Skocz do zawartości
mass

Root a aktualizacja przez OTA

Rekomendowane odpowiedzi

mass

Witam serdecznie :)

Mam zagwozdkę, jak można było się domyśleć po nazwie tematu, o roota po aktualizacji.

Mam telefon brandowany z Play, root robiony na v10b, następnie update przez OTA do v10c z RootKeeper'em i tak on sobie do dziś leżał.

Jednak kusi mnie aktualizacja do JB. Jest już dostępna aktualizacja przez OTA, jednak nie wiem czy po całej operacji update'u (z RootKeeper'em?) root zostanie na telefonie.

Prosił bym mądre głowy o naświetlenie tego tematu dla mnie :) Wszelkie linki z informacjami mile widziane.

Z góry dziękuję za otrzymaną pomoc i opinie.

PS Jeśli było, to proszę nie obrażać mojej matki :DD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    suszpl

z tego co wiem root zostaje, zawsze mozesz sobie wgrac cwm i zrobic kompletna kopie zapasowa i sprawdzic i sie z nami podzielic spostrzezeniami w raize jak by nie wyszło (albo i wyszło).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak root zostaje w telefonie sam tak robiłem :D Tylko ja miałem problem.. używałem już chwilę telefon na v10c z rootem i przez coś nie chciało mi zrobić aktualizacji, ponieważ wykrywało mi roota. Pomogła ponowna instalacja v10b i z root keeperem do v10c i później v20c :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Podczas próby aktualizacji gdy pasek postępu dojdzie do 3% na ekranie pojawi nam sie error telefon uruchamia sie ponownie, i dostaje informacje: To urzadzenie jest podejrzane o uzyskanie prawa superużytkownika. Aktualizacja oprogramowania nie jest dostepna dla urządzenia na któtym uzyskano prawa dostepu super uzytownika.  Temat stary ale tak powielany ze proszę o nie kasowanie chodzi mi o jednolitą konkretną pomoc. Otóż linki na stronie z softami do mojego LG nie działają proszę serdecznie o pomoc skad pobrac soft jaki pobrac soft jak zainstalowac soft bo jestem zielony jak wczesna wiosenna sałata. Oczywiście docelowo chciałbym zainstalować aktualizacje  z Play.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Germanikus Połączyłem Twój temat z istniejącym.

W gwoli ścisłości. Mając root nie wykonasz aktualizacji. Najlepiej jak zaktualizujesz telefon przez PC Suite lub inny program LG. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No własnie tu jest probem bo lista softów a konkretnie linki do niech nie działają no i jak wgrac łopatologicznie to wyjasnic krok po kroku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Germanikus

Proszę:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

linki z pierwszej strony sa nieaktualne temat ma 95 stron wertowac teraz wszystko

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seiko

@Germanikus

Podłącz telefon przez PC Suite i połącz się z komputerem potem wykonaj aktualizacja z poziomu komputera wgra na czysto system :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale juz pisałem ze jestem zielony Araa pls litosci jakies linki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi