 3g.

Dla mnie minusem jest bateria (czasami trzeba się starać, żeby 12h wytrzymała)

Wyświetlacz przydał by się większy (przynajmniej 4,3', chociaż kiedyś 3,7' uważałem za optymalny:) A do tego lepiej widoczny w słońcu, najlepiej in cell.

Jeśli chodzi o szybkość działania, jest w porządku. Wgrywając dobry room i podkręcając go trochę działa naprawdę fajnie.

Zdjęcia mógłby robić trochę lepsze, ale jestem zdania że lepiej zainwestować w aparat.

Plusy? chyba najważniejsze to przywiązanie do telefonu. Lubie jego solidność i ciężar, dobrze leży w dłoni, nie ma problemu z obsługa jedną ręką. Na fizycznej klawiaturze pisze się świetnie. Bardzo dobre wykonanie, telefon spadł mi kilka razy, nawet ekranem do ziemi z 1,5 metra i jest cały :)

Do tego jedna rzecz, na którą będę zwracał uwagę przy kupnie telefonu, czyli wsparcie deweloperów. Na zetke jest pełno romów, i chyba każdy znajdzie coś dla siebie:)

Ja myślałem o one x, od razu jak wyszedł, one już mi się tak nie podoba.

Z samsunga sgs 3 albo 4, ale te telefony poza ekranami niczym mnie nie przyciągają, a nakładkę chyba odrazu bym wyrzucił, bo tylko spowalnia telefon.

Bardzo dobre wrażenie wywarła na mnie zetka od sony, telefon szybki i solidny, a do tego długo wytrzymuje na jednym ładowaniu .

Motorola kusi milestone (droid) ale zamienić HTC na milestone 2 to żadna zmiana, wole już HTC. Najlepiej było by zmienić na droida 4, ale niestety brak znajomych w UK czy USA.

Windowsphone mnie bardzo zaskoczył szybkością i płynnością działania. Sam używałem jakiś czas launchera z kafelkami, bo lumie mieć wszystko pod ręką. Jednak windows jest trochę za "płaskim" systemem jak dla mnie,

Więc na razie zostaje zetka, i podobnie jak napisał kolega powyżej, 1000 czy 2000 wolał bym wydać na coś innego, niż telefon :) Zastanawiam się nad kupnem baterii większej z tylną klapką (na długie wyprawy rowerowe czy w góry).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jestem związany umową z operatorem i wymieniam telefony co dwa lata. Taki układ zupełnie mi odpowiada. Wymiana Zetki na coś nowego czeka mnie jakoś w październiku/listopadzie. Biorąc pod uwagę, że na telefon od operatora nie chcę wydać więcej niż 500zł mój wybór jest ograniczony. Aktualnie rozpatruję trzy możliwości:

Galaxy S Advance

LG L9

LG 4X HD.

Podstawową rzeczą jakiej oczekuję od telefonu jest niezawodność podczas rootowania i możliwość odratowania go w każdej sytuacji jak to miało miejsce w Spicy. W Zetce przeglądając od tych prawie dwóch lat dział pomocy technicznej, obawiałem się zrobić root. Dodatkowo oczekuję całkiem dobrego czytnika rss, działania gameboida i nesoida + ewentualne GTA 3. Jeśli chodzi o płynność działania może być ona taka sama jak w Zetce. Dla mnie jest to wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi