Skocz do zawartości
Radexpl

Spolszczenie

Rekomendowane odpowiedzi

mkmck

Niestety Moto Europe nadal nie odpowiedziało na moje pytanie. Pozostaje nam czekać i wierzyć, że będzie. Niezależnie od tego w marcu kupuję ten telefon :D Wierzę, że w kwestii softwarowej coś ruszy. Już jest pierwszy rom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To smutna wiadomość dla zainteresowanych tematem spolszczenia Androida znajdującego się na pokładzie MM2:

Witamy. Niestety model Milestone 2 nie będzie dostępny w Polsce, to już potwierdzona informacja. Dziękujemy za Wasze zainteresowanie i oczekiwanie. Jednak w skali kraju zbyt małe zainteresowanie tym modelem nie usprawiedliwiało przygotowania wersji polskiej oprogramowania.

Cytat pochodzi z oficjalnego konta Motoroli Polska na Facebooku. Jeśli chodzi o gwarancję, to od użytkownika premislausg wiem, że polski serwis przyjmuje te telefony do naprawy (dzwonił do nich, stwierdzili że nawet mają aktualnie dwa egzemplarze w trakcie naprawy). Szkoda...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mkmck

Tiaaa... I wciąż zastanawiam się, dlaczego ja i inni chcą ten telefon :P Polskiego langa nie będzie, popularność modelu chyba kiepska, co może przełożyć się na ilość usprawnień systemu na XDA, aktualizacja do gingerbreada stoi pod znakiem zapytania (wiadomo jak jest... Nawet na stronie z rozpiską aktualizacji nie ma mowy choćby o amerykańskim droidzie 2), no i ten bootloader...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

polski język jest nie potrzebny po za jednym fragmentem. Chodzi o autokorektę przy pisaniu. Jeszcze tylko komendy głosowych brakuje ale to już mniejszy problem bo tego się nie używa. A na angielskiej wersji da się bez problemu polansować wyszukiwarką głowową google.

A teraz do rzeczy:

Z pewnością gdzieś w sofcie istnieje plik odpowiadający za słownik od autokorekty. Moim zdaniem mozna aby go podmienić na plik innego modelu spolszczonego.Trzeba go tylko namierzyć i z rootem na pewno da rade. Czyk toś wie który to plik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Zibizz1- wystarczy, że wgrasz klawiaturę HTC_IME. Możesz w niej ustawić wszystkie opcje oddzielnie dla klawiatury ekranowej i sprzętowej, również opcję "podpowiadania" wyrazów. Musisz oczywiście wybrać polski słownik :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak dobrze pamiętam z czasów modowania G1, pliki językowe siedzą w frameworku. Nie pamiętam już dlaczego, ale nie da się łatwo tego podmienić.

Wysłane z MotoM2 przez TapaTalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak wygląda współpraca sprzętowej klawiatury z HTC_IME? Chodzi mi o uzyskiwanie polskich znaków i słownik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wiks75

niestety nie da się uzyskać polskick znaków

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Polskie znaki uzyskuje z podpowiedzi po wciśnięciu klawisza, nie po jego przytrzymaniu. Polski słownik jest, działa, słów mu oczywiście brakuje, ale spokojnie można dodawać nowe. Wkurza brak współpracy z klawiszem Alt Lock - nie blokuje. Trzeba używać zwykłego Alta. Poza tym podczas dodawania nowego słowa nie pokazują się podpowiedzi, więc nie ma jak wstawić polskich znaków. Także to trochę utrudnia tą czynność. Poza tym HTC IME spisuje się :) Próbowałem jeszcze SwiftKey, też słownik ma ok i też nie obsługuje tego klawisza a opcji ma mniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@artur 611- z tego co wiem, w trakcie dodawania polskich wyrazów do słownika w HTC_IME przytrzymanie klawisza powoduje wyświetlanie dodatkowych znaków do wyboru, w tym polskich liter.

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi