Skocz do zawartości
grzesiek1945

KERNEL [Apolo JB 4.15,7.3, 8 ][SAMMY ROMS and AOSP]

Rekomendowane odpowiedzi

Wysiek

Wadliwy chip sprawiał problemy tylko na ICS. Na JB nie masz się czym przejmować.

Kernel możesz śmiało wrzucić. Wersja hiszpańska CWM nie jest jakąś przeszkodą, bo łatwo się domyśleć, gdzie są jakie opcje.

wysłane za pomocą Tapatalk 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nie wiem co byś musiał zrobić w tym momencie żeby na JB uceglić telefon

ludzie zapomnijcie o problemie który tyczył się SGSII gdy ten miał ICS! ICS to jedna bajka GB oręż JB to inna bajka

Jak chcesz uceglić telefon to wgraj mu rom od np SGS lub innego modelu telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lcd

dzięki za odpowiedzi. teraz będzie głupie pytane :P nie mam recovery (poza standardowym) to jak wrzucić ten kernel? Bo żadnej instrukcji ani w pierwszym poście ani w tym na xda nie widzę. Przez ODIN rozumiem nie wrzucać, to jakaś krótka instrukcja. I czy jakieś wipe robić czy kernel coś usunie? Sorki za pytania ale od czasu uceglenia sgs2 oprócz root to nic nie robiłem a to już rok minął :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przesiadłem się ze standardowej wersji na V0, i póki co bez zwiech, restartów i innego paskudztwa. Potestuje jeszcze 2-3 dni i zainstaluje V1.

Kernel bardzo stabilny, a co najważniejsze FAKTYCZNIE bateria trzyma dłużej. Zachęcać nikogo nie będę, bo i po co, skoro wgranie kernela to kwestia pół minuty.

@lcd

Włączasz telefon kombinacją (vol up + home + power). W recovery menu install zip from sdcard > i szukasz spakowanego archiwum z kernelem na karcie pamięci (np. ApoloJB_4.7_ExtremeV0_TWRP.zip). Wszystkie operacje zatwierdzasz przyciskiem power. Po wszystkim zrestartuj telefon i zainstaluj aplikacje do tego kernela (link w pierwszym poście).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Nie do końca tak, bo jeśli ma standardowe recovery, to w ten sposób nie wrzuci. Najlepiej wgrać jakiś kernel z CWM pod Odina - np Siyah 6 beta 5 lub beta 4 ( taki plik będzie z końcówką .tar i później już przez CWM wgrać Apolo.

Wipe nie jest konieczne, ale możesz zrobić po wgraniu Siyah (tylko nie wipe data, a jedynie dalvik cache, które będziesz miał w zaawansowanych opcjach CWM). Wgranie kernela oraz wipe dalvik cache niczego nie usuwa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lcd

Oki poszło, tylko wrzuciłem najpierw kernel Philz bo nie chciało iść. Teraz czas na testy. Narazie ustawienia z pierwszego postu i bateria 2000mAh. Dzięki za pomoc chłopaki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    trawel

Czy mógłby ktoś porównać szybkość Internetu po WiFi na tym kernelu, a jakimś innym, bo ja sprawdziłem na speedmodzie i na tym i wyszło mi, że na speedmodzie mam o połowę większą prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lcd

Oki jestem co prawda dopiero po pierwszym dniu, ale narazie nie jest źle.

To co mnie najbardziej interesowało to zużycie energii przy nie używaniu telefonu (bo z tym ostatnio było u mnie kiepsko) oraz czas działania na baterii przy włączonym wyświetlaczu.

I tak: czas działania ogólny wyszedł mi 1 dzień 4 godziny 6 min i 8s przy 4% baterii.

post-4931-14255725389177_thumb.png

Jeśli chodzi o działanie ekranu to wyszło 4h 37min 40 sekund

post-4931-14255725388983_thumb.png

Tylko zaznaczę od razu, że oprócz tego kernela wrzuciłem też programy z tego postu: http://forum.android.com.pl/f168/jak-wyda-ua-yae-a-ycie-baterii-na-androidzie-301590/

post-4931-14255725388757_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Wysiek

Bateria zwykła, czy powiększona?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lcd

@up

Zapomniałem dodać, że bateria 2000mAh czyli powiększona

Udostępnij tę odpowiedź