Skocz do zawartości
HubsonTracer

GB 2.3.7 na ICS 4.0.4 czy jest sens zmiany

Rekomendowane odpowiedzi

Co zyskam zmieniając rom 2.3.7 - 6.0.B.3.564 niebrandowany na ICS B.1.54 Sony

-czy będę mógł przez to odpalić więcej programów/gier ze sklepu android

-czy telefon będzie stabilniejszy szybszy

Bo tak się zastanawiam czy jest sens i co mi da taka zamiana softu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do pierwszego podpunktu cieżko mi powiedzieć , ale jesli chodzi o drugi to potrafiłbym wymienić tylko minusy ICS'a.. Po zmianie na ICS telefon sie tnie ( okropnie ) , masz mało wolnej pamięci ram , a posiadając więcej aplikacji prawie wogóle jej nie masz ,kiedyś czytałem że jesli chodzi o XU to więcej gier odpala na GB .. Jedynym plusem ( jak dla mnie ) posiadania ICS'a jest jego wygląd .. Osobiście podoba mi się ICS no ale jesli chodzi o "osiągi" telefonu to zdecydowanie GB.. Spróbuj sobie wgrać ICS'a ( choc i tak przypuszczam ze po 2 dniach wrócisz do GB ) , a jesli nie spodoba Ci się to se zdowngradujesz Flashtoolem do 2.3.7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szczerze? Testowałem większość custom romów, jak i oficjalnych wydać ICS, i stwierdzam że GB jest dużo szybszy. Otwierania dialera, wiadomości trwa dosłownie chwilkę, cały telefon chodzi wyraźnie szybciej. Także zostań na GB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do samych aplikacji to więcej odpalisz na ICS, ale według mnie lepiej odpalić parę aplikacji mniej a wydajność mieć dużo lepszą. :P

Chyba, że weźmiemy pod uwagę CM9, tutaj wszystko się zmienia. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez przesady Panowie. Używam ICS i prawdę mówiąc ciężko mi się odnieść go GB, bo używałem go dawno temu zanim wyszedł ICS, ale obecnie nie mam na co narzekać. Chodzi dobrze.

Wysłane z mojego ST25i za pomocą pralki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tu nie chodzi o przesadę, tak jest, ICs chodzi wyraźnie gorzej, wejście w dialer to jest jedna wielka zmuła. Oczywiście mówiąc o custom romach, mam na myśli te które są pod zablokowany bootloader, bo niestety nie mogę odblokować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Czy warto jest przesiąść się z Androida 2.3.7 GB na 4.0.4 ICS? Tzn. mam ICS'a, ale nie wiem czy się to opłaca. Podobno GB działa lepiej, itd, itp. Chyba, że polecacie jakiś Custom ROM na Xperie U? Ale bardziej jestem za Stock FW.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yushok

Lepiej, przejdź na gingerbreada.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kl0sin

Duża jest różnica pod względem prędkości działania porównując ICS'a a GB'a ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeżeli nie odczuwasz że telefon ci zbytnio "muli" to pozostań na ICS.

Nowszy nie zawsze znaczy lepszy - tutaj się to sprawdza. GB jest lepiej zoptymalizowany, jednak na ICS zadziałają ci gry i aplikacje od 4.0+ (np. Google Chrome).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi