Skocz do zawartości
pancake

Telefon po zalaniu zawiesza się na logo ZTE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nieświadomie, podczas ulewy (czwartek) zalał mi się telefon gdzie woda dostała się do środka przez gniazdo słuchawkowe. Z samego początku nie zorientowałem się, że woda jest w środku. Na telefonie znajdowało się tylko parę kropel, które przetarłem chusteczką i w taki oto sposób korzystałem z niego przez dwa dni. W tym czasie korzystałem z niego dosyć mocno (gry, GPS, rozmowy) i niestety też go ładowałem.

Piątek wieczorem miałem tylko 15% baterii lecz nie podłączyłem go do ładowarki i tak leżał do soboty rana, kiedy zorientowałem się, że telefon jest wyłączony ( nie zdawałem sobie sprawy jeszcze z zalania ). Podpiąłem go do ładowarki i ukazała mi się animacja ładowania. Po godzinie próbowałem go włączyć, ukazało się logo ZTE i nic więcej.

Wtedy właśnie zajrzałem pod klapkę myśląc że się zawiesił i zobaczyłem, że jest mokry, zacząłem go suszyć.

Po dokładnym wysuszeniu próbowałem go włączyć i dalej pokazuje się logo ZTE na ok 30 sekund, gaśnie na 3 sekundy i znowu pokazuje się i powstaje taka pętla. Najbardziej mnie niepokoi, że tryb recovery włącza się ponad 30 sekund.

Instalowałem różne romy i dalej ukazuje się logo ZTE.

Instalacja romów przebiega szybko, tak jak z przed zalania.

Proszę was o pomoc w tej sprawie, ponieważ brak mi pomysłów a telefon ma dopiero 2 tygodnie.

AKTUALIZACJA

Po bardzo długim dłubaniu przy tym telefonie, udało mi się go uruchomić ( uruchamia się ok 5/10 min ). Niestety wcale nie reaguje na dotyk. Telefon chyba nie do odratowania. :/

Edytowane przez piotrlis98
    prefiks rozwiązane

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Telefon trzeba rozebrać na części pierwsze i usunąć ślady elektrokorozji o ile takie są.

Z domowych sposobów to rozebrać i przeczyścić szczoteczką (taką do zębów tylko nową :) ) spirytusem. odczekać aż wszytko ładnie odparuje + ewentualnie szuszarka.

Jak nie pomaga to już serwis czyli wanienka ultradźwiękowa + wygrzanie płyty na piecyku. U nas w serwisie za taką przyjemność kasowali w zależności od modelu 30-50zł

pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź.

Spróbuję coś zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

marbal89 Telefon działa...

Dzięki za dobrą radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi