Skocz do zawartości
keylast

^3 - z czym to sie je?

Rekomendowane odpowiedzi

Ok 5530 i 5800 mają za słaby hardware ale są też telefony z symbianem które śmigają aż miło np. N8, Omnia HD, Vivaz. A dzięki certyfikatom na Symbiana niema wirusów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ponczi

Na androidzie takze nie spotkalem sie z wirusami, a nie ma problemu z jakimis certyfikatami.

Ogolnie jak dla mnie multimedia ( nie tylko muzyka, ale calosc - muzyka, wideo, zdjecia) lepiej przedstawiaja sie na androidzie.

Jedynie co moge uznac, ze fajniej w symbianach s60v5 to to, ze maja dobra rozdzielczosc i na takiej 5530 na ekranie mniejszym niz ma swift wiecej pikseli upakowane, ale tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To czemu większość telefonów z Symbianem jest lepsza multimedialnie? A na Androida wirusy są i to dużo a Ty musiałeś mieć po prostu szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ponczi

Podaj mi te modele, poniewaz tego nie widze( jedynie nowe serie maja troche wiecej, bo sa wydajne- np. n8, e7), a twierdzenie, ze lepsze bo sporo z serii xpress music mija sie z celem, bo rownie dobrze mozna powiedziec, ze najlepsze sa bez systemowe, w koncu tyle nie ma systemow, ze smartfony sa slabe. Oraz jakie to multimedia jak telefon zamula?? Otwarcie kilkuset zdjec trwa sporo czy folderow z muzyka??

Jakie wirusy?? Pierwsze slysze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Symbian lepszy multimedialnie?

W SGS stockowy player odtwarza nawet matroskę, ma certyfikaty DivX i Xvid, zdjęcia są genialnie, robie je masowo na zajęciach. Wirusy? Dobre sobie. Mając zainstalowane około 60 aplikacji telefon nie zwolnił ani troszeczkę, podczas gdy Symbian już by się zamulił i popełnił samobójstwo. Dostępność aplikacji = Market.

Pisanie aplikacji? Eclipse i Jdk, proste. Filmy? Kręci genialnie, odtwarza nawet te w niesamowitych rozdzielczościach i wszystko w stockowych aplikacjach. UI? Idealnie płynne, wrzuć pare widżetów na desktop w Nokii x8, a zobaczysz jak sie zmuli i zapomnij o idealnej płynności, którą ja osiągam przy 7 pulplitach wypakowanych widżetami, podczas, gdy w tle śmiga live wallpaper. Podłączasz słuchawki np. Senki hd202 i poznaj, czym jest dobra jakość odtwarzania. Symbian nawet nie ma dobrych aplikacji stockowych, bez Core Playera po prostu by nie istniał 'multimedialnie'. Mając wrzucone 1500 mp3 wszystko skanuje się w parę sekund, na dodatek w tle. Nie ma problemu z porządkowaniem ani albumami. Przy takiej ilości 'muzyczne' Symbiany odmawiają posłuszeństwa.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Galaxy S to jeden z nielicznych wyjątków który świetnie radzi sobie z multimediami. Poza tym tym wsadź 1ghz procesor do np 5800 i też będzie tak śmigała. Jeśli Symbian muli to tylko dlatego że śmiga na za słabym sprzecię. Mój kolega ma N8, próbowałem ją zmusić do resetu. Nie udało się. Przy masie włącznych aplikacji zmulił strasznie ale dał rade. A i są Symbiany nie muzyczne które grają dobrze, np. Innov8, N95, N8, Omnia HD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Więc siedź sobie dalej na symbianie... testowałem sporo symbianowych telefonów... już Hero grał lepiej od 5800, a od tego czasu wyszła masa sporo lepszych telefonów... Galaxy S, Motka Milestone czy inne HTCki zjadają pod muzycznymi względami każdą Nokie ;) A sam symbian jest strasznie ograniczony i niewygodny...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Galaxy S to jeden z nielicznych wyjątków który świetnie radzi sobie z multimediami. Poza tym tym wsadź 1ghz procesor do np 5800 i też będzie tak śmigała. Jeśli Symbian muli to tylko dlatego że śmiga na za słabym sprzecię. Mój kolega ma N8, próbowałem ją zmusić do resetu. Nie udało się. Przy masie włącznych aplikacji zmulił strasznie ale dał rade. A i są Symbiany nie muzyczne które grają dobrze, np. Innov8, N95, N8, Omnia HD.

No więc o co chodzi? Oba systemy mają lepsze i gorsze telefony, ale i tak bardziej zaawansowane są te z Androidem. Dla mnie temat wyczerpany :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czemu Android jest bardziej zaawansowany? To co potrafi Android, kilka lat temu potrafił Symbian V3. Niewiem jak wy te telefony używaliście wg 5800 miażdzy każdego androida muzycznie. Poza tym Android jest na rynku kilka lat a Symbian przynajmniej dekade. Dla jasności nie twierdze że Android jest zły, po prostu jeśli chodzi o multimedia lepiej wziąźć Symbiana.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

symbiana miałem od nokii 6680 potem n73,n95 i 6620..wg mnie android jest bardziej multimedialny od symbiana, symbian jest dobry tylko wtedy jak nie ma w domu innego smartphona

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi