Skocz do zawartości
jabo50a

współpraca zestawu głośnomówiacego bluetooth z telefonem HTC Desire

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnosnie samochodowego zestawu głośnomówiącego i HTC Desire.

Połączyłem telefon z zestawem .Na wyświetlaczu zestawu pokazuje się nazwa połaczonego telefonu, a w telefonie ikona bluetotth podświetlona jest na niebiesko.W stanie czuwania ikona w telefonie robi się szara , a na wyswietlaczu zestawu samochodowego znika nazwa użytkownika.Gdy wykonuję połaczenie z samochodu wszystko działa jak należy ,czyli dźwięk jest przekazywany na głośniki samochodowe .Gorzej jest gdy odbieram połaczenie przychodzace .Odbieram przyciskiem na zestawie (czytałem że odbierając w telefonie kierujemy dźwięk na głośniki telefonu) i zestaw milczy, żadnej reakcji.

Czasem się uda ,że rzeczywiście połączenie przychodzące zostanie odebrane przez zestaw i skierowane na głośniki samochodowe, ale to na zasadzie chybił trafił ,albo na "udo"-albo się udo albo nie udo.Zastanawiam się czy to może być wina ustawień, czy może bluetooth jest taki kapryśny.Ma ktoś pomysł na rozwiazanie takiego problemu, czyli jak ustawić żeby działało w obie strony?

Pozdrawiam

Edytowane przez jabo50a

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    wykrzyk.png Twój temat narusza Regulamin Forum pkt 4.3.

Tytuł wątku musi być krótkim streszczeniem Twojego posta oraz w sposób jednoznaczny nakreślać problem lub istotę dyskusji. Powinien także zawierać informacje odnośnie tego, jakiej pomocy oczekujesz.
    Przydatne linki:
    Pierwsze kroki na forum
    Zmiana tytułu wątku
    Jak poprawnie nazwać temat
    jhghjagfjkf[/warnt]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    odl
    Witam wszystkich.

Mam pytanie odnosnie samochodowego zestawu głośnomówiącego i HTC Desire.

Połączyłem telefon z zestawem .Na wyświetlaczu zestawu pokazuje się nazwa połaczonego telefonu, a w telefonie ikona bluetotth podświetlona jest na niebiesko.W stanie czuwania ikona w telefonie robi się szara

czy aby na pewno korzystasz z HTC Desire? ikonka BT to zwykly bialy znaczek bluetootha na gornej belce. po podlaczeniu do zestawu sluchawkowego/glosnomowiacego pojawiaja sie dodatkowo po obu jej stronach male trojkaciki oraz komunikat, ze zestaw sluchawkowy zostal podlaczony. zadnych niebieskich kolorow w telefonie nie widzialem. male trojkaty obok ikony BT pozostaja widoczne do momentu odlaczenia zestawu sluchawkowego (niezaleznie od stanu czuwania).

nigdy nie mialem takich problemow z moim zestawem samochodowym. urzadzenie jest w telefonie dodane na stale z profilem "telefon" i zawsze ladnie mi sie paruje gdy odpalam auto, bez zadnego cudowania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może ma wgrany inny zestaw ikon systemowych, są takie paczki choćby dla Leedroida.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kolego - w opcjach sparowanych urządzeń BT w desire wyłącz opcję audio - powoduje to z wieloma zestawami i słuchawkami problem. Tryb działania BT w telefonie to ma być zwykły headset a nie audio czyli odtwarzanie muzyki za pomocą telefonu na zewnętrznym audio. Powinno być ok, sam z tym walczyłem od pewnego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odl to na 100 % jest HTC Desire.Jak wyglądają ikony bluetooth masz na załączonych zdjeciach.

A co do porady kolegi Cervandes , to rzeczywiście przy urządzeniach sparowanych po naciśnięciu i przytrzymaniu danego urządzenia , w przypadku zestawu samochodowego wyskakują trzy pozycje: połacz,rozłacz i opcje. I w opcjach miałem zaznaczone w podmenu profile:Telefon uzyj dla funkcji audio telefonu.Druga opcja Połacz z urządzeniem bluetooth była nie zaznaczona ,ale jeżeli ją zaznaczymy to automatycznie zaznaczana jest i ta druga czyli :użyj dla funkcji audio telefonu.Muszę popróbować w samochodzie to zobaczę co sie będzie działo.

Pozdr.

post-42479-14255697897709_thumb.jpg

post-42479-14255697897929_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi