Skocz do zawartości
myysteryy

Problem z zasięgiem, czy wina sieci?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

mam taki problem, otuż jadąc w trase np. z 3miasta do wawy, nie mam nigdzie po drodze prawie zasięgu, czasem w jakimś trochę większym mieście, a jeżdze krajową 7 i np. w drugim telefonie Noki N73 w erze mam maxymalny zasięg no czasem gubie ale tą jedną kreske mam, a tu w moim Magicu zasięgu w Orange nie ma : / co z tym zrobić? iść do orange i go reklamować czy to wina może operatora??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najpierw zmien kartę oranga. Jak nie będzie dalej zasiengu, to wiadomo - padło coś.

Chyba że nie masz dobrze wpisanych ustawień połączeń, ale to sam sprawdź ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja proponuję zmienić w ustawieniach żeby telefon korzystał tylko z sieci 2G. Myślę, że to rozwiąże problem. Ja mieszkam w Łodzi, jestem abonentem orange i przy włączonym 3G praktycznie nigdy nie mam pełnego zasięgu. Takie to już są polskie sieci :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja proponuję zmienić w ustawieniach żeby telefon korzystał tylko z sieci 2G. Myślę, że to rozwiąże problem. Ja mieszkam w Łodzi, jestem abonentem orange i przy włączonym 3G praktycznie nigdy nie mam pełnego zasięgu. Takie to już są polskie sieci :)

Ale czy wtedy internet będzie działał? Bo juz tak kiedyś zrobiłem ale nie chciał mi wtedy net śmigać...

A tak nawiasem byłem ostatnio w orange to pewna miła pani "solarka" stwierdziła że może przyjąć tel na reklamcje i dać jakiś zastępczy syf ale jeszcze wcześniej spróbuje usunąć błędy z karty jakie mogły powstać. Podłączyła bo jakieś pudełko karte sim, oczyściła i miało być ok ale nadal nie jest :/ eh i chyba nie obędzie się bez reklamacji : (

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pewnie masz ustawione na sztywno 3g. (ustawienia siecie komorkowej)

-przy opcjach "uzywaj tylko siecie 2g" i "korzystaj tylkoz sieci 3g" maja byc odznaczone obie opcje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jesli chodzi o neta to bedzie smigal na 2G i 3G jedyna roznica jaka odczujesz to predkosc przesylu danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawel2

witam,

w moim Magicu często mam problem z połączeniami przychodzącymi. Telefon pokazuje zasięg (full) a dzwoniący nie mogą się do mnie dodzwonić. Sam testowałem z drugiego telefonu. Będąc poza zasięgiem dla połączeń przychodzących mogę wykonywać połączenia wychodzące. Wtedy nawet telefon odblokuje się i staje się widoczny w sieci. W takich sytuacjach pomaga również zrestartowanie Magica lub przełączenie z 2G na 3G lub odwrotnie (zależy jak akurat miałem ustawione). Początkowo myślałem, że powodem jest APNAndroid, ale po całkowitym wyczyszczeniu nadal ten sam problem. W tej chwili nie mam za wiele programów (nettraffic,latarka, i inne drobiazgi).

Będę wdzięczny za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A próbowałeś hard reset ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pawel2
    A próbowałeś hard reset ?

robiłem powrót do ustawień fabrycznych. czy to masz na myśli?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hard restet robi się poprzez wyłączenie telefonu, wciskanie domka z czerwoną słuchawką, wybranie trackballem hard reset.

Czy tak to zrobiłeś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi