Skocz do zawartości
keylast

^3 - z czym to sie je?

Rekomendowane odpowiedzi

luklic
    Jesteśmy na forum Android więc wiadomo, że nie wypada mówić lepiej o innych systemach. Symbian był Królem przez wiele lat a telefony Nokia w dalszym ciągu są na pierwszych miejscach jeżeli chodzi o rankingi sprzedaży.

Czy Ty aby wiesz co piszesz? :D

Dla Nokii czasy są coraz cięższe. Konkurencja sprawia, że udział tego producenta w rynku smartfonów stale zmniejsza się. Najbardziej dotkliwe straty firma poniosła w Wielkiej Brytanii, gdzie w ciągu zaledwie trzech miesięcy jej udział spadł z 31 do 10,6%. Według agencji Reuters, Nokia chce ratować się obniżkami cen smartfonów.

Stanieć ma wiele smartfonów Nokii. Największe obniżki dotyczyć będą modelu N8, C7 oraz przeznaczonego na rynek biznesowy E6. Ceny tej trójki zostaną obniżone o 15%. Ceny innych modeli też ulegną zmianie, aczkolwiek tu dokładnych informacji jeszcze nie ma.

Według analityków, Nokia jest w wyjątkowo trudnej dla siebie sytuacji. Szef Nokii, Stephen Elop, wielkie nadzieje nieustannie pokłada w nowej serii smartfonów, opartych na systemie operacyjnym Windows Phone 7. Niektórzy analitycy są pewni, że Nokia tak szybko traci rynek, że już nigdy może nie odzyskać gruntu pod nogami.

Wielu europejskich operatorów nie chce kolejnych smartfonów tego producenta. Najgorzej przyjęte przez nich modele to E6 i C7 - tych smartfonów operatorzy w ogóle nie chcą w swoich ofertach.

Tero Kuittinen z firmy analitycznej MKM Partners stwierdza wprost, że Nokia w panice obniża ceny, ale bez wsparcia ze strony operatorów sieci komórkowych, takie działania rzadko kiedy dają pozytywne efekty.

Źródło: Reuters, pclab

I jeśli chodzi o symbiana to będzie na tyle... :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam Nokie n8 ;]

Wcześniej Posiadałem X10

Symbian To Przeżytek

No Dobra Jest , Ovi Shop

I Niedawno Dostałem Aktualizaciję

Ale To Nie To Samo Co Andek

Na Android Market Znajdziesz

Wszystko , Android Wygrywa

Zdecydowanie Symbian Do du*y !

Mam tą N8 I Nigdzie niemoge sprzedać

NIKT NIE CHCE ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Symbian nie ma przyszlosci, Nokia przespala sprawe, ale uwazam ze nokia n8 e7 po najnowszych aktualizacjach daje rade. Oczywiscie nie porownuje do andka, ale wszystko zlezy od wymagan uzytkownika, nie wszyscy chca takiej funkcjonalnosci jaka daje android. Fakt faktem nokia miala bardzo duze zaplecze stalych klientow ktore sie bardzo bardzo szybko kurczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uwazam ze nokia n8 e7 po najnowszych aktualizacjach daje rade.

A ja uważąm, że te aktualizacje nic nie wniosły, nadal system działa bardzo wolno, a nawet sprawiły, że wyglada brzydko, dlatego wróciłęm do wersji Anna.

Ja mam Symbiana tylko (może raczej głównie) ze względu na idealnie działające nagrywanie rozmów,nagrywa się każda rozmowa w świetnej jakości (podobną rzecz można jeszcze powiedzieć o MeeGo).

Nokia z premedytacją zabiła ten system łądująć tam super przestarzałe podzespoły (głównie CPU), ponieważ wcale tak nie jest, że system był skazany na porażkę ... ale jeśli w teleofnie Nokia 808 PureView, który ma wejść na rynek w maju 2012 roku, nadal stosuje się procesor ARM 11 to wybaczcie, ale to jest nie do opisania. (jak ktoś nie wie to od tego czasu pojawiły się 2 nowsze generacje A-8 i A-9, a najnowszy Snapdragon S4 to już A-15)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koleżanka posiada N8 i po aktualizacji denerwuje ją jedynie tajemnicze zniknięcie kalkulatora znaków przy sms (już nie wie, czy się mieści w jedynym, czy wysyła dwa). Ale poza tym jest bardzo zadowolona z Belle i pomimo denerwującego bugu zostaje dla widgetów i belki powiadomień.

Po dłuższej zabawie jej telefonem sam przez chwilę zastanawiałem się nad jakiś v3, ale niska rozdzielczość ekranu(4" w E7 i VGA z pentile to jednak pikseloza) i archaiczne GPU skutecznie mnie zniechęciły. Jako alternatywę mogę polecić ostatnio bardzo tanie telefony HP Palm Pre, webOS naprawdę daje radę i fani multitaskingu i qwerty na pewno nie będą zawiedzeni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi