Skocz do zawartości
grzesiek1945

KERNEL [Apolo JB 4.15,7.3, 8 ][SAMMY ROMS and AOSP]

Rekomendowane odpowiedzi

Wysiek

To i tak nie zmienia faktu, że wynik bardzo przyzwoity. Mi tak też wyniki pracy wyświetlacza oscylują w granicach 4 godzin na powiększonej baterii. Na standardowej ok godzinę krócej. Po kilku cyklach ładowania jest jeszcze lepiej.

wysłane za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lcd

Ja wcześniej miałem takie wyniki na standardowym romie tylko z rootem. Ale coś się ostatnio stało, nie wiem czy aktualizacji za dużo pociągną czy jak, że bateria przy wyłączonym ekranie leciała jak głupia. Może któraś aplikacja była za to winna (wywaliłem od tamtego czasu aplikację doo i facebook się zamraża) i teraz jest lepiej. Ale i tak czekam tylko na dogodną okazję, żeby się przesiąść na Note 2 :) może po wakacjach się uda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Po kilku cyklach ładowania mam teraz 60% baterii. Telefon pracuje już ponad 13 godzin, a sam wyświetlacz ponad 2 godziny. Jak na moje doświadczenia w tej kwestii na różnych romach i kernelach, wynik bardzo bardzo dobry. Jeszcze chyba nigdy nie miałem o tej porze dnia tyle baterii.

Bardzo ładnie działa też memory killer w Apolo. Ogólnie jestem zachwycony.

Ps. 5 godzin wyświetlacza - to mój rekord na tym telefonie, odkąd go mam. Wyłączenie lokalizacji w mapach Google dużo dało. Wyświetlacz auto, synchronizacja włączona, smart stay też aktywny. Świetnie! :P

Edytowane przez Wysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Emil92

A jak z tym Wi-Fi działa lepiej, szybciej niż na innych kernelach? Włącza się dłużej?

Napisane za pomocą aplikacji Forum Android.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Na szybkość łączenia Wi-Fi nawet nie zwróciłem uwagi. Jeśli jest jakaś różnica na niekorzyść Apolo, to kilkusekundowa. Według mnie w tym temacie jest wszystko ok. Zasięg bardzo dobry, nie gubi sygnału.

Dla mnie zawsze bardzo istotny był STweaks, którego ten kernel nie wspiera, ale zalety tego kernela sprawiają, że spokojnie mogę przebiec brak STweaks.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ynsiwy

Ma ktoś podobnie, że raz przez noc nie zejdzie nawet jeden procent baterii, a dziś np 30. Ustawienia jak w 1 poście, rom postawiony od zera dwa dni temu. Wersja v0.

W statystykach baterii pokazuje że kernel tyle zjada...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Zainstaluj Wakelock detector. On Ci pokaże, jaka aplikacja lub proces wybudza telefon z Deep sleep powodując znaczny spadek energii. U mnie były to mapy Google. Wyłączyłem wszystkie opcje lokalizacji i problem ustąpił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ynsiwy

@up tak to u mnie wyglada

post-2985-14255725548954_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

No to masz winowajcę. To Facebook. Aliexpress też i mapy, więc możesz w ustawieniach lokalizacji map Google wyłączyć wszystkie opcje. W Deep sleep telefon powinien być najmarniej przez 3/4 czasu. U Ciebie jest odwrotnie.

Co do Facebooka to się nie dziwię. Koledze niedawno całą baterię zjadł niemal w 4 godziny.

Edytowane przez Wysiek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ynsiwy

Wyłączyłem wszędzie lokalizację i zobaczę co będzie jutro po nocce. Dziwne jest to że raz spada bateria a raz nie. Tak jak by te procesy nie były ubijane przez system.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi