Skocz do zawartości
yasiu.brzeg

Adapter (przewód) MHL - Micro USB -> HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, również kupiłem takowy przewód. Tak się składa, że spotkałem go w małym sklepie/serwisie RTV niedaleko mnie. Po podłączeniu jednak nic się nie dzieje, znaczy się telefon nie zaczyna się ładować ergo telefon również nie wykrywa kabla. Po głębszej analizie kabla doszedłem do wniosku, że wtyczka micro-USB jest dłuższa od powiedzmy wtyczki ładowarki i styki są osadzone głębiej kilka mm we wtyczce. Moje pytanie czy bezpiecznie będzie spiłować końcówkę (jakimś brzeszczotem) czy może zastosować jakiś inny patent. Dodam, że w tym sklepie była tylko ta sztuka i wolał bym już nie robić zamieszania z wymianą kabla etc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witajcie, również kupiłem takowy przewód. Tak się składa, że spotkałem go w małym sklepie/serwisie RTV niedaleko mnie. Po podłączeniu jednak nic się nie dzieje, znaczy się telefon nie zaczyna się ładować ergo telefon również nie wykrywa kabla. Po głębszej analizie kabla doszedłem do wniosku, że wtyczka micro-USB jest dłuższa od powiedzmy wtyczki ładowarki i styki są osadzone głębiej kilka mm we wtyczce. Moje pytanie czy bezpiecznie będzie spiłować końcówkę (jakimś brzeszczotem) czy może zastosować jakiś inny patent. Dodam, że w tym sklepie była tylko ta sztuka i wolał bym już nie robić zamieszania z wymianą kabla etc.
    dziwne bo widziałem post na tym forum że działa ten kabel

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nom mówię u mnie jest za długa ta wtyczka (kabel też jest ten czerwony chyba 2m ładny-piękny), nawet te "sprężynki" co są od spodu są ulokowane dalej patrząc od samej końcówki. Działać to on pewnie by działał ale styki nie dosięgają styków w gnieździe telefonu i tu pojawia się pytanie czy tę końcówkę można od tak skrócić.

Edit:

Chodzi o samą wtyczkę, u mnie na kablu wygląda tak jak na tym zdjęciu. "Ząbki" powinny być bliżej krawędzi. Już bym to spiłował ale po drugiej stronie są również wypustki, które odpadną jeśli będę ciął.

post-84651-14255732196598_thumb.jpg

Edytowane przez xmastaz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

S3 i note2 nie pasują do LG. Na allegro są tańsze tę przewody ze sklepu we Wrocławiu.

Wystukano na Optimusie G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy 5 pin będzie się różnił długością od 11 pin? Najgorzej ze folia (opakowanie) nie jest opisana co kryje w środku

EDIT

Moje niedopatrzenie folia ma małą nalepkę, mój kabel przeznaczony jest do Note 2, SGS III. Czeka mnie jednak zwrot lub zamiana.

Edytowane przez xmastaz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nasz LG obsługuje tylko złącza 5 pinowe

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja mam inne pytanie. Kupiłem sobie kabelek mhl i ładnie wyświetla obraz i dzwięk. Problem jest jednak taki, że mimo iż na telefonie pokazuje ładowanie to baterii ubywa w tępie 1% na półtorej minuty. Na telefonie wyswietla się komunikat: wolne ładowanie. Trochę głupi problem, ale gdy włącze dłuższy film to mi zwyczajnie nie starcza prądu :-/ Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak... ponieważ spora część energii jest przeznaczana na przetwarzanie obrazu i nie ładuje naszego telefonu na wysokim napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tak... ponieważ spora część energii jest przeznaczana na przetwarzanie obrazu i nie ładuje naszego telefonu na wysokim napięciu.
    a gdyby tak wymusic normalne ładowanie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi