Skocz do zawartości
bachubachu

Biała karteczka jest czerwona, telefon zalany?

Rekomendowane odpowiedzi

tylko ze u mnie troche ubyło tej czarnej uszczeli pod zaślepka wiec nie sadze ze to wina kurzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja oddałam całkowicie zalany telefon z tytułu nieszczelnej uszczelki która przepuściła wodę w moim wypadku telefon się nie włączał :) i dostałam nowego fona :) wiec nie powinni odrzucić

Edytowane przez Raciborski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jak sądzicie serwis mi wymieni zaślepke czy lepiej zrobić to na własną reke? od tej zaślepki nie ma juz pod tym prawie wcale tej czarnej uszczelki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli sam jej nie uszkodziłeś, nie próbowałeś ściągać wymieniać, to serwis wymieni Ci zaślepkę/uszczelkę, oraz tą czerwoną krateczkę jeśli stwierdzi zalania, jeśli masz urządzenie w jakimś stopniu uszkodzone w środku naprawi, bądź jeśli naprawa nie będzie możliwa wymieni na nowe, musisz wiedzieć że na uszczelki też masz 2 lata gwaranci wiec wymienianie naprawianie czego kol wiek na swój koszt nie ma sensu :)

Notatka od Moderatora: raciborski11
    wykrzyk.png Regulamin pkt. 4.6 : Nie cytujemy postów w całości ,które są nad Tobą.Chyba że chcemy odnieść się do konkretnej jego części.
    Edytowane przez Raciborski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

dobra to jutro pójde do salonu i oddam telefon.Dam znać jak wróci telefon z powrotem.

---------- Post dołączono o 16:17 ---------- Poprzedni post napisano o 16:14 ----------

i jeszcze jedno pytanie.Telefon lepiej oddać przez salon orange czy prosto do serwisu? czy telefon dzięki temu wróci szybciej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Telefon lepiej oddać przez salon orange czy prosto do serwisu? czy telefon dzięki temu wróci szybciej?

Do serwisu SONY, bądź do innego serwisu autoryzowanego, albo bezpośrednio do: w-support.pl - Ci z licencą do lutowania (i tak Twój telefon tam trafi) ;) Po lewej stronie masz zakładki jest tam również STATUS NAPRAWY więc spisz sobie nr. IMEI to będziesz na bieżąco co się dzieje z telefonem, a informacja czy został naprawiony czy nie trafi tam po kilku dniach (ja dostałam po 4 dniach roboczych). ;) Maksymalny okres oczekiwania to dwa tygodnie licząc z weekendami. Ja przy wymianie telefonu na nowy czekałam równe dwa tygodnie. Znajomy który przyjmował reklamacje mówił że im dłużej go trzymają tym lepiej. Ale np. jak miałam HTC to naprawa głośnika rozmów trwała niecały tydzień, więc różnie to bywa ;) życzę powodzenia, mam nadzieje że Ci się uda :)

Edytowane przez achonek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hmm dzięki temu tematowi dowiedziałem się ze są te karteczki które robią się czerwone jeżeli zetkna się z wodą. Mianowicie mam problem bo karteczkę od słuchawek mam minimalnie czerwona pewnie spowodowana tym że nazbieral mi się syf. I nie chciała mi się do końca zamknąć zaślepka i chciałem dmuchnac i pewnie trochę mi się napluło na tą karteczkę. Jak myślicie dac to na gwarancję w celu wymiany zaślepki? by uniknąć w przyszłości problemów z gwarancją ?

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli telefon jest zalany są wszystkie karteczki czerwone, różowe :) Jeśli Ci się domyka ja nie dawała bym go na gwarancie, gorzej jak Ci się otwiera albo widzisz że jest nie szczelna bo odstaje :) telefon zapewne i tak w środku ma kilka takich karteczek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaślepka się zamyka i jest szczelna bo sprawdzałem dając zetke pod wodę tylko ta od słuchawek ma tą karteczkę lekko czerwona bo jak był syf to dmuchnalem żeby się go pozbyć i lekko pewnie na nią naplulem i teraz nie wiem czy dac tel do gwarancji żeby wymienili mi tą karteczkę żeby uniknąć w przyszłości problemów z gwarancją jakby mi naprawdę tel zalało

Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się że mogła się zrobić lekko różowa od deszczu, i słuchania muzyki w deszczu, nie oddawała bym na gwarancje nie ma potrzeby, tak mi się wydaje ale proponuje napisać do SONY MOBILE na facebook-u https://www.facebook.com/sonymobilepl?fref=ts Wydaje mi się że telefon na pewno ma w środku też takie karteczki wiec oni w razie gwarancji będą wiedzieć że to nie było zalanie. Ewentualnie podczas gwaranci możesz wspomnieć o tym że karteczka jest czerwona nie z przyczyny zalania. (I podać że np, słuchałeś muzyki w delikatnym deszczu, albo że przecierałeś uszczelkę lekko nawilżonym patyczkiem) Swoją drogą proponuje sprężone powietrze do takich celów koszt to około 14zł ale zawsze się przydaje do czyszczenia klawiatury albo innych mało dostępnych miejsc :)

Edytowane przez achonek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi