Skocz do zawartości
Anduvir

Kupujemy HTC Sensation/XE - oryginał czy podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie zakupiłem (jeszcze nie odebrałem, bo za pobraniem) ten telefon:

HTC G18 Z715E Sensation XE GW 24msc PRODUCENTA !! (3152721274) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

i mam do was pytanie czy jest to oryginalny model HTC czy zwykła chińska podróbka?

Edytowane przez Anduvir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu widać, że to podróba natomiast na YT szukałem tego modelu i znalazłem filmiki pokazujące model G18 715e jako oryginalne raczej:

pomijając, że sprzedający ma pełno pozytywów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na razie nie ma co spekulować, przyjdzie przesyłka to porównasz dane techniczne.

Po samej aukcji ciężko stwierdzić na 100% czy to oryginał.

Sprzedający napisał dane techniczne z xe, więc jak się nie będzie zgadzać, to możesz próbować oddać jako niezgodny z umową.

edit:

Cieszę się, że się pomyliłem.

@Kios: Twoja wiedza na temat sensacji jest ogromna :D

Edytowane przez patrykowy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kios

To jest po prostu inne oznaczenie modelu, mało popularne. Tak samo jak HTC Dream znany był jako G1, tak i Sensation ma swoje podobne oznaczenie G18. Telefony prawdopodobnie zostały kupione przez Aliexpress, a sprzedawca skopiował część opisu: Aliexpress.com : Buy G18 Beats Audio Original HTC Sensation XE Z715E G18 Android 8MP WIFI GPS 4.3''TouchScreen Unlocked Cell Phone Free Shipping from Reliable HTC Sensation XE suppliers on NONSTOP -Original Brand Mobile Phone Store

Na 99% to oryginalny telefon, jednak z gwarancją mogą być jakieś problemy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój pochodzi dokładnie od tego sprzedawcy - Anduvir, spokojnie, wszystko gra. Telefon jest oryginalny, słuchawki również. To fakt, że paczka idzie z Singapuru. :) Z gwarancją nie powinno być problemu, paragon i karta gwarancyjna przyjdzie osobno od tego sprzedawcy z allegro.

Nie wiem tylko, gdzie się podziało 300 MHz po aktualizacji do ICSa, ale o tym już piszemy z Kiosem w osobnym, technicznym wątku.

---------- Post dołączono 23-04-13 o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano 22-04-13 o 23:28 ----------

Dodam jeszcze, że pani z supportu HTC potwierdziła oryginalność na podstawie IMEI. :)

Dostałeś już swój? Daj znać, jak u Ciebie będzie wyglądała aktualizacja do ICS'a, czy procek nie zwolni. ;)

Temat tu: http://forum.android.com.pl/f320/procesor-zwolnia-po-instalacji-icsa-291056/.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon wygląda na 100% oryginał. Tylko te słuchawki Beats Audio naprawdę mnie zawiodły. Co do aktualizacji to napisałem już post w temacie podanym w linku powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeszcze jedno... numer IMEI. Jak pisałem wyżej pani z supportu HTC potwierdziła oryginalność smartfona na podstawie numeru IMEI (zczytany z systemu). Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. Otóż numer IMEI wyświetlany w systemie różni się od tego widocznego na naklejce na pudełko, która była w środku oraz tego na nalepce znajdującej się pod baterią (ten pod baterią i ten na naklejce są identyczne). How come? Jak jest u Ciebie?

Dlaczego zawiodły Cię słuchawki? Ja osobiście bardzo dawno nie używałem słuchawek dokanałowych, jednak te bardzo ładnie "leżą" po dopasowaniu nakładek oraz ładnie grają. Muszę jednak przyznać, że od samego "systemu Beat Audio" wolę te słuchawki + odpowiednio wysterowany PowerAmp. :) Tam jest moc!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wszystkie numery mi się zgadzają bez problemu. Natomiast słuchawki jakoś tak grają, że mam wrażenie jakby były gorsze od Creative EP-630. Dopiero po zainstalowaniu dodatkowego eq zaczęły jakoś grać. Na iPod Classic porównywałem je z jakimiś low-end'owymi Denonami i Denony były dużo lepsze.

I pytanie: Czy podświetla wam się lupka w przyciskach na dole?

Edytowane przez Anduvir

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Raczej powinna się podświetlać :-)

Wysyłane z mojego HTC Sensation za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi