Skocz do zawartości
bachubachu

Biała karteczka jest czerwona, telefon zalany?

Rekomendowane odpowiedzi

wojt

no oprocz karteczki zmieniajacej kolor z bialej na czerwona serwis musi miec dokumentacje techniczna w formie fotek zalanej plyty glownej , jezeli znacznik tylko bedzie czerwony , to serwis nie uwali Ci gwarancji :) ze bedzie tam czerwony znacznik , to jedynie beda sprawdzac bardziej niz pobieznie korozje na plycie glownej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adir

Proponuję pomalować na biało, tudzież nabyć takowe (szukałem ale google milczą), ewentualnie odkleić z innego telefonu. Może poszukać takiego produktu, który ma zastosowanie w jakimś przemyśle, później dociąć i przykleić. Gdyby na mojej zetce doszło do zmiany koloru, na pewno bym kombinował, bo jak wiemy telefon nie musi pływać w jeziorze żeby ta kartka się czerwona zrobiła, a serwis unieważni gwarancję bez rozbierania telefonu.

Co do tego co napisał kolega wyżej, to serwis raczej tylko zaciera ręce żeby taką kartkę zobaczyć, a sony zapewne 1000 takich płytek skorodowało, zrobili fotki i wysłali do serwisów. (lub coś w den deseń :))

Z niecierpliwością czekam na Zetke która była wysłana z czerwoną kartką przy złączu usb, usterka - nie włącza się po kilku dniach od zalania. Zobaczymy jaki będzie werdykt serwisu. W tym tyg powinna wrócić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam inne zdanie

Edytowane przez pan.tadeusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adir

Proszę bardzo, to jest raport z serwisu. Zanim to sprawdziłem, chciałem właśnie powiedzieć że facet miał oprogramowania w wersji 434(chyba, chodzi o to pierwsze, gdzie zdarzały się nagłe śmierci.) Trafił do Wrocławia to facetów z licencją od lutowania.

Jak widać frimware nieźle ubija telefony, pewnie długie używanie starego frimware skraca żywotność telefonu. Najlepiej to chyba kupić telefon rok po premierze, co by już miał kilka updat'ów :)

• 2013-05-31 Urządzenie w trakcie naprawy.

• 2013-06-04 Urządzenie zostało zutylizowane.

• 2013-06-04 Urządzenie czeka na wymianę płyty głównej.

• 2013-06-04 W urządzeniu wymieniono płytę główną.

• 2013-06-04 Urządzenie przekazane do działu wysyłki.

• 2013-06-04 Urządzenie odesłane do klienta.

Gwarancja: Tak

Opis usterki: Nie mozna wlaczyc telefonu (telefon jest martwy)

Wykonana naprawa: Płyta główna urządzenia została wymieniona (poprzedni numer IMEI: 355xxxxxxxxxx/ IMEI nowej płyty: 355xxxxxxxxxxx)

Uwagi: ślady użytkowania,

Szanowny Kliencie, Naprawa urządzenia była niemożliwa. Zgodnie z warunkami gwarancji urządzenie zostało wymienione na nowe. Informujemy, że jest ono objęte gwarancją przez pozostały czas oryginalnej gwarancji (24 miesiące od daty zakupu) lub przez dziewięćdziesiąt (90) dni od daty wymiany, w zależności od tego, który okres jest dłuższy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mam inne zdanie

Edytowane przez pan.tadeusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

To w końcu nowa płyta czy nowy cały telefon?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Adir

Z tego co wiem to ten pierwszy frimware ubijal telefony, być może źle napięcie na procka dawał czy coś, stąd mój wniosek. A czy wymiana płyty = wymiana całego telefonu to powiem jak wroci.

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cenioo

Na pierwszym firmware padły mi dwie karty sd, ciekawe czy nie było coś na rzeczy jednak jak mówisz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam podobnie z Zetka, tzn. też martwa. Ciekawe czy jednak nową odeślą, bo w sumie to troche idiotyczne wpakować cała płytę główną w obudowę na której są dane ze starej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dlatego ja kupiłem słuchawki bezprzewodowe na BT. I no problem z zatyczkami ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi