Skocz do zawartości
matner

Problem z ustawieniem Avataru

Rekomendowane odpowiedzi

matner

Mam problem z ustawieniem zdjęcia do kontaktu i nie powiem zaczyna mnie to denerwować zeby nie powiedziec wk***.

Jesli ustawie sobie jakies zdjecie do jakiegos kontaktu to po jakims czasie w trakcie dzwonienia i wszedzie gdzie jest tylko wyswietlane wyswietla sie w tragicznej jakosci dotyczy to kontaktow zapisanych tylko w telefonie a gdy dochodzi do tego ze kontakt jest polaczony z kontaktem z facebooka to gdy ustwie jakies zdjecie po chwili jest zmieniane na to zdjecie ktore ktos ma na fb.

Drazni mnie juz to na potęgę najbardziej to z tą jakościa zdjec bo fotki sa w super jakosci i na poczatku jest ok jak ustawie a pozniej sie cos poprzestawia i traci tragicznie jakosc.

pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powiedz nam jaką rozdzielczość mają awatary w Desire HD? Bo na gmailu mają 96x96 i jak na gmailu masz ładne zdjęcie to po synchronizacji kontaktów z telefonem robi się właśnie pixeloza. Najlepszym sposobem jest robić avatary pod telefon i z poziomu telefonu dołączać do każdego kontaktu. Wiem głupie to jest i google powinno dodać różne rozmiary avatarów kontaktów a nie dla wszystkich 96x96.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matner

No i własnie to jest chyba ten problem, bo wczoraj też to zauwazylem że wszystko dzieje się wtedy kiedy zrobi się synchronizacja wszystkiego a kontakty mam powiązane z gmailem, avatary w Desire HD nie wiem dokładnie jaką mają rozdzielczość ale podejrzewam ze jest to koło 250x250 pix,

wiec teraz tak zeby mi tego nie robilo to musze wylaczyc synchron z gmailem, czy dobrze mysle ? powinno chyba pomoc

teraz jeszcze jedna rzecz, czy telefon musi ustawiac tylko awatar z fb bo za kazdym razem kiedy zmienie na inny to tez po synchronizacji on mi go przestawia na ten z fb, jedyny sposob wiem wylaczyc synchro z fb ale wtedy nie bedzie mi pobieralo nowych kontaktow, moze gdzies przy edycji kontaktu da sie to ustawic probowalem juz chyba od kazdej strony i dalej to samo...

Edytowane przez matner

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wyłącz synchro samych kontaktów z gmailem a reszta może może się synchronizować tj. kalendarz i coś tam, jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matner

ok dzieki piwko dla Ciebie ;) rozdzielczosc juz sie nie zmienia jeszcze tego fb musze jakos ogarnąc. pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Bieniu

Jeżeli chcesz jednak mieć włączoną synchronizację kontaktów (czasem bardzo się przydaje) i zdjęcia kontaktów w dobrej jakości to przeczytaj to http://forum.android.com.pl/f103/mizerna-jakoa-ae-zdjae-ae-osa-b-w-kontaktach-8624/index2.html#post280629

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi