Skocz do zawartości
madhunt3r

Sms bez polskich znaków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie. Zastawiam się nad kupnem HTC Hero. Wyczytałem na stronach że smsy mają polskie znaki przez co drastycznie spada ilość znaków w jednej wiadomości. Czy jest jakaś możliwość wyłączenia polskich znaków w standardowej aplikacji sms tak aby można było wysyłać normalnie sms w 16o znakach a nie w 70. Z góry dziękuje za odp. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    więc wystarczy wyłączyć podpowiadanie

Aha czyli mówisz wyłączam tylko podpowiadanie i sms będzie w 160 znakach normalnie. Na innych forach pisali rożnie z tym wiec wolałem się upewnić przed zakupem :) Dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SMS możesz pisać bez polskich znaków. Polskie ogonki pojawiają sie dopiero gdy włączysz słownik i podpowiadanie. Wówczas telefon zgaduje co chciałeś napisać i wpisuje to zgodnie z polską pisownią.

Druga sprawa - przejrzyj temat HTC HERO i play mobile - napalisz się na telefon, a okaże się, że nie będziesz mógł go kupić :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki rozwialiście moje wątpliwości. Ale jeszcze jedno pytanie nie związane z tematem. Z tego co wiem aplikacje samoczynnie łączą się z internetem. Jest opcja w Hero która blokuje transmisje "Sieć komórkowa" tylko czy po jej zablokowaniu będę mógł korzystać z zasięgu 3G sieci? I czy mms nadal będą działały?

Druga sprawa - przejrzyj temat HTC HERO i play mobile - napalisz się na telefon, a okaże się, że nie będziesz mógł go kupić :)

Wiem, że Play ma wielki problem z tym ale będę kupował z innego źródła ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uszaty

Jeżeli przytrzymasz przycisk wyłączenia i ustawisz brak połączenia z netem za pomocą sieci komórkowej, to będziesz mógł korzystać z zasięgu 3G, tylko pytanie po co?

Co do mmsów nie jestem pewien, więc się nie wypowiadam, ale wydaje mi się, że powinny działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mms-y nie potrzebują sieci 3G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sneer

Ja mam wyłączone łączenie się z siecią komórkową, na potrzebę wysłania MMS telefon sam włącza 3G, bez zasysania danych z internetu i narażania na koszty. Co do tematu, mam wyłączone podpowiedzi i słownik, polskie znaki wpuszczam więc kiedy chcę. Zresztą ten post napisany jest na hero w zasiegu hotspota (wifi).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mam wyłączone podpowiedzi i słownik, polskie znaki wpuszczam więc kiedy chcę.

Nikt nie twierdzi, że sie nie da, ale moim zdaniem mija sie to z celem. Raz, ze zwieksza się objętość smsa, a dwa jest to czasochłonne....prościej wpisać "kon" niż "koń" :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuje wszystkim! Jeszcze się nawet zastanawiałem nad HTC G1, tańszy, ale dużo uboższy od Hero chyba :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi